Také Orli si vylámali drápy a Kalich arena je stále nedobyta

Zveřejněno 20.10.2010 | Michal Sabó
Povedený start a neméně povedené samostatné nájezdy předvedli Litoměřičtí na domácím ledě proti Orlům. Nejlepším hráčem domácího mužstva byl Petr Horčička, který hned dvakrát překonal svého jmenovce ve znojemské brance. V domácí svatyni byl opět oporou Martin Volke a spolu s celým mužstvem Litoměřic se postaral o prodloužení domácí neporazitelnosti.
11. kolo, středa 20.10.2010, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

3:2 sn

(1:1, 0:0, 1:1)

Znojmo

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 1. Horčička (Heinisch), 53. Vobořil (Hašek, Šinágl), vítězný nájezd Horčička - 10. Vyletelka (Štach), 42. Hradecký (Beroun). Rozhodčí: Ondřej - Polonyi, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1750.

Litoměřice

Volke (Sklíba) - Hillmich, Stříteský, Kolbaba, Macek, O. Kříž, Vobořil, Martinka, Brož - Šinágl, P. Kříž, Tvrzník - Slížek, Přeučil, Horčička - Hašek, Heinisch, Novák - Kauschitz, Hlusička, Šrámek

Znojmo

Horčička (Kacetl) - David, Rangl, Pláněk, Štach, Klimeš, Kolafa, Kania, Lattner - Rachůnek, Říha, Haman - Vrba, Staněk, Podešva - Hradecký, Vyletelka, Beroun - Orsava, Hrňa, Havlík
 

Reportáž

První třetina začala pro Stadion nezvykle. Jako první totiž skórovali, přičemž v jiných zápasech především dotahovali. Navíc otevřeli gólový účet v 1. minutě zásluhou Petra Horčičky, který z mezikruží prostřelil svého jmenovce Luboše v brance Orlů. Po vstřelené brance byli Litoměřičtí jasně aktivnější a vše jim vycházelo, Znojemští se však stále snažili vyrovnat. Postupem času přibývaly jejich pokusy a jejich snažení přineslo ovoce v 10. minutě. Nepozornosti domácí obrany využil Vyletelka bekhendovým blafákem, kdy zasunul kotouč mezi Volkeho betony. Ve druhé polovině prvního dějství se obě mužstva střídala v šancích, ale domácí měli stále mírnou převahu. Žádný gól však do první sirény nepadl, a tak svítil po dvaceti minutách stav 1:1.

Litoměřičtí na začátku druhé části dohrávali přesilovou hru, ale pohrdli šancí a téměř si nevytvořili žádnou akci. První pořádnou střelu vyslal až Rangl na Volkeho. Domácí brankář však jeho dělovku přikryl na své hrudi. Znojemští poté trochu vystrčili drápky, ale šlo zřejmě jen o záblesk nějakého trvalejšího tlaku. Následné minuty byly ve znamení trápení obou mužstev v koncovce. Ve 33. minutě si Litoměřičtí otevřeli střelnici před brankou Orlů. Ani několik střel od modré a následné dorážky z prostoru před brankovištěm neskončilo gólem. Závěr druhého dějství přinesl ještě další dvě šance, ovšem ani v jednom případě vstřelenou branku. Za domácí z pravého kruhu mířil do horního růžku Tvrzník, Luboš Horčička ale kotouč vyrazil ramenem. Za hosty byl úplně sám před brankou Hrňa, ale zbytečně vymýšlel přihrávku navíc a puk skončil až v rohu. Druhá třetina tedy gól nenabídla a do závěrečné dvacetiminutovky vstupovala obě mužstva za stále vyrovnaného stavu .

Třetí třetina začala nešťastně pro Stadion. Skóre se totiž měnilo v jejich neprospěch zásluhou Hradeckého, který ve 42. minutě prolétl domácí obranou a zavěsil do horního růžku. Následně však měli šance většinou jen Litoměřičtí. Tu největší měl Hašek, který byl po Šináglově přihrávce úplně sám před prázdnou brankou a mohl snadno skórovat, jeden z obránců Znojma jej ale atakoval a šanci překazil. Byla jen otázka času, kdy Litoměřice vyrovnají a odpověď přišla v 53. minutě. V přesilové hře napřáhl Milan Vobořil a jeho rána od modré zapadla přesně k pravé tyči. Zápas následně dospěl až do prodloužení, i když rozhodnutí málem přišlo ještě před třetí sirénou. V nastaveném čase se utkání vítězné branky nedočkalo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich domácí brankář Volke uspěl proti všem znojemským střelcům, na druhé straně prostřelil Luboše Horčičku jeho jmenovec Petr Horčička a rozhodl o výhře Stadionu. Domácí neporazitelnost Litoměřic stále trvá.

 

Ohlasy po utkání

Karel Soudek, trenér HC Orli Znojmo

Dnes jsme nehráli dobře a prohrát jsme si zasloužili. Poslední dobou se nám nedaří.

Jindřich Setikovský, trenér HC Stadion Litoměřice

Myslím si, že dnes Znojmo nehrálo až tak špatně. Měli jsme štěstí, že jsme šli brzo do vedení. Z dnešního utkání jsme měli trochu obavy, protože už dlouho doma vyhráváme a jednou ta série musí skončit.

 

Fotogalerie