Litoměřičtí se letos poprvé představili na domácím ledě a hned dokázali získat tři body. Proti mladému týmu z Písku, vedenému bývalým litoměřickým trenérem Jindřichem Setikovským byli od úvodu utkání aktivnější a již v první třetině šli do dvoubrankového náskoku. Hosté sice v polovině utkání snížili, Stadion však přidal ve třetí třetině ještě třetí a čtvrtý gól po chybách jihočeské obrany a dokráčel k výhře 4:1.

2. kolo

4:1

2:0, 0:1, 2:0

HC Stadion Litoměřice - IHC Písek

Branky a nahrávky: 10. Hašek (Rudovský, Žovinec), 17. Rudovský (Novák), 45. Kafan (Kříž, Antončík), 52. Kafan (Forman) - 29. Petruška (Petráček, Čurda). Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1020.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Brýl) - Martinka, Toman, Žovinec, Veselý, Kříž, Husák, Sobotka, Kolář - Kafan, Slížek, Forman - Rudovský, Hašek, Novák - Mrňa, Rubeš, Antončík - Racek, Hlusička, Tvrzník.

IHC Písek: Mazanec (Halmoši) - Kanov, Boháč, Makovský, Semrád, Petráček, Drtil, Klement - Dalecký, Vaniš, Slavík - Heřman, Šperger, Polodna - Kučera, Petruška, Čurda - Bernard, Vlček.

Litoměřičtí nastoupili ke své domácí preméře bez zraněných hráčů Jakuba Evana a Petra Šinágla. Na jejich místo se však postavili Daniel Sobotka s Václavem Rackem. Bývalý litoměřický trenér Jindřich Setikovský přivezl do Kalich Areny nové písecké gólmany a stejně jako s Mostem dal šanci Marku Mazancovi. Tomu se dařilo držet v úvodu utkání čisté konto navzdory několika trestům, které si Písečtí připisovali již od první minuty.

Na opačném konci kluziště stojící Petr Přikryl si na puk poprvé sáhl až v závěru páté minuty. Mohl tak v klidu sledovat útočné snažení svých spoluhráčů. Těm se za aktivitu dostalo odměny v desáté minutě. Jan Rudovský našel od zadního mantinelu mezi kruhy číhajícího Jaroslava Haška, který se trefil přesně do pravého horního růžku. Při druhé gólové situaci se z role nahrávače do role střelce posunul Jan Rudovský, který si tak došel pro odměnu za napadání, které předvedl s Martinem Novákem. Mazanec si se střelou Nováka ještě poradil, na dorážku Rudovského už byl krátký.

Po druhé přestávce mohl navýšit domácí náskok Miroslav Forman. Domácí útočník prolétl středním pásmem a ihned za modrou vypálil. Jeho pokus však zblokoval bránící hráč. V polovině utkání se prvního zásahu dočkali také Jihočeši. Petr Přikryl dokázal zlikvidovat několik dorážek hostujících hráčů, nakonec se ale dokázal prosadit Patrik Petruška snížit na 2:1. Brankáři obou mužstev už do druhé sirény žádnou další změnu skóre nepřipustili, ačkoliv obrana hostí měla v závěru druhé třetiny plné ruce práce. Při vyloučení Boháče několikrát pálili od modré nebezpečně Toman, Sobotka a Husák, ale recept na brankáře Mazance nenašli.

První vážnější šanci závěrečné dvacetiminutovky měli hosté. Dalecký se mohl dostat k dorážce do odkryté branky, ale u kotouče byli dříve Litoměřičtí a celé nebezpečí se jim podařilo zažehnat. Stadionu stačilo vstřelit jeden gól, který by dodal týmu potřebný klid. Ten přišel krátce po další zmařené šanci Daleckého ve 45. minutě. Šimon Antončík zblokoval jeho střelu a z protiútoku se tvrdou ranou k tyči prosadil Kryštof Kafan.

Dvě minuty poté mohl zvýšit Rubeš, v bleskovém protiútoku s Šimonem Antončíkem ale z mezikruží trefil pouze střed branky, kde stál připravený Mazanec. Definitivní gólovou tečku udělal v 52. minutě za celým zápasem opět Kryštof Kafan. Hostující obrana zaváhala při rozehrávce a po střele Formana mohl už jen v klidu dorážet do prázdné branky. Stadion tak v prvním domácím duelu letošní sezóny zaslouženě vyhrál a připsal si první body po vítězství 4:1.

Milan Vrzal - HC Litoměřice

Náš výkon byl dnes poznamenán tím, že to bylo první utkání před domácím publikem. Byl to dnes spíše hektický výkon. Škoda první třetiny, kdy jsme měli několik přesilovek, ale vstřelili jsme pouze dvě branky ze hry. Kdybychom přidali nejaký gól, tým by se určitě uklidnil. Druhá třetina byla trochu rozlítaná, ale musím pochválit kluky za nasazení. Po dnešním zápase musíme trochu zapracovat na přesilovkách. To bude asi hlavní činnost, kterou budeme muset zlepšit. Nemáme problémy s pohybem, nebo herním systémem, ale přesilovky nám nevyšly. V dnešním zápase se dařilo střílet branky druhému útoku, ale byli bychom rádi, kdyby to vycházelo všem a myslím si, že máme útoky sestavené tak, že se bude dařit všem formacím stejně. Dnes se dařilo triu s Jardou Haškem, ale po příštím zápase už může být všechno jinak.