12. 9. 2019 | Vít Trubička

Vstřelit gól hned v prvním zápase? Krásný pocit, hlásí snajpr Střondala

Dvěma góly se v utkání proti Benátkám uvedl mladý útočník Vojtěch Střondala, který si připsal premiérovou trefou za Stadion v soutěžním utkání, a to jak svou osobní, tak celosezonní týmovou. „Je krásné vstřelit hned v prvním zápase gól, více jsem ale rád za výhru,“ popsal Střondala své pozápasové pocity. Všechno si podle něj ale začne sedat ještě více a bude to lepší.

„Je to krásný pocit, vstřelit hned v prvním zápase Chance ligy za Stadion gól,“ podělil se o své dojmy dvougólový střelec ze zápasu proti Benátkám. Právě on byl tím, který na konci druhé třetiny otevřel skóre a načal tak letošní střeleckou listinu Stadionu. Navíc po souhře s Radimem Šaldou a Danielem Voženílkem vsítil i třetí gól Litoměřic. Větší radost ale měl mladý útočník z toho, že se povedlo zvítězit a že si všechno sedlo tak, jak mělo.

Samotný průběh utkání v Benátkách přinesl těžký úvod, častější přenášení hry, avšak menší množství šancí a střeleckých pokusů, což se měnilo pokračováním boje, kdy se přidával větší důraz na branku. „Říkali jsme si v kabině, že prvních pár kol nebude takových, jaké bychom si představovali,“ přiznal Střondala očekávání týmu od startu sezony, které se podle něj střetlo s realitou. Zároveň ale zůstal směrem k dalším bojům pozitivní. Podle něj si vše začne sedat, i hráči si na sebe více zvyknou a vše bude ještě lepší.

O něco aktivnější pak byl závěr duelu, ve kterém se oba týmy o něco víc tlačily na branku a snažily se vytěžit gólový zisk. „Hlad po gólu je vždycky velký, zvlášť když je stav dlouho 0:0,“ přičetl navýšení střelecké aktivity a tlaku v předbrankovém prostoru aktivní forvard.

„Ze soupeřovy frustrace jsme dokázali vstřelit další tři góly,“ řekl Střondala k úspěšnému závěru. Soupeř se podle něj také tlačil do branky a snažil se vsítit branku, což se mu, na rozdíl od Litoměřic, nedařilo a musel tak otevřít hru. To Litoměřickým celou situaci lehce ulehčilo a mohli se tak pokoušet o další góly, v čemž byli úspěšní.

Podle kmenového hráče Brna také pomohl výkon gólmana Tomáše Krále. Jeho roli ohodnotil jako hlavní. Král dokázal zlikvidovat hned 39 benáteckých střeleckých pokusů a připsat si tak hned v prvním utkání čisté konto. Celý tým se mu snažil dle Střondaly maximálně pomoct, což se také povedlo. Nula vzadu a vysoké vítězství hned v prvním utkání jsou tak velmi dobré pro sebevědomí celého týmu, jak uzavřel dvojnásobný střelec.

Autor fotografií: Zdeněk Langšádl