19. 2. 2019 | Tereza Kejřová

Základní část vrcholí! Jak si Stadion poradí s Prostějovem?

V 58. kole a zároveň předposledním duelu na ledě soupeře v této sezoně se kališníci vydávají do Prostějova. Letošní ročník na svém konci základní části naznačuje, že rozhodnutí o osmičce postupující do play-off možná rozsekne až úplně poslední utkání. Stadion nemá nic jistého a ze současné osmé pozice bude muset o poslední body ještě hodně zabojovat. Pokusí se o to už na ledě Jestřábů. Jak duel dopadne?

Údaje před

Třebíč – Prostřejov 1:2
poslední utkání
Litoměřice – České Budějovice 3:4 sn

Prostějov sídlí na šesté příčce a je jisté, že poslední vzájemný duel základní části mezi kališníky a Jestřáby bude bitvou o každý kousek ledu. Své předchozí dvě utkání Prostějov zvládl vítězně. Nejdříve vybojoval vysokou výhru 7:0 proti ústeckému Slovanu, další plný zisk bodů zapsal v zápase s Třebíčí.

Utkání proti Horácké Slavii byl o poznání napínavější, přestože šlo spíše o fotbalový výsledek, výhra 2:1 i tak zajistila Prostějovu cenné tři body. Vítěznou branku si připsal již ke konci druhé třetiny Lukáš Volf .

Kromě bojů o play-off svádí další souboj o nejproduktivnějšího hráče celé ligy Tomáš Divíšek . Před duelem s Litoměřicemi hájí druhou příčku celkové produktivity soutěže. V sezoně zatím vstřelil 27 branek a k tomu si připsal 34 gólových nahrávek. Na vsetínského Luboše Roba ztrácí jediný bod.

Prostějov je velmi produktivním týmem, po 57 odehraných zápasech nasázel do branek soupeřů už 191 branek. V tomto ohledu jsou lepší už pouze Vsetín a Jihlava. Narozdíl od litoměřického celku nejsou příliš vylučovaným týmem, zatímco Stadion je pátým nejvylučovanějším.

Podaří se kališníkům vybojovat vytoužené play-off?

Kališníci dokázali bodovat v posledním duelu proti těžkému soupeři z jihu Čech. S budějovickým Motorem se opravdu činili a dlouho to vypadalo, že všechny body zůstanou doma.

Motor však přidal ke konci třetí třetiny na obrátkách a dokázal srovnat. O vítězi zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Tam se přiklonilo štěstí na stranu Jihočechů, kteří si připsali druhý bod.

Autor fotografie: Karolína Štolcová

Předchozí vzájemná utkání vyšla dvakrát lépe pro Prostějov. V prvním duelu loupili Jestřábi na ledě Stadionu po těsné výhře 5:4. Druhé utkání na ledě Prostějova musela rozhodnout dovednostní soutěž v penaltách, kde byli úspěšnější opět Moravané.

Na začátku roku 2019 však Litoměřičtí zcela jasně ovládli domácí led a nasázeli prostějovskému celku „bůra“. Lepší pohyb na hřišti a dvougólový střelec Filip Helt tehdy zajistil zisk všech bodů. Zadaří se litoměřickému celku obdobně v posledním vzájemném duelu této sezony?

Pokud nemůžete sledovat duel přímo z místa, fanděte u přenosu Hokejka TV.