Stadion ve třetí třetině ztratil utkání s Třebíčí

Zveřejněno 25.09.2010 | Michal Martoch, Michal Sabó
Litoměřičtí byli ve dvou třetinách utkání vyrovnanými soupeři. Osudnou se však stala třetí dvacetiminutovka. Sice v ní dokázali snížit na rozdíl jednoho gólu, avšak poté se prosazovali pouze hráči Třebíče. Síť v brance Stadionu rozvlnili od té doby pětkrát, v celém zápase celkem osmkrát a rázem stanovili pro Litoměřice kruté skóre 2:8 z pohledu Kališníků.
4. kolo, sobota 25.9.2010, 17:30

Třebíč

DOMÁCÍ

8:2

(1:1, 2:0, 5:1)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 2. Vondráček (E. Kadela, Dočekal), 34. Ostřížek (Hrbáček), 39. Malinský (Okál, Zahradník), 51. Ostřížek (Bartoš, Sedláček), 51. Laš (Dolníček, Burian), 52. Vondráček (Dočekal), 55. Čech (Sláma, Zahradník), 59. Dolníček - 16. Vobořil (Kloz, Novák), 50. O. Kříž (Evan, Šinágl) Rozhodčí: Trombík - Kašík, Wesley Vyloučení: 8-7, navíc Dudáš (TRE) - 10 minut osobní trest za nesportovní chování Využití: 1-1 V oslabení: 0-0 Diváci: 1320 Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1,3:2,8:2

Třebíč

Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, R. Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Dudáš - Laš, Dolníček, Burian - Čech, Zahradník, Okál - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Přibyl, Ostřížek, Bartoš

Litoměřice

Volke (51. Wegert) - Evan, O. Kříž, Stříteský, Macek, Vobořil, Kolbaba, Brož, Martinka - Hašek, Šinágl, Tvrzník - Heinisch, Slížek, Horčička - Novák, P. Kříž, Kloz - Přeučil, Hlusička, Holec
 

Reportáž

První zákrok v utkání si připsal třebíčský Fiala po lehkém nahození Vobořila. První střela na Volkeho naopak skončila v síti zásluhou Tomáše Vondráčka. Druhou branku mohl přidat Přibyl, Volke ale dokázal udržet kotouč před brankovou čarou. Poté přišla přesilová hra domácích, Hrbáček našel křižně na kruhu Buriana, ten pálil z první, litoměřický brankář jen se štěstím puk vyrazil. I do další příležitosti se prokličkoval Burian, leč mířil na střed branky. V šesté minutě hrály Litoměřice přesilovou hru, ujela dvojice Čech – Zahradník, hostující obránce se ale vrátil v pravou chvíli a zachránil mužstvo od pohromy. Nebezpečně střílel v téže přesilové hře Kříž.

Tentýž hráč doslova pálil z kruhu, Fiala ale za svá záda kotouč nepropustil. Na druhé straně nabil Zahradník Okálovi a ten nechal vyniknout Volkeho ukázkovým semaforem. V další přesilové hře hostů stříleli bez úspěchu Tvrzník i Kříž. V oslabení zahrozil Burian.

V čase 15:31 hosté vyrovnali – domácí nechali trestuhodně osamoceného Vobořila a ten přesnou přihrávku zužitkoval přesnou střelou do odkryté klece. Po ráně aktivního Buriana vypadl Volkem kotouč, naštěstí ho včas zalehl. Jen do náruče brankáře střílel Přibyl.

Druhé dějství začalo rozpačitě z obou stran. Nezlomila to ani přesilová hra domácích v pětadvacáté minutě, ale až hra ve čtyřech na obou stranách, kdy pálil po buly Martinka, Fiala jen se štěstím zasahoval lapačkou. I další zákroky si připisoval třebíčský brankář, zejména po zadovkové teči Tvrzníka stál na správném místě. Třebíč mohla při další výhodě hráče v poli do vedení, Dolníčkovu střelu zastavila dobře postavená tyč.

