Stadion si z Třebíče veze tvrdě vybojované dva body

Zveřejněno 29.09.2016 | Jesika Dudková
Na Svatého Václava se Kališníci opět vydali na Vysočinu, tentokrát na stadion Mann + Hummel Areny v Třebíči. Domácí Jekel měl v první třetině plno práce, jelikož Stadion šel do hry opět naplno. Kališníci dobře napadali a Třebíč byla pod tlakem, přesto se nerozhodný stav držel celý zápas. Nakonec tedy muselo následovat proudloužení 3 na 3. Kališníci ale ujeli do přečíslení 2 na 1 a volného puku se na modré čáře ujal Hanták, nahrál připravenému Paločkovi a ten nekompromisní střelou rozhodl o dvou bodech pro Stadion.
9. kolo, středa 28.9.2016, 17:30

Třebíč

DOMÁCÍ

0:1 pr.

(0:0, 0:0, 0:0)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 62. Paločko (Hanták) . Rozhodčí: Šutara – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 1440. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1.

Třebíč

Jekel (D. Svoboda) – J. Zdráhal, Lojek, Bartejs, D. Mikyska, Čejka, Niko, Přibyl, Schejbal – R. Erat, Dolníček, Kristl – Huňa, Milfait, Psota – Kusko, T. Havránek, Dymáček – Wasserbauer, Juráň, Paták.

Litoměřice

Rybár (Šindelář) – Pavlas, Smetana, Šulc, Jebavý, Frühauf, Barák, Bača – M. Ondráček, Pletka, Rubeš – Paločko, Jaroslav Kalla, J. Veselý – P. Beránek, Pilař, Kopta – Valášek, Hanták, Safin.
 

Reportáž

Na další kolo WSM ligy přijeli na třebíčský led litoměřičtí Kališníci. V předcházejících utkáních se Stadionu herně dařilo, a často jim body utekly jen fous. Na domácím ledě Litoměřice v pondělí rozprášily prostějovské Jestřáby a braly zaslouženě plný počet bodů. Také výlet do nedaleké Jihlavy byl pro Kališníky velmi produktivní a Dukla měla co dělat aby Stadionu stačila. Nakonec ale rozhodly nájezdy ve prospěch domácích a Litoměřice si z Vysočiny vezly aspon bod. V minulém ročníku Kališníci těsně postoupili do předkola. Zajímavostí je, že tým, který zaostal za Litoměřicemi tím nejmenším možným rozdílem a nepostoupil do předkola, byla právě Horácká Slávie. Bílé Hvězdy mají tedy Kališníkům co vracet. Ale ani Třebíč si v posledních zápasech nevedla vůbec špatně. Porazila hvězdami nabité Kladno silný Motor a do třetice i pražskou Slávii. Proto se také třebíčskému celku přezdívá kat favoritů. Z obou stran se tak dal očekávat urputný boj do posledního hvízdnutí rozhodčího.

Na úvod první periody se oba celky postupně prokousávaly do tempa zápasu. Bílé Hvězdy se hned na úvod zápasu prezentovaly střelou. Brankář Rybár však tento pokus obezřetně zneškodnil. Následně se ke střele dostal Smetana, ale ani on zápasové skóre nenačal. Kališníci se ale stále drželi puku, dokud Třebíč nezavřela svého soupeře v útočném pásmu. Ani jedna ze střel se však neujala a Rybár si svou svatyni pečlivě hlídal. Vše ale nakonec vyvrcholilo v první faul hostujícího celku. Jenže ani třebíčský tlak v přesilovce nepřinesl žádnou branku. Hosté se rázem dostali do ohromné příležitosti, když se Pletka dostal přes hvězdnou obranu až před Jekela, ale šanci v branku nepřetavil. Na druhé straně pálil tvrdě i Erat. Ani on se však gólově neprosadil. Následovala Beránkova střela z úhlu. Jekel byl však pozorný a ránu si pohlídal. Na druhé straně se zapotil také Rybár, který senzačně zastavil ránu Dymáčka. Po chvíli se do šance dostali opět také Kališníci. Tečovaná rána však skončila v náručí třebíčského ochránce svatyně. Litoměřičtí narušovali třebíčské rozehrávky a pouštěli se do protiakcí, několik minut měli opravdu navrch. K další střele na branku se dostali opět Kališníci. Barák se zkušeně dostal před branku, ale jeho střelu našel Jekel ve své lapačce. Domácí hokejisté se po této akci dopustili zakázaného uvolnění. Veselý se poté propracoval ke dvěma střelám na třebíčského brankáře. Jekel si však obě pohlídal a dál držel čisté konto. Do protiakce spěchal Vondráček, jeho ránu ovšem zachytil Rybár a stav se tak neměnil. První třetina se hrála ve svižném tempu. Navzdory tomu, se ani jednomu z celků nepodařilo dostat kotouč za brankovou čáru.

