21. 4. 2010 | Jan Luňáček

Vybojované tři body jsou důležitou vzpruhou, konstatuje trenér Daniel Tvrzník

Vítězství týmu Stadionu na ledě domácího Písku sice neřeší situaci v kvalifikační skupině, přesto mají nyní litoměřičtí hokejisté před zápasem s Bobry z Valmezu navrch alespoň v získaném sebevědomí. Litoměřice odehrály kvalitní utkání se soupeřem, který určitě před nadcházející oslavou postupu do I. ligy nechtěl prohrát. Utkání hodnotil trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

Pane trenére, můžete nám zhodnotit dnešní úspěšný zápas proti týmu domácího Písku?

My jsme předpokládali, že pokud chceme mít lepší výchozí pozici před posledním utkáním kvalifikace, tak tu dnes musíme bodovat. To se nám podařilo a myslím si, že jsme dnešní zápas odehráli dobře. Konečně jsme dali branku i obráncem, což je pro sebevědomí důležité. Domácí se asi dost těžko motivovali. Už mají jistý postup a čekali na oslavy. Ale na druhou stranu si myslím, že určitě nechtěli prohrát své poslední utkání před vlastními fanoušky.

Tento výsledek je možná i vzkazem do Valmezu, že váš tým jenom nebetonuje.

Taky si myslím. Dnes se hrál hokej nahoru dolů a musel se fanouškům obou táborů líbit. Domácí si vypracovali dost šancí na to, že jsme dnes také chtěli hrát zabezpečenou obranu. Myslím si, že dnešní tři body jsou pro nás důležitou vzpruhou před naším posledním zápasem v Lovosicích.

Pokud Stadion porazí v Lovosicích tým Valašského Meziříčí, může se stát celkovým vítězem kvalifikace. Je to tak?

Je to tak, ale tady a teď se na první místo nehraje. Pro nás je cíl uhrát postup a je jedno, z jakého místa to bude. Jestli skončíme první, nebo druzí, to nerozhoduje. Pokud bychom ale zvítězili, byla by to taková třešnička na dortu. Stali bychom se celkovými vítězi II. ligy.

Takže do zápasu s Valašským Meziříčím půjde tým s posíleným sebevědomím?

Určitě. Myslím si, že náš tým od začátku této kvalifikace ukazuje svou sílu a že nás nepotkalo ani žádné vážnější zaváhání. Nepoložili nás ani horší chvíle v play-off. Myslím si, že naše letošní sezóna je úspěšná tak jako tak. Věřím tomu, že se všichni připraví na čtvrteční zápas a ať dopadne všelijak, že se za něj nebudou muset stydět.

Domácí fandové zde v Písku už oslavují, ale myslím si, že se nenechali zahanbit ani fanoušci z Litoměřic.

Ano, to určitě ne. Zdálo se mi, že chvílemi byl slyšet náš litoměřický kotel více než fanoušci domácích. Samozřejmě tomu napomáhal také průběh zápasu. Chtěl bych všem přítomným fanouškům poděkovat, protože nám tady v Písku připravili příjemnou atmosféru a to týmu hrozně pomáhá.

Děkuji a budeme držet palce v posledním nejdůležitějším zápase sezony.