15. 2. 2009 | Jan Luňáček

Věděli jsme, že i na ledě posledního týmu tabulky to nebude jednoduché, konstatoval asistent trenéra Jiří Svoboda

Stadion Litoměřice opravdu "vybojoval" na miniaturní ledové ploše pražské Kobry důležité tři body. Ani jeden z týmů si nevytvořil během utkání nadbytek vyložených šancí, i když Litoměřičtí nastřelili jednou tyč branky domácího gólmana. Přesto se tři body v kabině Stadionu očekávaly. Bojovné utkání sledoval také početný tábor hostujícího týmu.

Můžeme požádat o zhodnocení dnešního zápasu?

Diváci viděli, že tento zápas nebyl vůbec jednoduchý. Jednak proto, že soupeř má motivaci, aby doma udělal do konce soutěže nějaké body a nezůstal tak poslední. Také se posílil a na tomto jejich malém kluzišti to bylo těžké. Soupeř hrál houževnatě, dobře bránil a my jsme neproměňovali vyložené šance, které jsme si vypracovali. Zápas byl až do konce pořádně napnutý.

Stadion jel tedy do Prahy s tím, že podmínky na Kobře nepřejí kombinačnímu hokeji?

Ano, jeli jsme do Prahy s tím, že jsme věděli o zúžení ledové plochy. Že Kobra dělá doma těsné výsledky, to víme taky. Věděli jsme, že ani nás nečeká u posledního týmu tabulky nic jednoduchého.

Litoměřičtí diváci doufali, že výsledek bude výraznější, ale i tak díky za tři body.

Samozřejmě. Je to o těch šancích. Kdybychom dali brzo dva nebo tři góly, tak by se soupeř asi sesypal. Ale nám se to nepovedlo. Moc se nám nepovedla druhá třetina a až do konce to bylo tahání o jeden gól.

Vítěznou branku vstřelila nová posila Milan Antoš. Asi se od něho očekává rozhodovat zápasy.

To je pravda, hlavně že to tam spadlo. V podstatě se ukázala ta jeho zkušenost. Vlasta Patzenhauer nahrál puk zpoza branky a Milan souboj před brankou dobře ustál a puk za brankáře prošťouchl. Mimochodem, byla to jedna z mála chyb domácího gólmana, protože on jinak chytal výborně.

Dobře odehrál zápas i brankář Stadionu Martin Volke.

Ano, i když jsme asi soupeře výrazně přestříleli, Martin musel řešit celou řadu těžkých situací. Martin neudělal žádnou chybu a chytal s přehledem. Ten gól, který jsme inkasovali, přišel po chybě celé pětky na ledě. Byla to také jediná chyba v zápase.

Teď ve středu další zápas, tentokrát proti Benešovu. Bude to doma jednodušší, než dnes na Kobře?

Žádný zápas není jednoduchý a bude to úplně jiné utkání. Výhoda pro nás bude v tom, že se nebudeme muset tlačit tolik dopředu jako dnes, kdy jsme potřebovali zvítězit. Budeme se snažit hrát zezadu to, co jsme zvyklí. To znamená dobře bránit, pokusit se odjíždět do rychlých protiútoků a snažit se dávat góly. Ale soupeř, i když na domácím ledě, bude hodně těžký. Vždyť je na třetím místě tabulky.