První domácí druholigové utkání hráči Litoměřic nezvládli a prohráli s favoritem z Děčína 1:4. Vše rozhodl již úvod zápasu,nejprve krátce po skončení děčínské přesilovky tečovanou střelou překonal Volkeho Gergel, a v 8.minutě stejný hráč využil další přesilovku. Poté měli domácí několik možností skórovat,ale ani dva samostatné nájezdy Zámečníka gólem neskončily. Až minutu před první sirénou snížil po samostatné akci Svoboda.

2. kolo

1:4

1:2, 0:0, 0:2

HC Stadion Litoměřice - HC Děčín

Branky a nahrávky: 19. Svoboda - 5. Gergel (Divíšek), 8. Gergel (Tomeček, Divíšek), 49. Gergel (Tomeček, Saska), 60. Luka.

HC Stadion Litoměřice: Volke, Hillmich, Kuda, Kolbaba, Opluštil, Musílek, Jakl, Žák, Hudec, Patzenhauer, Bauer, Zámečník, Svoboda, Gottfried, Horejsek, Petrus, Nekvinda

HC Děčín: Zámostný - Bedan, Kučera, Luka, Sádovský - Chvátal, Divíšek, Gergel, Kratochvíl, Luka, Marek, Myšík, Preussler, Stibor, Tomeček, Třeštík.

Druhá třetina přinesla hokej bez větších šancí,především proto, že domácí museli většinu času odehrát v oslabení,při kterých si ani hosté vyložené příležitosti nevypracovali.

Třetí třetinu začali domácí náporem, ale hosty držel brankář Zámostný, v 50. minutě naopak litoměřičtí udělali chybu v obranném pásmu,kterou potrestal Gergel, čímž dovršil hattrick. V závěru utkání vrhli domácí všechny síly do útoku, při hře bez brankáře ale střelou do prázdné branky uzavřel skóre hostující Luka.

Trenér Litoměřic: Zápas jsme nezačali dobře,měli jsme zbytečný respekt,málo jsme bruslili a byli nedůrazní v obranném pásmu,za stavu 0:2 jsme se zlepšili,ale Děčín dobře bránil a do mnoha šancí nás nepustil. Ale dokázali jsme si,ž e i přes tréninkové manko, které dneska bylo zřetelné,jsme schopni hrát vyrovnané zápasy i s předními týmy 2.ligy.