18. 11. 2010 | Michaela Luňáčková

Začátek druhé třetiny rozhodl, říká Milan Vobořil

Stadion opět inkasoval první branku a i když brzy srovnal, na začátku druhé třetiny přišel výpadek, který soupeř z Třebíče potrestal třemi brankami. Obrat se však tentokrát nekonal. Hráči nevyužili přesilovky, ani stoprocentní šance a museli se tak již podruhé sklonit před svým soupeřem. Jak utkání zhodnotil zkušený bek Milan Vobořil si přečtěte v rozhovoru.

Můžeme poprosit o hodnocení zápasu?

Zase jsme dostali první gól. Doma většinou jako první prohráváme, což bychom neměli. Dneska jsme zase dostali gól na 0:1, i když z přesilovky. Sice jsme vyrovnali na 1:1, ale začátek druhé třetiny byl hrozný. Vypustili jsme na dvě, tři minutky a hned jsme prohrávali 3:1. Ani nevím, co k tomu říct.

Litoměřičtí fanoušci jsou zvědaví na to, kdy už konečně v zápase povedete. Teď skončila 1. třetina 1:1, lidé si asi říkali, že je to dobré, že přijde vaše druhá a třetí třetina a konečně v klidu vyhrajete. Ale stalo se to, co se stalo. Podcenili jste soupeře, nebo čím to bylo, že jste během několika minut dostali tři branky?

Myslím si, že to byla ztráta koncentrace. Úplně jsme přestali hrát. Byly tam individuální chyby. Nevím, čím to může být. Možná chceme doma moc kombinovat, místo abychom hráli víc zezadu. Z toho pak vyplývají šance soupeře. Možná…

Co dnešní soupeř? Vypadalo to, že by byl hratelný, alespoň z pohledu toho, jak hrály ostatní týmy, které tu byly. Myslím si, že vás nepřehrávali.

Já si taky myslím, že nás nepřehrávali. Měli jsme tam dost šancí. Vrátím se k druhé třetině, kde zřejmě byla ztráta koncentrace, nebo nevím, jestli jsme se na to vykašlali, a to rozhodlo. Měli jsme také dvě přesilovky 5:3. Jednu jsme využili, ale trestat bychom měli všechny. Přesilovky nám moc nešly, nedostávali jsme se do třetiny. Prostě to nešlo.

Nebyl výkon ovlivněn virózou, která postihla tým? Základní sestava se díky tomu rozpadla.

Na to se určitě nechceme vymlouvat, ale je to znát. Tady není kádr zase natolik široký, když chybí sedm hráčů základní sestavy, tak to pocítíte. My ostatní bychom se ale v tomhle momentě měli semknout a nahradit je. Dneska nebýt prvních pěti minut druhé třetiny, tak jsme mohli hrát vyrovnaný zápas a mohlo to dopadnout úplně jinak.

Nebudete mít z Třebíče komplex? Třebíč vstřelila 53 branek a z toho 13 Litoměřicím.

To určitě ne. V Třebíči jsme hráli vyrovnaný zápas a až na konci nám to tam napadalo. Škoda, že necháváme body týmům, které jsou v tabulce pod námi. Podobně je to s Chrudimí. Z 19 zápasů vyhráli čtyři a z toho dva s námi. To jsou soupeři, se kterými bychom měli body uhrát a ne jim je darovat.

V sobotu jedete do Havlíčkova Brodu, takže budete chtít přivézt body odtamtud.

Body chceme z každého zápasu. Uděláme pro to maximum. Musíme hrát více zezadu od stavu 0:0 a nějaké šance si určitě vytvoříme.