Třebíčtí vyhráli vhazování a okamžitě se vrhli do napadání. Hostující Pavlas zamířil na trestnou lavici za podražení. Domácí se však při přesilové hře trápili. Lojek se snažil svou ranou konečně dostat kotouč do sítě, ale Rybár střelu viděl a pohlídal si ji. Po vypršení trestu se hnal dopředu Paták. Ani jeho rána ovšem mezi třemi tyčemi neskončila. Domácí se snažili strhnout vývoj zápasu na svou stranu, ale Rybár pokryl jak střelu Davida Dolníčka, tak i střelu z hole Romana Erata. Domácí pak byli poprvé potrestáni dvouminutovým trestem. Hosté toho však v přesilovce moc nevymysleli, a tak i oni vyšli z početní výhody naprázdno. Po přihrávce Dolníčka se ke střele z mezikruží dostal Zdráhal. Rybár však vytáhl parádní zákrok a ukazoval, že dnes chytá opravdu ve výborné pohodě. Následovala další přesilovka pro domácí, a do šance dostal Ján Niko, ale narazil opět na připraveného Rybára. Další z hostí se dostal na trestnou a hosté šli do tří. Domácím k první brance nepomohla ani souhra Erata s Kristlem. Přesilovka tak zůstala znovu nevyužita. Havránek se snažil dostat do šance, ale střela se mu vůbec nepovedla. Domácí měli nad Kališníky převahu, ale Rybár přitahoval puky jako magnet. Také litoměřická obrana si kryla své pásmo. Hosté se ale z tlaku nemohli vymanit a následovala tak dvě slepená zakázaná uvolnění. Svou aktivitou si Třebíč vydobila další přesilovku. Zdráhal pálil od modré čáry. Jeho pokus však Rybár viděl a vyrazil mu naproti mimo brankoviště. Domácím se tak nevyvedla ani tato přesilovka. Po přesilovce se do velké šance dostali opět hosté. Domácí fanoušci už byli zděšení, ale k jejich štěstí Jekel zastavil kotouč před brankovou čarou. Po ráně od modré se k dorážení hnal Kusko. Úspěšný ale nebyl. Ke konci třetiny dostali domácí k dispozici další přesilovku. Bílé Hvězdy se ale provinily faulem a poměr sil na ledě se vyrovnal. Ale i po další třetině odcházely oba týmy do šaten bez jediné branky.

Hned na úvod třetí časti základní hrací doby zamířil na trestnou lavici Martin Lojek, který se provinil sekáním protihráče. Domácí se ale litoměřické přesilové hře ubránili. Po skončení oslabení vyrazili domácí do obranného pásma hostů. Matěj Psota vybídl ke střele Jana Milfaita, který opět trefil jen lapačku Rybára. Přišla další akce, na jejímž konci byl znovu Jan Milfait. Opět však zaúřadoval skvěle chytající litoměřický brankář. Útočné výpady domácích pokračovaly. Havránek poslal kotouč na Dymáčka, ale obrana Stadionu a brankář byli znovu na místě. Domácí drželi hosty v obranném pásmu a vypramenila z toho další přesilovka pro Třebíč. Bartejsova rána se odrazila do klubka hráčů před Rybárem. Nikdo z domácích však nebyl schopen poslat kotouč za záda litoměřické obrany a jejich brankáře. Po této skrumáži fauloval Dymáček a hosté hráli přesilovou hru. Po skončení oslabení fauloval Matěj Psota a Třebíč šla znovu do čtyř. V oslabení unikl litoměřické obraně Erat. Na Rybára si však nepřišel. Psota a Milfait si udělali další výlet před Rybárovu branku. Přihrávka na Milfaita ovšem byla nepřesná. Litoměřice posléze opět faulovali a Třebíči se naskytla příležitost rozhodnout zápas. Eratova rána byla tečovaná těsně před Rybárem, ale v síti nakonec neskončila. Ani třetí perioda tak branku nepřinesla. O konečném výsledku a dvou bodech se muselo rozhodnout v prodloužení 3 na 3.

V prodloužení už se třebíčské publikum branky dočkalo. K nevoli domácích fanoušků však kotouč skončil v síti Jekela. Jan Milfait ztratil kotouč na modré čáře, kterého se bleskově ujal Filip Hanták a v úniku 2 na 1 nahrál na připraveného Matúše Paločka, který nekompromisně zavěsil a tak definitivně rozhodl dnešní zápas. Litoměřice si tak z Vysočiny domů odvážejí vydřené dva body.

Autor reportáže: Jiří Morký, www.hstrebic.cz

 

Ohlasy po utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Ve druhé třetině jsme udělali nějaké fauly a zápas se pak nesl ve znamení přesilovek, jednou jsme ji hráli my, pak zase domácí. Oslabení jsme však odehráli velice dobře. Velký dík patří Patriku Rybárovi , který nás v bráně dnes hodně podržel. Pro nás jsou dnešní dva body v naší situaci hrozně cenné. Poprvé jsme vyhráli prodloužení, i když jsme už letos prodlužovali potřetí.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): V první třetině nám vůbec nešly nohy, byli jsme všude o krok později. Je možné, že se na tom podepsala únava z náročného programu soutěže. První třetina nám vůbec nevyšla, soupeř nás v ní předčil a my jsme po ní byli rádi za stav 0:0. O přestávce jsme hráčům řekli, že musíme zlepšit skoro všechno, včetně pohybu, což se nám povedlo. Soupeř začal faulovat, měli jsme pár přesilovek, ale produktivita v nich nás trápí. Vždycky tam vymýšlíme o přihrávku, nebo dvě navíc, místo jednoduché střely na bránu a dorážky. Hodně střel také chodí mimo, a duní o zadní mantinel. Musíme náš hokej zjednodušit, víc se tlačit do brány. Druhou a třetí třetinu jsme byli aktivnější, ale soupeři dnes parádně zachytal brankář. Prosloužení tři na tři pak už bylo vabank. Udělali jsme špatnou chybu na modré a soupeř nám z toho ujel tři na jednoho a šanci proměnil. Máme dnes jeden bod a teď se musíme soustředit na sobotní utkání s Mostem.