Ve třicáté čtvrté minutě už ale Horácká Slavia vedla – Marcel Hrbáček vystřelil po buly od modré, kotouč tečoval Ostřížek a touš nad vyrážečkou přepadl do sítě. Na Fialu zkoušel vyzrát z úhlu Kříž. Štěstí měli domácí poté, co netrefil puk před prázdnou brankou Přeučil. Ujalo se až nahození Malinského, které zamířilo mezi betony brankáře do sítě – 3:1.

Hned na začátku třetí třetiny zkoušel Volkovu pozornost Burian. Z protiútoku mohl skórovat Heinisch, když střílel na odkrytou branku, proti byl ale Fiala a jeho tři tyče. Po střele Kloze ukryl třebíčský brankář kotouč do lapačky. Na výborném Fialovi ztroskotali i Vobořil a Přeučil, když měli více než stoprocentní brankové příležitosti. Své šance zahodili i Holec s Haškem. Ani Heinisch na třebíčského brankáře nedokázal vyzrát. S další střelou neuspěl Slížek.

Po první ráně Kříže zazvonila při přesilové hře tyč, při další už to ale byla šibenice – 2:3 z pohledu hostí. Velké štěstí měla Třebíč po střele Stříteského a následných dorážkách. Horáckou Slavii uklidnil až Ostřížek po teči Sedláčkovy střely. Jen o pár vteřin později propustil Volke pátý puk po střele Laše z mezikruží k tyči a přepustil poté i své místo v brance Wegertovi.

Ten se ani nerozkoukal a už se ohlížel za červeným světlem – Dočekal přihrál brankovištěm Vondráčkovi a ten z první rozjásal tribuny po šesté. V čase 54:09 navíc tečoval Slámovu střelu Martin Čech – 7:2.

Ve vlastním oslabení mohl skórovat ještě Burian, když se prokličkoval před Wegerta a zakončil. Výsledek už nezměnil Slížek, naopak Dolníček poslal kotouč ležící vedle betonu brankáře za brankovou čáru. Třebíč tak prvoligového nováčka důstojně přivítala. V posledních vteřinách navíc ujel Vondráček, jeho blafák ale litoměřický brankář vystihl.

 

Ohlasy po utkání

Daniel Tvrzník – HC Stadion Litoměřice: „Ten výsledek vypadá hrozivě, 8:2 je moc, ale myslím si, že jsme tady sahali po bodech, ještě deset minut do konce jsme byli ve hře, měli jsme šance na vyrovnání, ale od začátku sezóny se trápíme v koncovce, nepadá nám to tam, chybí nám důraz okolo brankoviště. Fiala je kvalitní gólman, ale nás by tady dneska asi vychytal každý. Rozhodli gólmani, Martin Volke sice minulý zápas vychytal nulu, je to naše opora, ale dneska první a třetí gól padá na jeho vrub, druhý a čtvrtý jsme si dali sami vlastní a po čtvrtém góle jsme úplně vypadli z role a deset minut jsme jenom čekali na konec zápasu.“

Roman Vondráček – SK Horácká Slavia Třebíč: „Tak jelikož my jsme přivezli body z venku ve středu, tak pro nás to bylo dneska celkem takové důležité utkání, protože jsme ty body chtěli potvrdit i domácím vítězstvím. Myslím si, že jsme dobře vstoupili do toho utkání, rychle jsme šli do vedení a byla škoda, že se nám ho nepodařilo ještě potvrdit a mohlo to vypadat jinak. Místo toho, abychom šli do dvougólového vedení, tak jsme přežili oslabení a na konci oslabení jsme dostali gól na 1:1. Ta druhá třetina byla taková dosti rozháraná těmi vyloučeními, ale i když mi tu druhou třetinu nemáme v letošní sezóně zas tak kvalitní, tak se nám podařilo dát dva góly a šli jsme do kabin s náskokem. Díky výborně chytajícímu Radkovi, který nás do té desáté minuty držel nad vodou, jsme hráli ve třetí třetině dost pod tlakem, ale díky jemu se na podařilo ten stav 3:2 udržet a pak to tam napadalo. Já jsem říkal kolegovi za stavu 7:2 bez nervů, ale kdo tady byl, tak viděl, že to takhle nebylo a do té desáté minuty jsme se o ten výsledek obávali.“