Stadion proti Motoru poprvé v sezóně padl

Zveřejněno 27.01.2014 | Alexandr Stys

Litoměřičtí hokejisté na svém ledě svedli souboj s Motorem z Českých Budějovic. Hosté předvedli bleskový vstup, kdy po gólech Kotalíka a Šachla vedli hned v úvodu dvoubrankovým rozdílem. Domácím se podařilo vyrovnat díky dvěma využitým přesilovým hrám, ale Motor díky trefě Pšurného se dostal opět do vedení, které už nepustil a ze severu Čech si odvezl výhru 3:2.

44. kolo, pondělí 27.1.2014, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

2:3

(1:2, 1:0, 0:1)

Č.Budějovice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 6. Hrbas (Koudelka, Švagrovský), 37. Doležal (Rubeš) – 1. Kotalík (Pajič, Boháč), 2. Šachl (Kuchejda, Ondřej), 45. Pšurný (Kasík, Vráblík). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Litoměřice

Přikryl – Šulc, Hrbas, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Málek, Kolář – Čermák, Koudelka, Rubeš – Budínský, Hašek, Chlapík – Z. Doležal, Švagrovský, Škop – Racek.

Č.Budějovice

Kůdela – Novák, Kříž, Platil, Chmelíř, Kasík, Vráblík – Kotalík, Pajič, Boháč – R. Pšurný, Šperger, Melka – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Kniazev, Přibyl, Ferebauer.
 

Reportáž

Překvapivý začátek mělo pondělní utkání mezi Litoměřice a Českými Budějovicemi. Papírově slabší Jihočeši vlétli do zápasu po hlavě a již po 23 sekundách hry se dostali do vedení zásluhou Aleše Kotalíka. Bývalý reprezentant po přihrávce z rohu kluziště si vybruslil před Přikryla a švihem rozvlnil síť litoměřické branky. Než se stačili domácí vzpamatovat z aktivního nástupu, soupeř se prosadil podruhé v utkání. Před domácím brankářem se vytvořil chumel hráčů a Petr Šachl dokázal vyšťourat kotouč a procpat ho mezi betony Přikryla.

Litoměřice poté dostaly šanci zahrát si krátkou přesilovou hru 5na3, kterou se jim však nepodařilo využít. Druhý vyloučení však domácí již potrestali a snížili na rozdíl jedné branky. Litoměřický obránce Marek Hrbas si vyměnil kotouč s Koudelkou a z levého kruhu propálil Kůdelu k pravé tyči. Vyrovnání na své hokejce měl Švagrovský, který v další šanci po přesné přihrávce od Koudelky pálil bez přípravy, ale hostující brankář byl pozorný a pohotově zasáhl levým betonem.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí lépe a svého soupeře ihned postrašit. Rubeš před Kůdelou se dostal k dorážce, ale hostujícího brankáře nedokázal z blízka překonat. Hned poté se v další vyložené šanci ocitl Budínský, ale ani on nebyl úspěšným střelcem a ztroskotal na betonu hostujícího brankáře. Nejúspěšnější pasáž druhé třetiny měly České Budějovice při čtyřminutové přesilové hře po vyloučení Škopa. Od modré to zkoušel Kotalík a po něm i Novák, ale ani jeden z českobudějovických hráčů nedokázal překonat Přikryla. Poté se ocitl vpřed litoměřickým brankářem osamocený Pajič, ale jeho pokus skončil v lapačce brankáře.

V polovině zápasu Litoměřice nedokázaly využít početní převahu. Vyrovnání však přišlo záhy, kdy Zdeněk Doležal si obhodil obránce a střelou zápěstím z mezikruží překonal Kůdelu. Rozhodující slovo v zápase však měli Jihočeši, kteří dokázali překonat Přikryla potřetí v utkání a nakonec to byl i gól vítězný. Tentokrát se Motor prosadil v přesilové hře. Kasík vystřelil od modré čáry, kotouč se od zadního mantinelu odrazil přímo na hokejku Romana Pšurného, který zajistil Českým Budějovicím výhru 3:2. Pro Motor to byla vůbec první výhra nad Severočechy v tomto ročníku.

 

Ohlasy po utkání

Jiří Doležal -trené HC Stadion Litoměřice

Dnes, bohužel, katastrofální úvod do utkání. Prohrávat po dvou minutách 0:2 je opravdu tragické, a je mi líto diváků, kteří sem přišli a viděli to. Na druhou stranu druhá třetina byla z naší strany výborná. Srovnali jsme na 2:2 a jenom hloupý faul v útočném pásmu nás připravil podle mě o body. Nemůžu říci, že jsme dnes nebojovali, ale ten úvod zápasu byl špatný. I když jdeme do zápasu s tím,že hrajeme pouze na tři pětky, tak nemůžeme takhle začít utkání. Pokud chceme hrát play-off, tak na každý zápas se musíme připravit tak, jako by šlo jíž o play-off. A to jsme dnes neudělali.

 

Fotogalerie

 
Všechny fotografie »