Ani ve čtvrtém zápase proti Pirátům z Chomutova nedokázali litoměřičtí hokejisté uspět. Nadějně rozehraný zápas nakonec ztratili v druhé třetině, kterou prohráli rozdílem tří branek. Jedinou branku domácího týmu vstřelil Jakub Šulc. Chomutov si tak z Kalich Areny opět odvezl tři body.

41. kolo

1:3

1:0, 0:3, 0:0

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 12. Šulc (Kalla, V.Bílek) – 22. Koma (Růžička, D.Květoň), 38. Hovorka, 40. Rutta (Hřebejk, Hovorka). Rozhodčí: 6:7. Vyloučení: . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1260. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Černoch, Chlapík – Z. Doležal, Racek.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Toman, Koma, Scalzo, Rýgl, Bartejs – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Veselý, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Dušek, McGregor – Sinisalo, Chlouba, Kadlec.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří od úvodních minut začali domácí celek přehrávat. První velkou šanci nevyužil Dušek, který obral o kotouč jednoho z domácích obránců a sám ujížděl na Krále. Jeho bekhendová střela však pouze minula domácí branku. V další šanci minul zcela odkrytou klec Koma, který se dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal v rychlosti přesně zakončit. Litoměřice poprvé ohrozily Hanuljaka až při své první početní výhodě. Chomutovský brankář však příliš práce neměl.

Skóre zápasu otevřeli překvapivě domácí a to při hře čtyři na čtyři. Kalla si zavezl kotouč za hostující branku, kde vyčkával na postavení svých spoluhráčů před brankou. Jeho následná přihrávka přesně našla nastavenou hůl Jakuba Šulce, který usměrnil kotouč mezi Hanuljakovy betony. Vstřelená branka Litoměřice konečně probudila a v další šanci se na hostující branku hnal kapitán Kališníků Novák, jehož střela skončila pouze na levém betonu Hanuljaka a z dorážky neuspěl ani Volek.

Druhou dvacetiminutovku ovládli Piráti na celé čáře. Hned po přestávce sudí poslal na trestnou lavici Šulce a Chomutov vyrovnal v početní výhodě. Růžička dostal kotouč na modrou čáru od Davida Květoně poté jej předal Jaroslavu Komovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Piráti poté převzali iniciativu v zápase a Král neměl o práci nouzi. Stadion nedokázal proměnit poté ani dvě přesilové hry díky precizní defenzívě hostujícího celku.

Ke konci třetiny poslal Chomutov do vedení Marek Hovorka, který obral Plášila o puk mezi kruhy, s ledovým klidem objel Krále a zasunul do odkryté klece. To však ze strany Pirátů nebylo vše. Necelou půlminutu před druhou přestávkou oslabil svůj tým Míka a Piráti udeřili podruhé v zápase z přesilové hry. Hovorka křižným pasem našel Hřebejka, ten viděl lépe postaveného Jana Ruttu, který bez přípravy pálil od prázdné brány.

Úvodem třetí třetiny pláchl domácí obraně Chlouba, ale tváří v tvář Krále nepřekonal. Jeho bekhendový blafák litoměřický brankář vystihl. Po vyloučení Volka hostující tým roztočil v útočné třetině pořádný kolotoč, v jedné z šancí našel Hřebejk volného McGregora, který trefil pouze břevno litoměřické branky. Další branka v zápase už nepadla a Piráti díky skvělé druhé třetiny zvítězili nad Stadionem v poměru 3:1.

Břetislav Kopřiva – Piráti Chomutov

Věděli jsme, že litoměřičtí jsou teď v dobré formě. My jsme ale naopak měli dlouhou pauzu, které jsme se trochu obávali. Myslím si, že jsme utkání odehráli velmi dobře na to, že jsme měli delší přestávku. Měli jsme dobrý pohyb a to rozhodlo. Utkání bylo na vážkách od stavu jedna ku jedné a čekalo se, kdo vstřelí další branku. Měli jsme trochu štěstí a branky jsme ve druhé třetině dali my. Ve třetí třetině jsme si už výsledek pohlídali. Kluci to zvládli výborně takticky a myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě. Po první třetině, kterou jsme prohráli jedna ku nule rozhodly naše využité dvě přesilovky. Měli jsme štěstí, které se ne vždy přikloní k lepšímu, ale nám dnes pomohlo k zasloužené výhře. Utkání mělo velmi dobrou úroveň a Litoměřice mají dobrý tým. Není to náhoda, kde v tabulce jsou. Měli jsme ze zápasu trochu obavy, a tak si výsledku opravdu velmi vážíme.

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice

První třetina a až do půlky zápasu to při hře pět na pět nebylo špatné. Dali jsme soupeři až moc prostoru v přesilovkách, kde nás už přehrávali. Měli jsme moc vyloučených a stálo nás to také dost sil. I když jsme stále chtěli, tak hra dopředu už moc nešla a soupeř si výsledek pohlídal. Chomutov na tom byl také lépe bruslařsky. Soupeř má na čele tabulky velký bodový náskok a je to v jejich hře vidět. Mají čisté hlavy a hrají s lehkostí. Vycházeli jim kompinace a dobře bruslili. Kdybychom nedostali ty dvě branky z přesilovek a tu druhou dokonce tři vteřiny před koncem třetiny, tak jsme je mohli třeba trápit trochu déle. Soupeř ubránil všechny naše přesilovky, které nám v utkání vůbec nešly. To byl dnes ten rozdíl, a proto do dopadlo tři ku jedné pro hosty.