7. 12. 2009 | Jan Luňáček

Věřil jsem, že na mě při nájezdech už nedojde, říká Jakub Hlusička

V zápase proti celku ze Sokolova se blýskl dvěma trefami do sítě soupeře útočník Jakub Hlusička, který měl v utkání blízko k hattricku. Již v první minutě jel sám na brankáře hostů, ale neskóroval. Vše si vynahradil v následujících minutách a byl strůjcem nakonec "jen" dvoubodového zisku domácího Stadionu. Jakub si ale přál body tři. V tabulce střelců Stadionu se dotáhl již na ty nejlepší.

Jakube, mohl bys zhodnotit váš zápas proti Sokolovu? Pro tebe to byl zápas úspěšný, vstřelil jsi dvě branky.

Já nebudu říkat, že zápas pro mě nebyl úspěšný. Vstřelil jsem dvě branky a jako tým jsme hráli také dobře. V první třetině jsme měli ještě nějaké šance, které jsme ale neproměnili. Já jsem jel už ve svém prvním střídání sám na branku, ale nedal jsem. Přesto to ale vidím spíš tak, že i když jsme nakonec na nájezdy vyhráli, tak jsme bod ztratili.

Váš útok se po zápase v Roudnici díky nemoci Petra Procházky rozpadl. Dokázal jsi se již s Petrovou ztrátou vyrovnat?

Já jsem s Petrem neustále v kontaktu. Určitě mi na ledě chybí, to víte, že ano. Hrajeme spolu už hrozně dlouho a jsem na něj zvyklý. V úterý snad už přijede na trénink. Trenér to teď nějak poskládal, chytili jsme v naší pětce nějaký impuls a myslím si, že to není až tak špatné. S Petrem jsme měli sehrané nějaké kombinace, ale teď musíme hrát tak, jak to momentálně je. I s nynějšími spoluhráči je to v lajně dobré.

Do třetí třetiny již nenastoupil i váš kapitán Láďa Slížek, který byl zraněn. Měl tento fakt také vliv na vaši hru, která již nebyla tak kvalitní?

Určitě. Láďa je velice zkušený hráč, který umí puk podržet, umí ho rozehrát a má také silné slovo na střídačce. Je to správný kapitán, který umí tým usměrnit, dát mu řád a za tým bojovat, takže to byla do poslední třetiny velká ztráta. Za výsledek si ale můžeme hlavně my, co jsme byli na ledě. Dostali jsme dva góly těsně před koncem. Měli jsme time-out, kde jsme dostali nějaké pokyny, které jsme ale nedodrželi.

Sokolov byl tedy určitě soupeř hratelný za tři body.

Já nechci podceňovat hráče Sokolova. Nehráli špatně, ale my jsme na ně byli dobře připravení. Věděli jsme, že Sokolov hraje tvrdě a že to nebude moc hokejové. Ale po vývoji v celém zápase jsme měli vyhrát.

Co nájezdy? Byl jsi připraven pokračovat jako čtvrtý střelec, kdyby bylo potřeba?

Trenér mi říkal, abych byl připravený, ale Petr Horčička a Milan Buďa jsou teď ve výborné formě, a tak jsem věřil, že to zvládnou a na mě už nedojde.

Do konce letošního kalendářního roku jsou na pořadu ještě tři zápasy. Počítá se s tím, že se bude maximálně bodovat?

Máme za sebou nelichotivou sérii, ale teď jsme ve dvou zápasech uhráli pět bodů a přišla opět pohoda. I na tréninku je sranda. Musíme teď jít zápas od zápasu. V sobotu máme jet do Lípy, která ale poslední zápas v Mostě nehrála, tak uvidíme, co bude. V současné situaci je pro nás každý bod dobrý.

Děkuji za rozhovor.