Litoměřice vrátily Benátkám porážku a vyhrály 4:3 po samostatných nájezdech

Zveřejněno 29.08.2013 | Alexandr Stys

K odvetnému utkání přijeli do Kalich Areny hokejisté Benátek nad Jizerou. Do vedení poslal Stadion Čermák, ale hosté stihli zásluhou Skalického srovnat do konce první třetiny. Ve druhé dvaceminutovce se Čermák trefil ještě jednou a po něm přidal třetí litoměřický zásah Míka. Benátky se zmohly na jediný gól, o který se postaral Jech. Na úvod třetí třetiny hosté udeřili znovu. Vyrovnání zařídil Miškovský a utkání za stavu 3:3 dospělo k samostatným nájezdům. V nich exceloval domácí brankář Přikryl a oba střelci Čermák s Novákem, kteří zpečetili výhru Stadionu.

9. kolo, čtvrtek 29.8.2013, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

4:3 sn

(1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Benátky n.J.

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 4. Čermák (Chabada), 26. Čermák (Rubeš, Husák), 30. Míka (Smetana), 65. Čermák – 16. Skalický (Chlapík, Skořepa), 23. Jech (Jonák), 44. Miškovský (Krejčík). Rozhodčí: Vrzáček – Votrubec, Ptáček. Vyloučení: 8:9, navíc Husák(LTM) a Jánošík(BEN) oba 5min plus do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

Litoměřice

Přikryl – Husák, Míka, Müller, Žovinec, Smetana, Skřivánek, Málek, Opava – Chabada, Rubeš, Čermák – Doležal T., Hašek, Novák – Škop, Brzobohatý, Doležal Z. – Hampl, Brém, Racek – Brandejský.

Benátky n.J.

Stejskal – Pabiška, Jánošík, Šimek, Vitásek, Niko, Ulrych, Lacek – Klimt, Skořepa, Maďar – Krejčík, Plodek, Miškovský – Bittner, Chlapík, Jonák – Skalický, Jech, Vlach.
 

Reportáž

Odvetu proti Benátkám začaly Litoměřice rychlým gólem. Již ve 4. minutě domácí slavili první branku utkání. Při závaru před Stejskalem našel Chabada přesně Miloslava Čermáka, který zakončoval do odkryté branky. Následně po něm mohl Škop zvýšit vedení domácích, ale jeho rychlý výpad brankou neskončil. Na druhé straně zkoušel Bittner překonat Přikryla z dálky, ale litoměřický brankář pohotově vyrazil kotouč lapačkou.

Vyrovnání přišlo v polovině první třetiny. Rychlý přechod hostů do útočného pásma přinesl vyrovnávací gól. Vsítil jej Daniel Skalický, který dostal přesnou přihrávku do osamocené pozice před branku a trefil se přesně mezi betony domácího brankáře. Následně Litoměřice měly výhodu dvojité přesilové hry, ale proti třem Benáteckým hráčům se domácí pětice nedokázala prosadit. Jedinou výstrahou pro Stejskala byla dělovka Husáka, se kterou si jen tak tak poradil.

Po první přestávce se Benátky pohotově dostaly do vedení. Ctibor Jech trefil z prostoru mezi kruhy pravý horní růžek Přikrylovy branky a zařídil svému týmu vedení. To však trvalo pouhé tři minuty. Husák posunul od levého mantinelu kotouč na Rubeše, který pohotově našel od modré sjíždějícího Miloslava Čermáka. Domácí útočník procedil puk mezi Stejskalovými betony až za brankovou čáru a připsal si tak druhý zásah v utkání. V polovině zápasu hokejové utkání přerušila boxerská vložka. Nejprve se do sebe pustili u střídaček Čermák s Ulrychem a po nich se ve středovém kruhu strhla další bitka mezi litoměřickým Husákem a Jánošíkem.

Třetí zásah do branky Benátek přidali litoměřičtí hokejisté při přesilové hře. Domácí obránci si vyměnili kotouč na modré čáře a Radek Míka se jako první odhodlal poslat jej na branku. Litoměřický obránce propálil brankáře Stejskala a zajistil Stadionu opět vedení. Při další přesilové hře to Míka zkoušel opět od modré čáry, ale hostující brankář tentokrát střelu vyrazil do ochranné sítě. Před druhou sirénou ohlašující konec druhé dvacetiminutovky hosté spálili stoprocentní šanci. Kombinací na jeden dotek kolem domácí branky nabídli gólovou pozici před odkrytou klecí pro Chlapíka, ten však svou šanci nevyužil a minul Přikrylovu svatyni.

Třetí třetinu Benátky zahájily opět rychlou brankou. Domácí obránce Skřivánek vysekl za litoměřickou brankou kotouč jednomu z Benáteckých, puk se však po odrazu od mantinelu dostal před pravou tyč k Danielu Mikšovskému, který jej usměrnil pod horní tyč. Litoměřičtí navíc museli ve 49. minutě ubránit čtyřminutové oslabení po krvavém faulu Míky. I když Benátky tlačily, co to šlo, branku nevsítily. Minutu před koncem základní hrací doby mohl rozhodnout Jonák. U levé tyče se dostal ke střele a navíc ještě dalším dvěma dorážkám. Všechny pokusy však zlikvidoval pravý beton Přikryla. Na řadu přišly samostatné nájezdy a v nich se dvakrát trefili domácí. Nejprve se přesně trefil Miloslav Čermák a druhý nájezd proměnil Martin Novák. Litoměřice tak vrátily Benátkám porážku z prvního utkání 4:3.

 

Fotogalerie

 
Všechny fotografie »