Stadion naskočil k dalšímu zápasu přípravy v hodně omlazené sestavě, a přestože dokázal se soupeřem dlouho držet krok, nakonec prohrál. Kališníci se sice zásluhou Sihvonena dostali do vedení, Benátky ale vývoj otočily a Litoměřice musely dotahovat. To se jim však nepovedlo a ze středních Čech vezou porážku.

přát. 3

5:3

2:1, 1:1, 2:1

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Klapka, 17. Bukač (Dušek, Pabiška), 29. Cikhart (Dušek), 54. Jansa (Vomáčka, Kunst), 60. Klapka (Jansa, Wiencek) – 15. Sihvonen, 38. Pajer (Březák, Koláček), 58. Koláček (Výtisk). Rozhodčí: Macháč, Šťovíček – Axman, Kettner. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Benátky nad Jizerou: Pavelka – Bukač, Žůrek, Šedivý, Aubrecht, Kunst, Patzelt – Pabiška, Dušek, Dlouhý – Klapka, Jansa, Cikhart – Křepelka, Wiencek, Vomáčka – Dospěl, Hájek.

HC Stadion Litoměřice: Čermák (30. Sklíba) – Černohorský, Baláž, Háva, Výtisk, Volráb, Pinkas, Březák – Kadlec, Koláček, Pajer – Sihvonen, Jícha, O. Procházka – Kylnar, Urban, Stehlík – Berka, Rouha, Smola.

V duelu Litoměřic s Benátkami v úvodních minutách zvonily především tyčky. Nejprve trefil brankovou konstrukci litoměřické klece Pabiška, o chvíli později zacinkala tyč i po projektilu Urbana. Branky začaly padat až v 15. minutě, kdy se prosadil Riku Sihvonen. Finský útočník uzmul po chybě domácí obrany kotouč na modré, prosvištěl po levé straně hřiště a bez zaváhání vymetl levý horní roh benátecké klece.

Benátky kontrovaly o pouhých patnáct vteřin později. Po levém křídle ujel dopředu Adam Klapka a dělovkou z obdobné pozice jako před ním Sihvonen vyrovnal skóre. V čase 16:27 domácí dokázali vývoj zápasu otočit. Po Černohorského faulu dostala benátecká letka výhodu přesilové hry, kterou využila. Čermák Pabiškovu střelu z mezikruží pouze vyrazil před sebe, v následném závaru v hostujícím brankovišti se nejlépe zorientoval Daniel Bukač a poslal kotouč do sítě.

V útočném pásmu se i v prostřední periodě dařilo lépe domácímu celku. V závěru 29. minuty našel Dušek najíždějícího Jana Cikharta, který přebruslil všechny obránce a zasunul puk mezi Čermákovy betony.

Poslední minuty druhého dějství patřily Stadionu, jenž dokázal snížit. V čase 37:06 Pavelka sice zlikvidoval kališnickou ránu z kruhu, na dorážku Lukáše Pajera už však byl krátký a kapituloval.

V závěrečné třetině se kališníci snažili ze všech sil vyrovnat. Ve 48. minutě se proháčkoval po levém křídle Rouha a vypálil. Pavelka však jeho pokus ztlumil pomocí výstroje. Puk sice ještě zůstal ležet v brankovišti, domácí ho však dokázali odehrát do bezpečí.

Na druhé straně se ocitl před Sklíbou zcela osamocený Vomáčka. Trefil však pouze výstroj litoměřického brankáře. O necelou minutu později už se domácí čtvrté branky dočkali. Vomáčka přiťukl kotouč Filipu Jansovi, a ten našel ranou z pravé strany skulinku mezi Sklíbovými betony.

Litoměřičtí ale dokázali duel ještě zdramatizovat. V čase 56:27 Stadion odvolal brankáře a při hře v šesti bez gólmana snížil na 4:3. Výtiskův projektil od zadního mantinelu zpracoval Josef Koláček, který zacílil přesně do odkryté části klece.

Poté zkoušel vyrovnat Černohorský, svou ranou však jen těsně minul vzdálenější tyč. Gólově nakonec zápas uzavřeli Benátečtí. V čase 59:34 vybídl přihrávkou o mantinel své spoluhráče Wiencek, puk si zpracoval Adam Klapka a střelou do zívající branky definitivně zpečetil výsledek. Stadion si tak odváží z Benátek porážku.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní vítězství jsme si zasloužili. Odehráli jsme slušný zápas a Litoměřice přehráli. Jen nás mrzí nevyužité šance. Závěr se trošku zdramatizoval, ale utkání jsme si již pohlídali.