Nadějný začátek, nakonec ovšem prohra

Zveřejněno 22.10.2008 | Michal Sabó
Litoměřičtí na rozdíl od minulých utkání nemuseli dotahovat utkání po veliké ztrátě z první třetiny. Poněkud ovšem polevili v dalším průběhu zápasu a soupeř nakonec odskočil na 6:2. Pět minut před koncem třetí třetiny začala stíhací jízda, díky které nakonec utkání nakonec skončilo rozdílem pouze jednoho gólu 5:6 z pohledu Litoměřic. Dvěma brankami se dnes výrazněji prosadil Jiří Svoboda v dresu domácích.
9. kolo, středa 22.10.2008, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

5:6

(2:3, 0:1, 3:2)

Jindřichův Hradec

HOSTÉ
Branky a nahrávky:4. Svoboda Jiří (Petrus), 7. Musílek (Patzenhauer), 55. Horejsek, 56. Svoboda (Pánek, Hanzl), 60. Josef Hudec - 12. Zykin, 15. Dolina (Mäkelä), 17. Mazanec, 33. Klíma (Šulčík), 44. Chmel (Dolina, Mäkelä), 55. Zykin (Šulčík) . Rozhodčí:Würtherle - Frodl, Nepomucký . Vyloučení:7:7 . Využití:0:2 . V oslabení:0:0 . Diváci:420 . Střely na branku:31:27 .

Litoměřice

Volke, (Koblischke) - Musílek, Kalteböck, Macaj, Jakl, Hillmich, Kolbaba, Vejvoda - Bauer, Svoboda Jiří, Patzenhauer, Hanzl, Procházka, Pánek, Horejsek, Petrus, Buďa, Hudec, Myšík, Zámečník, Svoboda Dalibor

Jindřichův Hradec

Kubeš (Melišík) - Fiedler, Klíma, Vinogradov, Chmel, Všetečka, Balík - Sekera, Zykin, Šulčík, Dolina, Ištvánik, Piirainen, Mazanec, Mäkelä, Kurikka, Černý, Burdian, Milotinský
 

Reportáž

Začátek zápasu se odehrával převážně v obranné třetině hostů. Domácí se také dokázali velmi záhy prosadit. Již ve čtvrté minutě vstřelil Jiří Svoboda první branku Litoměřic a prozatím tak uniká nepříjemnému dotahování soupeře z minulých utkání. Litoměřičtí si i nadále vytvářeli slibné situace v útočném pásmu a brankář Vajgaru měl plné betony i rukavice práce. Hned z následné šance však bohudík pro domácí kapituloval. Z prostoru mezi kruhy vyslal nechytatelnou střelu obránce Viktor Musílek po přihrávce zpoza branky. Následné minuty se odehrávaly povětšinou ve středním pásmu. V polovině první dvacetiminutovky hrál Vajgar přesilovou hru. Během ní rozjeli hosté útočnou akci při níž vyslali několik střel na domácího brankáře a z následné dorážky vsítili branku, díky které snížili stav utkání na 1:2 z jejich pohledu, konkrétně Zykin. Na konci třinácté minuty opět nastala přesilová hra hostů, při které opět skórovali. Dolinase střelecky prosadil po přihrávce Mäkeläho. Tím branková smršť ale neskončila a třetím gólem v krátkém sledu posílá Mazanec hosty do vedení a bleskurychle otáčí vývoj utkání. Litoměřičtí nechali díky nabídnutým přesilovkám Vajgaru možnost k rozehrání a ten svou šanci prozatím využíval.

Druhou třetinu začali oba týmy opatrněji a hra se začala dramatizovat až s prvními vyloučeními. První přišlo již ve druhé minutě a během tlaku, který si v něm Vajgar vytvořil, chytil gólovou střelu a posléze i dorážku brankář Volke. Následovala potyčka před brankou do které se zapojili hráči obou mužstev a rozhodčí situaci vyřešil oboustranným vyloučením. Litoměřice se dostaly do tlaku ve kterém se prozatím udržovaly a soupeř se zachraňoval jen za cenu zakázaných uvolnění. Litoměřičtí se pokusili rozehrát útočnou akci překvapivou přihrávkou, která však byla nepřesná. Z následného protiútoku prostřelil domácího brankáře nad ramenem Klíma a zvýšil na 4:2. Stadion se snažil s výsledkem a vývojem utkání něco udělat a o rozruch před hostujícím brankářem se staral velmi často útok vedený Vlastimilem Patzenhauerem. V další útočné akci předvedl povedenou individuální akci Milan Buďa, ale poté, co prohodil dva obránce mezi nohama, nepřekvapil brankáře střelou mezi betony. V následné přesilové hře se opět Patzenhauerův útok staral neúnavně o rozruch v útočném pásmu. Druhá třetina skončila rozehranou dvojnásobnou přesilovou hrou, ze které si Litoměřičtí přenesli 48 vteřin do třetí části v naději na jejich proměnění ve vytouženou branku.

Úvod třetí části zahájili Litoměřičtí pokračováním přesilové hry. Dobrou kombinaci, do které se dostali zhatila až nepřesnost těsně před plánovaným zakončením. Z početní výhody nakonec domácí nic nevytěžili. V minutách následujících se usadil Vajgar v pásmu domácích. Poté co hostující útok uzamkl Litoměřické hráče v jejich třetině přišel z jejich strany trest za momentální pasivitu. Od modré čáry se prosadil Chmel a zvyšuje již na 5:2 pro hosty. Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou a domácí ve snaze s výsledkem něco udělat zvýšili svou střeleckou aktivitu. Brankář Vajgaru Kubeš byl stále pozorný. Pojednou zahrozili také hosté když jeden z útočníků donutil brankáře Volkeho k malému ,,gymnastickému cvičení". Po této akci branka nepadla, jelikož v poslední chvíli zmařil útočnou snahu Vajgaru domácí obránce. V minutě 55. a 56, padly hned tři branky. Po minutách jen málo záživných nejprve zvýšili hosté již na 6:2. To však paradoxně jakoby vyburcovalo v poslední chvíli domácí konečně k aktivitě a zaznamenali dvě branky postupně na 6:3 a poté na 6:4. Střelci domácích byli Horejsek a Jiří Svoboda dnes již podruhé. V poslední poslední minutě propálil hostujícího brankáře od modré Josef Hudec. V samotném závěru měli domácí jěště poslední šance na vyrovnání, ale bohužel zůstaly nevyužity.

 

Fotogalerie