Dva body za obrat v Kadani

Zveřejněno 13.11.2010 | Michaela Luňáčková, Filip De Bolle, Ondřej Bubela
V Kadani se dnes odehrával nám již známý scénář - Litoměřice opět nevstřelily první branku a po dvou třetinách prohrávaly 2:0. Když se třetí třetina chýlila ke konci, nastal čas na obrat. Jako už několikrát smazali Litoměřičtí v posledních minutách náskok soupeře, aby ho definitivně poslali ke dnu v prodloužení. Kadaň se tedy nepomstila za porážku v prvním utkání a Litoměřice si odvážejí z ledu soupeře cenné dva body.
18. kolo, sobota 13.11.2010, 17:00

Kadaň

DOMÁCÍ

2:3 pr.

(1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 8. Novák V. (Balázs, Charousek), 30. Hlubuček (Boušek) - 58. Slížek (Bojer, Heinisch), 59. Šinágl (Hašek, Kříž O.), 65. Hašek (Kříž O.). Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:6 + Přeučil (LTM) 10 min. - OT. Diváci: 520. Střely na branku: 34:40. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Kadaň

Hylák - Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Freiberg, Charousek, Balázs, Kadlec, Mikšovic, Mužík, Ton, Bursík, Boušek, Rohan, Eiselt, Novák

Litoměřice

Volke - Kubát, Stříteský, Macek, Kříž O., Vobořil, Martinka, Brož - Šinágl, Kříž P., Bojer, Tvrzník, Rod, Slížek, Doležal, Přeučil, Hašek, Heinisch, Novák, Hlusička
 

Reportáž

V první třetině měli více ze hry domácí. V 6. minutě stříleli z nebezpečných pozic nejprve Eiselt, poté Boušek. Hostům se nedařilo vytvořit si větší šance. A v čase 7:40 Kadaň udeřila. Balázs ujel podél mantinelu a poslal puk před bránu na Nováka, který dorazil do odkryté brány. A o dvě minuty později to mohlo být 2:0. Bouška ale před poloprázdnou bránou zablokovala obrana. Těsně před koncem udělala domácí obrana hrubku, ale hosté nepotrestali.

Hned v první minutě druhé třetiny měli hosté přesilovku 5 na 3. V té se puk motal po čáře, za čáru ho ale Hylák nepustil. Hosté byli nadále aktivnější, ale nedokázali si vypracovat větší tlak.

V druhé třetině jsme se dočkali ještě jedné dvojnásobné přesilovky, trvající stejně dlouho jako ta první - minutu. Domácím se dlouho nedařilo vytvořit si tlak, ale se skončením trestu vypálil Hlubuček a jeho dělovka vyletěla Volkemu z lapačky. Kadaň po gólu začala hrát mnohem aktivněji. Kadlec se protlačil před Volkeho, ale nedal. Poté obraně ujel Charousek, ale Volke vychytal jak jeho, tak následnou střelu Balázse.

Třetí třetinu začala Kadaň aktivně. Litoměřice se nedostávaly do žádné větší šance. Eiselt, Novák ani Rohan ale nedokázali dostat puk do hostující klece. A tak přišel trest. Nejprve Rod přihrál před bránu na dva volné útočníky, Hylák ale vychytal. O minutu později ale Slížek snížil, a dostal tak hosty zpátky do hry. Ti před domácí branou rozjeli kolotoč, ze kterého vyrovnal Šinágl. Do konce třetiny se nic nestalo, a proto se šlo na prodloužení.

Hned po minutě hry mohl rozhodnout Slížek, ale minul branku. Následně dostal přihrávku zpoza brány Boušek, trefil však jen lapačku Volkeho. Poté přišlo na řadu nedáš-dostaneš. Kříž vystřelil od modré, jeho ránu vyrazil Hylák jen na Haška a ten vystřelil hostům druhý bod.

 

Ohlasy po utkání

Jindřich Setikovský (trenér Litoměřice): Myslíme si, že za to, co jsme ve třetí třetině předvedli, jsme si ty body určitě zasloužili. Začali jsme tak trochu strašlivě tu první třetinu, dostali jsme jeden špatný gól, když jsme tam nechali jednoho úplně volného hráče, špatně jsme vystřídali. Druhý gól byl z přesilovky 5 na 3, to se prostě stane. Ale pak jsme se vrátili zázračně do hry. Já myslím, že naši hráči dokázali již několikátý zápas po sobě, že i teoreticky ztracený zápas pro ně není problém otočit. Je pravda, že v poslední třetině jsme stáhli hru na 3 pětky a jednoznačně se to projevilo, dostali jsme se do tempa a podařilo se nám zvítězit.

Jiří Rech (trenér Kadaň): První dvě třetiny jsme měli více ze hry, měli jsme tam hodně šancí, dvě branky jsme dali, ale pak si necháme ve třetí třetině dvě a půl minuty do konce dát vyrovnávací branku. Pak jsme nezvládli prodloužení. Chtěli a mohli jsme mít tři body, ale máme jenom jeden.