14. 12. 2018 | Martina Kramerová

Vánoční dárek pro fanoušky! Čtveřice hráčů prodloužila smlouvy

Stadion si pro fanoušky připravil krásný vánoční dárek. Vedení klubu prodloužilo smlouvu se čtveřicí zkušených a produktivních hráčů. V kališnickém dresu se i v nadcházející sezoně objeví obránci Aleš Pavlas a Jiří Jebavý i útočníci Martin Kadlec a Markus Korkiakoski. Další hokejisté o svých kontraktech jednají.

Stačil podpis a bylo rozhodnuto. Trojice litoměřických hokejistů se dohodla s klubovým vedením a i v nadcházející sezoně bude hájit modrooranžové barvy. Šestatřicetiletý Aleš Pavlas načne v Kalich Areně už svůj pátý soutěžní ročník. Prozatím naskočil za Stadion do 138 utkání, ve kterých posbíral 76 kanadských bodů za 16 branek a 60 nahrávek. Tým navíc vede jako kapitán a pomáhá nejen skvělou obrannou činností, ale i zkušenostmi. Za svou kariéru prošel i extraligovým Hradcem, Chomutovem, Kladnem či pražskou Slavií.

Stadion se letos může opřít o góly Martina Kadlec, jenž bude větrat obranu soupeře i příští rok. I on se s vedením klubu domluvil na patřičných podmínkách a prodloužil stávající smlouvu. Odchovanec Kadaně se v litoměřickém trikotu poprvé objevil v sezoně 2017/2018, kdy si na sever Čech odskočil z pražské Slavie. Během jedenácti duelů zaznamenal čtyři trefy a pět asistencí. Slušnou fazonu má i letos. Přestože se mu nevyhnulo zranění, nastřádal za 19 zápasů 22 kanadských bodů (12+10) a patří mezi největší klenoty kališnické ofenzivy.

Na začátku sezony fanoušci Stadionu uvítali zahraniční posilu. A ukázalo se, že to byl výborný tah. Markus Korkiakoski své umění předvádí takřka v každém zápase. Proti Kadani nastřílel hattrick, předvedl se parádní fintou á la Granlund a vedle Jana Kloze platí za největšího tahouna litoměřické ofenzivy. Finský „dáreček“ je navíc velice produktivní. 33 bodů z 31 zápasů je toho jasným důkazem. Výkony si navíc řekl i o start v extralize, jejž zapsal v dresu Litvínova. I on s klubem prodloužil smlouvu, a tak se příznivci kališníků mohou těšit na jeho skvělé kousky i v nadcházejícím soutěžním ročníku.

V defenzivních řadách si Stadion pojistil i služby obránce Jiřího Jebavého. Ten prozatím odehrál za Litoměřice 128 zápasů a zaznamenal v nich 20 asistencí.

Další hráči o svých kontraktech ještě jednají. Sledujte naše webové stránky i sociální sítě, ať víte všechny novinky jako první.