24. 2. 2020 | Martina Kramerová

Výročí a retro dresy! Stadion ve speciální bitvě vyzve Motor

O den dřív a s velkou pompou. Stadion v rámci předehrávky 24. kola skupiny o pořadí v play-off vyrazí na led Motoru a na jihu Čech odehraje hodně speciální zápas. Oba týmy nastoupí v originálních retro dresech, které připomenou šedesátileté výročí od vítězství Českých Budějovic v celostátním poháru, a zároveň 70 let od založení litoměřického hokeje. Ozdobí kališníci duel výhrou a pojistí si šestou příčku?

Údaje po 23. kole
skupiny o pořadí v play-off

1. místo (138 bodů)
Přerov – Motor 4:2
Poslední utkání
Litoměřice – Poruba 6:3

Netradičně v úterý vyrazí Stadion do bitvy o další body. Utkání navíc bude mít speciální nádech. Soupeř z Českých Budějovic oslaví vítězství v celostátním poháru Československa z roku 1960, ve kterém se střetl i s Litoměřicemi. Oba týmy tak naskočí na led ve speciálních dobových retro dresech. Ty kromě jihočeského výročí připomenou ještě 70 let od založení hokeje pod Radobýlem.

Přestože půjde především o oslavy Motoru, budou je chtít kališníci domácím hokejistům co nejvíc znepříjemnit. Z jihu Čech totiž hodlají dovézt tři body. Nebudou mít ale vůbec snadný úkol. Českobudějovičtí hráči suverénním způsobem vládnou tabulce Chance ligy a body ztrácí málokdy. Litoměřický tým si ale potřebuje upevnit 6. příčku tabulky, na kterou dotírá sedmý Havířov. Svěřence trenérů Bruka a Tvrzníka může těšit fakt, že na příštího protivníka už jednou našli recept a takřka ve všech zbylých utkáních mu byli vyrovnaným soupeřem.

V prvním střetnutí letošního soutěžního ročníku Stadion překvapil Motor na jeho ledě a zvítězil 6:2, poté na domácím ledě po velké přestřelce padl 5:8. Následně proběhla další dvě utkání na začátku ledna, kališníci vyšli z obou jako poražení (4:5 a 4:6). Poslední vzájemné střetnutí proběhlo na konci ledna a Jihočeši v něm poprvé v sezoně dominovali zcela s přehledem, když vyhráli 3:0.

Voženílek proti Pýchovi! Uhájí bodové prvenství?

Nejvíc na pozoru se kališnická letka musí mít před obráncem Pavlem Pýchou, ten v sezoně zaznamenal už 57 bodů za 11 branek a 46 asistencí a z pozice obránce stíhá litoměřického Daniela Voženílka v kanadském bodování celé soutěže. Ten má jen o dva body více. Do statistik prozatím zapsal 21 gólů a 38 nahrávek.

59/57
Tolik kanadských bodů prozatím zaznamenali Daniel Voženílek (59) a Pavel Pýcha (57). Kdo statistiky ještě vylepší?

Fanoušci se mohu těšit i na souboj nejlepších snajprů. Jihočeským ostrostřelcům vévodí Jan Veselý s 23 trefami, jen o zásah méně má na kontě Zdeněk Doležal. Na straně Stadionu platí za nejúspěšnějšího šutéra Martin Kadlec, jenž se prozatím zastavil na úctyhodných 25 brankách. Fin Markus Korkiakoski skóroval 24krát a je za svým spoluhráčem v těsném závěsu.

Mezi Jihočechy stojí za zmínku také exkališník Martin Novák se 46 body (16+30) a Lukáš Endál, jenž nasázel 18 gólů a přidal k nim 19 nahrávek. V trikotu mužstva zpoza Radobýlu se vedle trojice Voženílek-Kadlec-Korkiakoski daří také Josefu Jíchovi (9+31) nebo obránci Patriku Marcelovi (14+18).

Jak speciální retro zápas v Budvar aréně dopadne? Utkání začíná v 17:30. Vítěz bude znám zhruba o dvě hodiny později. Pokud se nechystáte na jih, můžete sledovat živý přenos na Hokejka TV nebo textový onlajn na onlajny.com.