23. 10. 2018 | Martina Kramerová

Zasloužená výhra. Hráli jsme dobře a pomáhali si, myslí si útočník Rousek

Ústí-Stadion 2:4. Kališníci neměli soucit ani se svým dalším soupeřem a po triumfech nad Kladnem a Havířovem přidali třetí výhru v řadě. Podle útočníka Lukáše Rouska rozhodla severočeské derby nejen koncovka, ale také výborný pohyb či rychlý přechod do útoku. „Celý zápas jsme byli lepší. Měli jsme dobrý pohyb a hodně jsme si pomáhali,“ hodnotil devatenáctiletý forvard, jenž ve vítězné bitvě o sever zaznamenal gól a nahrávku. „Navíc jsme si pomáhali a přečíslovali je,“ dodal vzápětí.

Litoměřice v posledních dnech válí a těží z výborné formy, kterou si na závěr října přichystaly. Oproti duelu s Kadaní neponechal Stadion tentokrát nic náhodě a se soupeřem ze dna tabulky naplno bodoval. Za vítězstvím šel poměrně jednoznačně, což potvrdil i Lukáš Rousek.

„Zápas bych zhodnotil pozitivně. Myslím, že jsme celou dobu byli lepší. Měli jsme dobrý pohyb na hřišti, hodně jsme si pomáhali a přečíslovali soupeře. Měli jsme to pod kontrolou a zaslouženě vyhráli,“řekl o „ústeckém“ vítězství.

Kališníci si během úvodních čtyřiceti minut vystříleli třígólový náskok a v závěru přidali ještě čtvrtou pojistku. „Výsledek prvních dvou třetin odpovídal, opravdu se nám dařilo. Hráli jsme dobře v obraně, drželi puk a rychle přecházeli do útoku. Zaslouženě jsme si vypracovali čtyřbrankový náskok,“ popisoval průběhu derby.

Ústí se ale v závěru nadechlo a začalo mocně dotahovat. Ze zvýšené aktivity vytěžilo dvě trefy a snažilo se utkání ještě trochu zdramatizovat. „Podle mě jsme trošku přestali hrát. První dvě třetiny jsme hrál svůj hokej. To, co jsme chtěli. Možná jsme se pak začali bát o náskok a začali víc bránit. To bylo špatně,“ odhalil možné příčiny dvou inkasovaných gólů devatenáctiletý talent.

Na druhou stranu přiznal, že se skóre to mohlo dopadnout ještě úplně jinak. Mužstvo zpoza Střekova totiž v několika momentech podržel brankář Stezka. „Mohlo to být ještě větším rozdílem. Stezka měl dobré momenty a hodně šancí vychytal. Je to dobrý gólman, to všichni víme. A určitě Ústí podržel.“

Ani závěrečný nápor, odvolání gólmana a hra v šesti ale nakonec Ústí nepomohla a po zápase svítilo na světelné tabuli skóre 4:2 ve prospěch hostů. A právě Rousek se o triumf zasloužil jedním přesným zásahem a jednou nahrávkou. Jeho spolupráce s Korkiakoskim a Klozem tak opět přinesla ovoce. „S těmi dvěma se mi hraje perfektně. Jsou to výborní hokejisté. Snažím se od nich učit, pomáhat jim a dávat i nějaké góly. Myslím, že nám to docela funguje,“ pochválil svou lajnu.

Triumf je však třeba hodit za hlavu a směřovat formu k dalšímu duelu. V brzkém sledu čeká Stadion Třebíč. „Důležitá bude správná strava, vybruslení po tréninku i individuální příprava. Musíme se ale připravit taky psychicky, abychom byli v dalším zápase fit a předvedli zase dobrý výkon. Třebíč bude náročný soupeř a my se zase pokusíme udělat vše pro to, abychom vyhráli,“uzavřel Rousek.