Z jihu Čech přišla nejtěžší letošní porážka

Zveřejněno 07.12.2008 | Michal Sabó

V utkání proti mužstvu Písku se Litoměřičtí nedokázali výrazněji prosadit a po nevydařeném výkonu se přesouvají tři body za výhru na jih Čech. V závěru upravil skóre alespoň Jaroslav Horejsek, což ale bylo ze strany domácích vše. Písečtí si s chutí zastříleli a nakonec zvítězili 6:1. Utkání se sice odehrávalo střídavě na obou stranách, ale výrazný byl rozdíl v efektivitě mužstev v koncovce.

20. kolo, neděle 7.12.2008, 17:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

1:6

(0:2, 0:3,1:1)

Písek

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 57. Horejsek (Musílek) - 7. Slavík (Bláha), 17. Bláha (Procházka Pavel), 23. Vondřich (Mošovský, Novák), 27. Mošovský (Míka), 33. Hovora (Slavík), 60. Nikodém (Novotný). Rozhodčí: Vilt - Vitík, Šulo. Vyloučení: 6:8, navíc Kolbaba 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 430. Střely na branku: 36:22.

Litoměřice

Volke (Koblischke) - Vejvoda, Kaltenböck, Jakl, Hillmich, Kolbaba, Musílek - Bauer, Hanzl, Svoboda, Patzenhauer, Procházka, Horejsek, Tvrzník, Petrus, Buďa, Hlusička, Zámečník, Gýna

Písek

Kubiš (Pinkas) - Burkoň, Svoboda, Procházka Pavel, Kalečík, Procházka Filip, Bílek, Kříž - Předota, Ježek, Míka, Pitel, Bláha, Hovora, Slavík, Mošovský, Vondřich, Novák, Nikodém, Novotný
 

Reportáž

Domácí vlétli do úvodu utkání se značnou aktivitou a brzy si vytvořili vyložené gólové příležitosti. Brzy se ale provinili proti pravidlům, a i když se v oslabení ubránili, z následné akce již inkasovali. Střelu od modré Volke vyrazil před sebe a Josef Slavík puk dorazil do sítě. S hráči domácích to však příliš neotřáslo a dokázali se opět usadit na delší dobu v útočném pásmu. Občasné, ale o to nebezpečnější útočné výpady hostů zdařile kryl brankář Volke a dodával svým spoluhráčům klid a sebevědomí do dalších akcí. V 17. minutě však padla opět branka vstřelená hosty z Písku. Šlo o spornou situaci, kdy zůstal ležet domácí obránce Jakl, rozhodčí hru nepřerušil a hosté z následného útoku vstřelili gól. Třetina skončila za značně vyhrocené hry z obou stran.

Úvod druhé části se lépe povedl mužstvu Písku. Po několika akcích, které ještě domácí obrana zmařila si Jihočeši vytvořili přečíslení dvou na jednoho a Vondřich zakončil do již odkryté branky. Hra se v následujících minutách odehrávala střídavě na obou stranách s jen občasnými, vážnějšími akcemi. Z jedné z nich však opět vytěžili maximum hosté. Po střele z levého kruhu vypadl kotouč z lapačky do branky Volkeho, stav utkání byl již 0:4 z pohledu domácích. V polovině utkání měli hosté hru plně pod kontrolou. Ve 32. minutě přišel další trest ze strany Jihočechů. Nepozornost domácích využil Radek Hovora, vlétl do otevřené obrany a precizním blafákem zvýšil již na 5:0. Druhá dvacetiminutovka tak skončila plně v režii hostů, kteří získávají do dalšího průběhu utkání stále více sebevědomí a kráčí za vítězstvím k nelibosti domácích hráčů i fanoušků.

Závěrečná dvacetiminutovka opět přinesla zpočátku nebezpečnější šance ze strany Písku. Domácí ohrožovali Kubiše jen sporadicky a z uctivé vzdálenosti. Na jejich hole se v celém utkání lepila smůla a nervozita svazovala jejich ruce i nohy. V polovině třetiny si vypracovali několik slibných příležitostí, avšak jejich střelecké pokusy končily buď na výstroji brankáře nebo jako v případě Milana Budi na tyči Kubišovy branky. Vytoužený čestný úspěch však přišel, a to zásluhou Jaroslava Horejska, který projel otevřenou obranou a nad lapačkou brankáře upravil skóre utkání na 1:5. Zpočátku zoufalý tlak se nyní proměnil v celkem zdařilé obléhání branky Písku. Jihočeši nakonec ale slaví výhru 6:1.

 

Fotogalerie