8. 3. 2012 | Michal Sabó

Zachránili jsme se a to je to hlavní, řekl po výhře nad Draky Ondřej Smetana

Jako jeden z odchovanců klubu letos strávil podstatou část sezóny v kádru A týmu. Zapadl mezi své zkušené kolegy v obranných řadách a odbyl si tak svůj premiérový ročník mezi muži. Jak hodnotí Ondřej Smetana uplynulý rok? Jak se mu daří spojit povinnosti prvoligového hráče a zároveň studenta? Vše máte možnost se dočíst v následujícím rozhovoru.

Jak bys zápas zhodnotil?

Jsme určitě rádi, že jsme vyhráli. Zachránili jsme se a to je to hlavní.

Vrátíme se k zápasu v Písku. Hodně lidí u online přenosu bylo překvapeno, když viděli v nájezdech tvé jméno.

Nájezdy se vybíraly podle toho, kdo ještě letos nedal gól. Byli jsme tři, tak to na nás padlo. Řekli nám to až těsně před nájezdy.

Takže jsi měl trochu trému?

Tréma určitě byla, ale chtěl jsem dát gól.

Věděl jsi předem kolik ten gól bude stát?

To je dopředu dané, stojí to pět set. Že jsem ho nedal ale kvůli penězům určitě nebylo.

Teď ale zpět k dnešnímu zápasu. První gól utkání byl velice povedený, ale předcházela mu pěkná přihrávka.

On se mi tam hlavně Martin Novák dobře ukázal a to je to hlavní, když se vám spoluhráč ukáže a vy mu to můžete dát.

Takže myslíš, že se ti dnes zápas povedl?

No potom jsem tam namazal na druhý gól Šumperku, takže nevím, jestli se mi povedl, ale šlo to.

Je za vámi skoro celá sezóna. Představoval sis, že to bude tak náročné nebo to vše v pohodě stíháš?

Hokej stíhám, ale teď jde spíše o školu. Teď mám ve škole docela problémy. Jinak je ale po sezóně určitě zklamání z toho, že nevyšlo play-off. Před sezónou se říkalo, že bychom do něj chtěli, je to škoda.

Na druhou stranu kdyby ti někdo před sezónou řekl, že ji takhle odehraješ, věřil bys tomu?

To bych byl spokojený. Určitě jsem nečekal, že strávím tolik času na ledě. Ještě ale není konec a doufám, že ještě dostanu nějaký prostor.

Co tedy s tou školou? Jak myslíš, že ji zvládneš?

Až skončíme sezónu, tak bych tam nastoupil a chci letos maturovat. Uvidíme ale, jak to vyjde.

Tvým cílem do příští sezóny tedy bude udržet se v kádru nebo dáš přednost škole?

Samozřejmě bych chtěl hrát hokej a nějak tu školu skloubit. Uvidíme ale, co bude příští rok, protože jsem hráč Ústí.

Co na to rodina?

Ta mně v hokeji hodně podporuje. Zázemí mám skvělé. Jsem vlastně z Litoměřic, takže to mám na zimák kousek a hraju tu rád.