7. 12. 2008 | Jan Luňáček

Vyrobil jsem individuální hrubku, za což se klukům omlouvám, řekl Tomáš Hillmich

Nedělní defenzivní taktika proti Písku domácímu týmu vůbec nevyšla. Litoměřický tým obdržel svoji nejtěžší porážku na domácím ledě a určitě bude hledat ponaučení do dalších bojů o body. O nepovedeném zápase jsme hovořili s jedním z obránců, Tomášem Hillmichem.

Tomáši, jak jsi viděl dnešní zápas z pozice hráče na ledě ?

Od začátku se nám příliš nedařilo. Měli jsme nějaké šance, ale nepadly z toho góly. Pak jsem vyrobil svou jednu individuální hrubku, je mi to velmi líto, za to se klukům omlouvám, a inkasovali jsme branku. Stávalo se, že hráči soupeře jeli dva na jednoho, tři na jednoho. Jeli tak snad desetkrát, a to se stát nesmí. Ta první třetina byla celkově hodně špatná. A za stavu pět nula se už výsledek špatně dohání.

Z pohledu fanoušků na tribuně by se mohlo zdát, že si hráči ve střelbě moc nevěří. Hodně ran skončilo na bruslích soupeře. Nebylo to nervozitou, která padla na tým?

Každému týmu se hraje dobře, když už vyhrává třeba jen dva nula a ne dva nula prohrává. Na týmu Písku to bylo vidět. Některé góly byly trochu náhodné, někdy zůstal brankář proti útočníkům úplně sám. V některých situacích nás brankář podržel. Písek na co sáhl, to skoro proměnil. Měli jsme dvě dobré přesilovky, byly tam střely na branku, ale nic tam nepadlo. Byl to jeden z těch zápasů, kdy šance jsou, ale nepřijdou góly. Ale na druhou stranu, dostat doma šest gólů, s tím se nedá vyhrávat. A nervozita pak určitě je.

Se změnou barvy dresů přišla i nejtěžší domácí porážka. Dokáže se tým zformovat i na zápas proti vedoucímu Milevsku?

Já si myslím, že určitě. Máme na to týden, celkem čtyři tréninky a já si myslím, že tento tým na to má, dát se dohromady. I v Milevsku jsme dokázali, že s nimi hrát dovedeme. Dokonce jsme tam vedli čtyři ku dvěma. Já si myslím, že se tým na poslední zápas v litoměřické Průvan aréně dobře připraví a že předvedeme dobrý výkon.