10. 1. 2020 | Vít Trubička

“Poprvé” proti Motoru! Bude Stadion opět bodovat?

Na litoměřické hokejisty čeká další venkovní klání. V něm se vydají bojovat na led českobudějovické Budvar areny, odkud si již jednou v základní části přivezli vítězství. Kališníci se navíc dostávají zpět do formy, bodovat se jim povedlo v posledních čtyřech zápasech. Bude duel s Motorem korálek číslo pět na bodovací šňůrce?

Údaje po 9. kole
skupiny o pořadí v play-off

1. místo (99 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (69 bodů)
Skóre
Pavel Pýcha (9+35)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (17+27)
Jan Veselý (21 gólů)
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski (18 gólů)
Pavel Pýcha (9+35)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (11+13)
Milan Klouček (92,51 %)
Jan Strmeň (90,93 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (92,36 %)
Šimon Zajíček (86,05 %)
Přerov – České Budějovice 4:5
Poslední utkání
Litoměřice – Poruba 8:4

Stadion se představí pro týmu, který zatím celkem suverénně drží čelo tabulky Chance ligy. Na druhý Chomutov má náskok celých 24 bodů a ještě dva zápasy k dobru. Právě s Piráty ale svůj souboj Motor nezvládl, ani ten následný s pražskou Slavií. Ve všech ostatních šesti zápasech bodovali Jihočeši naplno. Byť kupříkladu v posledním utkání s Přerovem došlo k bitvě až do posledního okamžiku, ještě v 57. minutě snížil na konečných 4:5 z trestného střílení Mikuláš Zbořil. Tři body ale patřily na jih Čech.

38
zápasů stačilo Pavlu Pýchovi k dotažení rekordu Jiřího Říhy. Ten se ke stejnému počtu bodů dostal v 50 zápasech.

Formu Motoru jen potvrzují výkony současného kapitána Pavla Pýchy. Ten již vyrovnal se 44 kanadskými body prvoligový rekord exjihlavského Jiřího Říhy. V tabulce bodování druhé části sezony je navíc druhý, hned za Tomášem Šmerhou z pražské Slavie. Řada dalších hráčů se přehoupla přes třicetibodovou hranici. Těmi jsou Roman Přikryl, Martin Novák a Karel Plášil. Nejlepším střelcem Českých Budějovic je ale stále Jan Veselý s 21 přesnými zásahy.

Oba týmy se v bojích o pořadí v play-off ještě neutkaly. Předvánoční duel byl totiž odložen na 20. ledna. Vzájemné zápasy základní části ale přinesly mnoho gólů a vždy výhru venkovního týmu na soupeřově půdě. V prvním střetu překvapil Stadion svého soupeře, kterého přestřílel 6:2. Druhé klání, hrané v Litoměřicích, zase přineslo třináct vstřelených branek. Osm do litoměřické branky, pětkrát inkasoval gólman Motoru.

129
Nejčastěji střílejícím hráčem Litoměřic je Patrik Marcel s tímto počtem střel.

Z hlediska bodového zisku jednotlivých hráčů je na tom Stadion celkem podobně jako Motor. Lídrem tabulky je Daniel Voženílek s 44 body. Přes hranici třiceti bodů se dostali Markus Korkiakoski (18 + 17), Martin Kadlec (17 + 16) a Josef Jícha (9 + 23).

Podaří se kališníkům již popáté v řadě bodovat a navázat na předchozí výhru v jihočeské Budvar areně? Proti lídrovi tabulky to úkol bude jistě těžký, avšak ne nereálný. Úvodní buly v Českých Budějovicích bude vhozeno v 17 hodin. Jako obvykle bude připraven stream na Hokejka TV i textový přenos na Onlajny.com.