Litoměřičtí změřili na svém ledě síly s týmem Mostu. Stadion chtěl navázat na výhru v Havlíčkově Brodě, ovšem převážnou část zápasu se třásl alespoň o bod. Ten se nakonec kališníkům ukořistit podařilo. Ve třetí třetině vyrovnali za Litoměřice Rudovský s Husákem. Zápas dospěl až k penaltovému rozstřelu, při kterém završil svůj hattrick mostecký obránce Charousek a rozhodl tak o konečném výsledku 3:4 po samostatných nájezdech.

18. kolo

3:4sn

1:0, 0:3, 2:0 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 5. Rudovský (Evan, Martinka), 47. Rudovský (Rubeš, Novák), 55. Husák (Slížek, Martinka) - 21. Charousek (Kuběna, Tauš), 23. Charousek (Gengel, Kuběna), 38. Rohan T. (Charousek, Bojer), 65. Charousek. Rozhodčí: Würtherle - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1570. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Husák, Žovinec, Evan, Kříž, Veselý, Drábek, Sobotka - Antončík, Gerhát, Kafan - Rudovský, Rubeš, Novák - Luňák, Slížek, Šinágl - Lapšanský, Simon, Žálčík.

HC Most: Závorka - Rohan M., Charousek, Hranáč, Kadela, Prošek, Parýzek, Pavlů, Tomeček - Tauš, Kuběna, Gengel - Bojer, Slavíček, Rohan T. - Kotrla, Čurilla, Vaněk - Nevyhoštěný, Nedrda, Skvortsov.

Stadion vstoupil do utkání lépe

Most přijel do Litoměřic s ostrostřelcem Gengelem, který v barvách Stadionu hrál ještě v loňské sezóně. Hned od úvodu však litoměřičtí beci dávali pozor a mosteckého forvarda drželi dále od brankoviště. Domácí vstoupili do utkání lépe a hned od úvodu mohli vést, Závorka nerozehrál dobře a kotouč sebral v útočném pásmu Žalčík, jeho nahození na odkrytou branku ale zachytil jeden z mosteckých beků. V 5. minutě už však naplněná Kalich Arena slavila gól. Jan Rudovský našlápl do samostatného nájezdu a forhendovou kličkou poslal puk za ležícího Závorku. Litoměřice vstřelená branka nabudila a Závorka měl nadále o práci postaráno. Mezi nejaktivnější hráče patřili Rudovský s Žálčikem, který hostujícím obráncům motali hlavy. První větší šance si Most připsal až v přesilové hře po vyloučení Žovince. Obrana Litoměřic a skvělé chytající Přikryl však překazili soupeři veškeré plány na vyrovnání.

Druhá třetina v režii Mostu

Hned v úvodu druhé třetiny se hostům podařilo přece jen vyrovnat. Přikryl dokázal zlikvidovat dvě střely z bezprostřední blízkosti, ale na dorážku Kamila Charouska už byl krátký. Tentýž hráč se také postaral o druhou branku Mostu. Po vhazování se kotouč dostal na modrou čáru a Charousek propálil vše, co mu stálo v cestě. Most během dvou minut otočil vývoj utkání a rázem se dostal do role favorita utkání. Litoměřice mohly vyrovnat, dvojnásobnou přesilovku však domácí nevyužili. Naopak hosté se dostali do rychlých protiútoků a zatápěli domácí obraně. V jedné z šancí Čurilla vyjel před Přikrylovu branku a střelou zápěstím mířil pod horní tyč. Domácí brankář jeho pokus vytěsnil lapačkou nad branku. Na druhé straně Lapšanský si položil Závorku a kolem ležícího brankáře poslal puk na branku, tu však bohužel pro domácí minul.

Stadionu se nadále nedařilo vstřelit branku, Závorka byl pozorný a v některých šancích chyběly centimetry ke skórování. Gerhátovu střelu z levé strany vykopl Závorka pouze mezi kruhy, odkud mohl dorážet Simon, ale byl odstaven bránícími hráči. Ke konci druhé třetiny se Most radoval potřetí. Charousek nahodil puk od modré čáry na domácí branku a Tomáš Rohan jej tečoval mimo dosah domácího brankáře.

Litoměřice se dokázaly dotáhnout

Začátkem poslední třetiny bránily Litoměřice oslabení 3proti 5, které se jim povedlo ubránit na výbornou. Soupeř sice domácí uzavřel v obranném pásmu, ale žádná z kombinací neskončila gólem. Stadion se ihned vrhl do útoku, Rubeš zkoušel vystřelit přes obránce, ale kotouč skončil v Závorkově lapačce. Domácím se podařilo snížit na 2:3 ve 47. minutě utkání. Z přesilové hry se trefil Jan Rudovský, který dorazil ze vzduchu kotouč za již ležícího brankáře. Most poté mohl opět navýšit vedení, Prošek si najel před domácí branku na přihrávku z levé strany, pod nohy se mu však vrhl Přikryl a zmařil tak jeho šanci. V čase 54:50 zaplněná Kalich Arena vybouchla radosti. Ladislav Slížek zavezl puk po pravém křídle do útočného pásma a našel z druhé vlny najíždějícího Patrika Husáka, který od modré zavěsil puk pod horní tyč.

V prodloužení dohrávali hosté přesilovou hru a zatlačili Litoměřice do obranné třetiny. Výborná práce Martinky a Husáka v defenzivě nedovolila hostům ve skórování. Prodloužení brankou neskončilo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se postupně trefili Gengel, Lapšanský a Charousek. Kamil Charousek si připsal hattrick a zároveň bonusový bod pro svůj tým. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Jan Rudovský a za hosty brankář Tomáš Závorka.

Daniel Tvrzník – HC Stadion Litoměřice

První třetinu jsme nehráli tak aktivně, jak jsme chtěli, i když jsme se dostali do vedení. Po první třetině si to v kabině říkáme, že výkon byl vlažný, a přesto druhou třetinu začneme ještě hůře. Je pravda, že co soupeř vystřelil na branku, tak to tam spadlo. My jsme ale odehráli celou třetinu velice špatně. Ve třetí třetině, i z důvodu zranění jsme hru stáhli na tři útoky a z tlaku se nám podařilo alespoň vyrovnat. Bod je ale pro nás málo, protože šance na výhru jsme měli. Bohužel jsme ztratili dva body, ale na druhou stranu je potřeba říci, že po tom průběhu zápasu můžeme být rádi i za ten bod. V Havlíčkově Brodě jsme získali tři body a mám pocit, že tam jsme hráli mnohem pokorněji a více šli za vítězstvím. Asi jsme si dnes po třech výhrách mysleli, že nám body spadnou sami do klína, a že nás Most nemůže porazit. Most samozřejmě nějakou kvalitu má, ale z naší strany se mi to zdálo trochu podceněné. Cením si toho, že jsme ve třetí třetině ukázali vůli neprohrát a dotáhli zápas do prodloužení. Momentálně jsme v tabulce na čtvrtém místě a určitě je to výše, než jsme sami na začátku soutěže doufali. Myslím si, že předvádíme dobrý hokej a máme čím diváky přilákat do hlediště. Divákům bych chtěl strašně moc poděkovat, protože zase byla na stadioně perfektní atmosféra a já doufám, že diváci přijdou v tomto množství i v pondělí, i když jsme dnes nevyhráli. Věřím, že i s podporou pátnacti set diváků v pondělí porazíme Hradec a předvedeme lepší výkon než dnes.