21. 10. 2019 | Hana Kubatková

Vybojované vítězství! Po posledním gólu se nám ulevilo, hlásí útočník Štohanzl

Stadion po neúspěchu ve Vsetíně opět zabral a souboj s Benátkami zakončil vítězně. I když to na ledě nebylo nic jednoduchého, což potvrdil i útočník Martin Štohanzl. ,,Postavení Benátek v tabulce vůbec neodpovídá jejich herní kvalitě a výkonu. Byl to těžký zápas a jsme rádi za výhru. Po posledním gólu se nám opravdu hodně ulevilo a přineslo to pohodové zakončení,“ přiznal mladý forvard.

Stadion si v duelu s Benátkami připsal další výhru. Jak byste duel zhodnotil?
Myslím si, že to bylo vybojované vítězství. Postavení Benátek v tabulce vůbec neodpovídá jejich herní kvalitě a výkonu. Byl to těžký zápas a jsme rádi za výhru a za to, že se štěstí překlopilo na naši stranu i při vhazování, kde jsme byli úspěšnější. Po neúspěchu ve Vsetíně je to pro nás cenná výhra a doufáme, že opět navážeme na vítěznou sérii.

Počet vyhraných buly Stadionu a soupeře.

Do utkání jste díky postavení v tabulce vstoupili jako papíroví favorité, odpovídal tomu váš výkon na ledě?
Myslím, že ano. Dokázali jsme Benátky přehrávat, podržet si utkání a získat všechny body pro sebe, ale byl to těžký zápas a tým Benátek je výkonnostně kvalitnější, než jsme očekávali podle jejich umístění, což nás lehce překvapilo.

Ve druhé třetině se vám v zakončení příliš nedařilo a do benátecké svatyně jste vstřelili gól pouze jednou, z čeho pramenila nízká produktivita?
V první řadě jsme se asi snažili přehrávat situace a chtěli jsme to vyšperkovat do prázdné brány. Příliš mnoho kombinací bylo důvodem pro nízký počet střel, ale myslím, že jsme to zvládli a ve třetí periodě se nám podařilo palbu zase zvýšit.

Poslední část utkání prováděla větší agresivita a zvýšil se i počet trestných minut. Co vás k tomu dohnalo?
Působil stres a nervozita, stav byl téměř vyrovnaný a vedli jsme jen o jediný gól, což je málo a Benátky i my jsme chtěli vyhrát, ale i přes četná vyloučení jsme to zvládli dobře a připsali jsme si další tři body.

Jaké jste měli pokyny od trenérů v závěru zápasu, kdy bylo vaše vedení pouze o jeden gól a tlak soupeře sílil?
Především jsme nechtěli dostat další gól, ale pokyny se nijak zvlášť nelišily. Hlavním cílem bylo pohlídat si výsledek, i kdyby to mělo být jen o jeden gól. Také jsme se nechtěli dopustit chyby, za kterou by nás soupeř mohl gólově potrestat a vyrovnat stav. Podařilo se nám to a nátlak Benátek jsme zvládli.

Jak těžké bylo na ledě ubránit zkušeného hráče Radka Dudu?
Je to samozřejmě stále Pan hokejista, ale v poslední době ho stačí párkrát pošťouchnout, něco málo říct a už je trochu vyveden z míry. Nicméně to má stále v rukou, a přestože toho už moc nenabruslí, tak stále výborně vidí hru a je cennou posilou týmu.

Na co jste si u tohoto soupeře museli dávat největší pozor a co vám dělalo problémy?
Benátky jsou známé rychlými brejky, kdy my například ztratíme puk hned za modrou čarou a oni se ho pohotově ujmou a okamžitě se snaží udeřit. Mají rychlé nohy a obratný pohyb, myslím si, že je to těžký a výkonný soupeř.

Jak velkou úlevu přinesla poslední branka, kterou se vám podařilo dát dvanáct vteřin před koncem zápasu?
Po posledním gólu se nám opravdu hodně ulevilo a přineslo to pohodové zakončení. Jsme rádi, že i přes vyšší počet hráčů soupeřů na ledě se nám podařilo vymanit z jejich tlaku a připsat si ještě jeden gól na závěr. Díky tomu jsme měli klid na duši a do kabiny jsme odcházeli příjemně naladěni.