Kališníci do posledního utkání v letošním roce vstoupili s chutí vybojovat tři body po dvou inkasovaných porážkách. Stejně tak tomu bylo i na straně soupeře. Domácí tým při posledním střetu se Slavii neuspěl, oplatit se mu to tentokrát ale nepodařilo. Na samém konci zpočátku vyrovnané první třetiny se štěstí přiklonilo na stranu Sešívaných. V závěrečné části hry se Stadionu sice podařilo vyrovnat, o výsledném skóre ale nakonec rozhodlo trestné střílení hostí.

36. kolo

1:2

0:1, 0:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 59. Doležal (Kalla) - 20. Markovič (Krstev, Šafránek, 60. Čermák (TS). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Veselý) – Toman, Bílek, Pavlas, Havránek, Plášil, Šulc, Piegl, Chmel – Kalla, Berger, Valášek – Ondráček, Nedvídek, Filip – Doležal, Miškár, Antončík – Krátoška, Racek, Orság.

HC Slavia Praha: Král (Frodl) – Andrlík, Knot, Hraško, Pavlin, Krstev, Růžička, Drahorád – Bahenský, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Jiránek, Šafránek, Markovič – Nestrašil, Kašpařík, Tejral.

Ke kotouči se sice jako první dostali hosté, jejich pletichy jim ale překazil Pavlas. Poté puk u domácích ještě chvíli zůstal. Ondráček se jej nakonec pokusil vystřelit do brány Sešívaných, špatný úhel střely mu to ale znemožnil. Hosté nezůstávali pozadu. Snaha prodrat se do větší šance se jim nevyplatila, litoměřická defenziva byla nekompromisní. Přesvědčit se o tom mohl Robinson, jehož střelu od modré zlikvidoval jeden z domácích obránců. Stejně tak se s kvalitní obranou musel potýkat i celek Litoměřic. Do blízkosti branky Slavie se dostal Valášek, vystřelit už ale nestačil. Podobně na tom byl o chvíli poté Doležal. O poměru sil mohla rozhodnout následující přesilová hra pro domácí, kdy se za držení na trestnou posadil Andrlík. Slavie početní nevýhodu ale ustála. Oba celky po celou dobu první třetiny předváděly vyrovnaný hokej, kdy si příležitostné šance na obou stranách vzájemně likvidovaly. Nakonec překvapila Slavie. Skulinu v bráně Litoměřic našel Jaroslav Markovič, který svůj tým v poslední minutě první periody poslal do vedení.

V úvodu druhého dějství se domácí na led postavili ve čtyřech. Na závěr první dvacetiminutovky sudí poslal na trestnou Šulce a hosté si tak na přelomu první a druhé třetiny zahráli svoji první přesilovou hru. Po zahajovacím buly se do útoku nejprve snažila dostat Slavie, která byla při svém postupu zastavena. Ani útočná formace domácích nebyla o nic úspěšnější. Litoměřický gólman Pavelka se poté musel vypořádat s několika nepříjemnými zákroky ze strany Sešívaných. Poradil si s chaosem před brankovištěm vyvolaným střelou od Robinsona a následně i překazil snahu Markoviče. Litoměřice se následně dostaly do šance, když získaly další početní výhodu za zdržování hry ze strany Slavie. Soupeř si ale po celou dobu svého oslabení udržoval bezpečný odstup. Posléze se počet střel ze strany hostí o něco zvýšil, gólman domácích tak zůstával ve střehu. V blížícím se závěru druhé třetiny hra poněkud zdrsněla v neprospěch hráčů Litoměřic. Nejprve na zemi po zasažení kotoučem skončil Pavlas, poté se zranil Antončík. Závěr hry přinesl i jednu neuznanou branku ze strany Slavie.

Jediná vstřelená branka hře přidala na nátlaku. Stadion i ve třetí třetině usiloval o vyrovnání a průběh zápasu tomu odpovídal. I do poslední periody vstoupili domácí v početní nevýhodě. Jakmile se ale Kališníci na ledě objevili v plném počtu, usilovali o proniknutí do útočného pásma. Ke kotouči se šikovně dostal domácí Krátoška, své počínání ale zakončil nepřesnou střelou. I v poslední třetině měl Pavelka o práci postaráno. Zneškodnit kotouč poslaný z hole Hrušky nebylo snadné, ale reakce domácího gólmana byla přece jen rychlejší. Pár minut před koncem nátlak hry gradoval a přinesl i velmi nepříjemnou situaci, při které se zranil domácí Berger a hostující Vas. Jeho zranění bylo natolik vážné, že po něm na ledě zůstala krvavá stopa. V předposlední minutě Litoměřice Slavii konečně dostihly. Vyrovnávací branku svému týmu zajistil Zdeněk Doležal. Z úspěchu se domácí celek neradoval dlouho. Poslední minuta hostím přinesla trestné střílení, při kterém Miloslav Čermák úspěšně proměnil a zpečetil tak výsledné skóre utkání.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Sehráli jsme utkání proti těžkému soupeři v komplikované sestavě. Navíc nám odešli další hráči v průběhu zápasu a bylo na místě, aby tým prokázal velkou bojovnost. Díky tomu jsme i zaslouženě vyrovnali. Rád bych za předvedený výkon našemu mužstvu poděkoval. Myslím si, že kdybychom se v první třetině dostali do vedení, byli bychom k bodům daleko blíž. Ve druhé třetině byl naopak lepší soupeř.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Utkání bylo bojovné, což se fanouškům muselo líbit. V první třetině jsme trochu zaspali. Poté se naše hra zvedla a podařilo se nám vypracovat si nějaké šance. Následující gól v nájezdu o naší výhře rozhodl.