27. 10. 2018 | Martina Kramerová

Zraněné trio vyhlíží návrat: Těšíme se. Chceme pomoct k ještě lepším výsledkům

Stadion v posledních kolech válí a sbírá jeden triumf za druhým. Plnou kapsou výher se může pyšnit i přesto, že se v uplynulých týdnech musel obejít bez trojice opor. Zranění vystavilo stopku nejen kapitánovi Aleši Pavlasovi, na marodce hojí šrámy také brankář Tomáš Král a útočník Martin Kadlec. Všichni se snaží pilně odpočívat a pomalu začínají trénovat. Led jim chyběl, a tak se do kolotoče zápasů hodně těší. Z čeho mají ještě větší radost, jsou kališnické výkony. O to víc už chtějí být zpět. „Už se hrozně těšíme. Chceme pomoct k ještě lepším výsledkům,“ shodují se.

Na přelomu září a října to byla pro Litoměřice hodně smutná písnička. V duelu se Vsetínem kališníci ztratili forvarda Kadlece a za týden a kousek na Slavii i brankáře Krále a kapitána Pavlase.

„Zranil jsem se doma se Vsetínem asi při třetím střídání. Při souboji u soupeřovy střídačky, kde překážela otevřená dvířka. I když zrovna nikdo nestřídal. Zranění jsem si tak přivodil kvůli nepozornosti jiného člověka, což mě dost mrzelo,“ popsal Kadlec, odkdy a proč figuruje na marodce.

Osudný moment si stejně dobře pamatuje i Aleš Pavlas. „Bylo to na Slavii na konci druhé třetiny. Při přesilovce jsem rozvážel puk a udělal kličku. Tím jsem se otevřel a protihráč mě trefil loktem. Hned jsem věděl, že je něco špatně,“ vyprávěl litoměřický kapitán.

Ze stejného duelu neodešel fit ani gólman Král a Stadion se musel vypořádat se značným oslabením. Zraněná trojice totiž vypadla ze hry na delší čas. Teď už se ale pomalu chystá na návrat.

„Musím zaklepat, že to až tak vážné zranění nebylo. I tak pro mě pauza byla hodně dlouhá a frustrující. Sezona se rozběhla dobře a je tu super parta, o to víc mě to mrzelo. Snažil jsem se co nejvíc odpočívat a nenamáhat se, abych byl co nejdřív zdravý."

„Občas jsem zašel na procházku se psem a sledoval na internetu, jak kluci hrají. Ale omezoval jsem veškerou činnost, která by na hojení zranění mohla mít vliv. Zhruba před týdnem jsem začal zlehka trénovat. Postupně se do toho zase dostávám. Doufám, že to nabere nějaký spád, abych byl brzy zpět,“ řekl o nepříjemných chvílích Král.

Na led už se vracejí i Pavlas s Kadlecem. „Teď jsem začal bruslit a bylo to v pohodě. Doufám, že už to bude v pořádku,“ prozradil matador, který nosí kapitánské céčko. „Už pomalu trénuju a uvidíme, kdy budu moct absolvovat zápas. Přece jen jsem čtyři týdny nemohl nic dělat a budu muset máknout, abych celé utkání vydržel,“ přiznal Kadlec.

Kluci nám to ulehčili, hrají skvěle, chválí Pavlas

Mužstvo trenérů Bruka a Tvrzníka si doposud se ztrátami sice poradilo na výbornou, hráči už přesto vyhlížejí návrat svých spoluhráčů. A chtějí s nimi být ještě silnější. Na jejich výsledky se hezky dívá i rekonvalescentům, kteří tak podle Pavlase mají klid na to, aby se řádně vyléčili a nic neuspěchali.

„Klukům se teď dařilo, takže nám to ulehčili. Jsem za výsledky moc rád. Hra se zvedá každým zápasem. Je skvělé, jak se mladí kluci zlepšují a mužstvo hraje jako tým.“

Všichni zranění se navíc shodli na tom, že se zpět do zápasového rytmu a do kabiny hodně těší a chtějí pomoct k ještě lepším výsledkům. „Volno je sice fajn, protože jsem si odpočinul a mohl trávit víc času s rodinou. Ale už to bylo dlouhé. Nemohl jsem ani trénovat děti, které mám na starost. Do kabiny už jsem se strašně těšil,“ vyprávěl Pavlas o svém natěšení.

Stejně mluvili také Kadlec a Král. „Začátky jsou náročné, ale už jsem se hodně těšil. Být s klukama v kabině je skvělé a už mi to chybělo. Doufám, že se brzy vrátím z marodky a pomůžu k ještě lepším výsledkům“ uvedl zkušený forvard. „Už se hrozně moc těším, chci pomoct,“ prohlásil závěrem stručně a jasně maskovaný muž.