Po bojovném utkání se z výhry radují již po páté v řadě hráči Litoměřic. Tentokrát pokořili tým Benešova, třetí v tabulce druhé ligy. Svůj návrat do sestavy oslavil dvěma brankami Jan Kloz. Výsledek 4:2 pro domácí byl díky účinnému útoku a precizní obraně zcela zasloužený a Litoměřičtí tak stoupají v tabulce dále vzhůru.

33. kolo

4:2

1:0, 2:2, 1:0

HC Stadion Litoměřice - VHS HC Benešov

Branky a nahrávky: 12.Patzenhauer (Kouba), 22.Kloz (Šnajdr), 32.Kloz (Petrus, Vejvoda), 60.Novák - 26.Kaňka (Dvořák, Zeman), 31.Kounovský (Kaňka, Verbík) Rozhodčí: Lacina - Hlinka,Kebrle Vyloučení: 10:11, navíc Patzenhauer, Petrus (LTM) OT 10 min., Volke (LTM) a Kounovský (BEN) TH Využití: 1:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 360 Střely na branku: Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2

HC Stadion Litoměřice: Volke (50. Šembera) - Kolbaba, Musílek, Jakl, Kouba, Vejvoda, Kaltenböck - Novák, Procházka, Hlusička - Antoš, Patzenhauer, Zuziak - Petrus, Kloz, Šnajdr - Veverka, Myšík

VHS HC Benešov: Mazlík (Babka)- Košatka, Verbík Jakub, Zeman, Macek, Novák, Verbík Roman- Moravec, Peťovský, Jágr, Jaeger, Kocman, Vacek, Kounovský, Dvořák, Kaňka, Holánek, Čugajvs, Bosas, Pešek

V úvodní dvacetiminutovce měli domácí více ze hry a předváděli daleko více nebezpečných útočných akcí než jejich soupeř. Benešovští se pokusili zahrozit pouze v nabídnuté přesilové hře, ale brankář Volke si se všemi jejich pokusy bravurně poradil. Litoměřičtí nadále pokračovali v dobré útočné kombinační hře, což se jim vyplatilo ve dvanácté minutě. Michal Kouba milimetrově přesnou přihrávkou vyslal do nájezdu Vlastimila Patzenhauera a ten nedal brankáři Benešova nejmenší šanci. Domácí se tedy ujali vedení 1:0, které si v první třetině již udrželi, a do kabin odcházeli s lepší výchozí pozicí do dalších minut utkání.

Po první pohledné třetině se hra ve druhé části poněkud přiostřila z obou stran. Jan Kloz společně s Martinem Šnajdrem s tím však viditelně neměli žádný problém a po své povedené spolupráci se prvně jmenovaný dočkal první branky po svém návratu do litoměřického dresu. Hosté se ale s dvoubrankovou ztrátou nehodlali smířit a ještě do poloviny utkání přišlo dokonce vyrovnání na 2:2. O branky se postarali Kaňka a Kounovský. Hrálo se tedy opět od začátku, ale ne příliš dlouho. Stav 2:2 na časomíře nesvítil ani minutu. když se opět prosadil Jan Kloz a vrátil domácím vedení. Ve zbytku třetiny se již vyznamenali zejména brankáři, kteří všechny následující střelecké pokusy kryli. Po dvou třetinách byl tedy stav 3:2 pro Litoměřice.

Třetí část byla více o bojovnosti a o zvládnutí emocí. Stejně jako při sobotním duelu s Kobrou se i dnes ukázal ve své obvyklé formě rozhodčí Lacina. Trestné minuty na obou stranách neutěšeně narůstaly a trestná lavice přestávala vyloučeným borcům pomalu stačit. Domácí ale předvedli v celé části bojovnější hokej a i po vyloučení Martina Volkeho do konce utkání a vystřídání Janem Šemberou dokráčeli k zaslouženému vítězství. Při závěrečné hře Benešova bez brankáře ještě vše pojistil Martin Novák. Litoměřičtí si tak vyšlápli na další z předních mužstev ligy a stoupají tabulkou vzhůru.