22. 2. 2019 | Tereza Kejřová

V základní části naposledy doma! Kališníci zbrojí na Trhače z Kadaně

Poslední domácí utkání základní části sezony 2018/2019 odehraje litoměřický Stadion proti kadaňským Trhačům. Ti měli v úvodu letošního ročníku velké problémy, když se vůbec nevědělo, zda do Chance ligy nastoupí. Přestože Severočeši nakonec své místo mezi ostatními týmy zaujali, na ledě se jim vůbec nedaří a zůstávají beznadějně poslední. I tak mohou být pro Stadion v honbě za třemi body hodně nepříjemnou překážkou.Zvládnou kališníci důležitý duel v bitvě o play-off a navíc před domácími fanoušky vítězně?

Údaje před
59. kolem

8. místo (86 bodů)
Postavení v tabulce
15. místo (28 bodů)
Skóre
Markus Korkiakoski (24+30)
Nejproduktivnější hráč
Jaroslav Kůs (6+34)
Markus Korkiakoski (24 gólů)
Nejlepší střelec
Roman Chlouba a Lukáš Klíma (oba 13 gólů)
Aleš Pavlas (6+25)
Nejproduktivnější obránce
Daniel Novák (3+7)
Tomáš Král - 89,58 %
Martin Michajlov – 93,07 %
Daniel Dvořák – 90,71 %
Úspěšnost brankářů
Ondřej Kuchař- 89,27 %
Dominik Pavlát – 89,71 %
Štěpán Lukeš – 88,61 %
Prostřejov - Litoměřice 4:2
poslední utkání
Kadaň - Třebíč 3:8

Kadaň po problémech ohledně startu ve druhé nejvyšší soutěži nakonec do Chance ligy nastoupila a v průběhu základní části prozatím získala 28 bodů. Dokázala zvítězit jen v devíti zápasech. Jedno z hrstky vítězství si připsala i nad litoměřickým Stadionem ve 14. kole. Nejcennějším skalpem sezony byl triumf na ledě Kladna 4:3. Druhá třetina tehdy rozhodla o celém utkání. Trhači nasázeli všechny čtyři branky právě v prostřední části a mohli se radovat z nečekané výhry.

Doba před vánočními svátky se však stala pro Severočechy naprosto zlomovou. Trhači nedokázali od výhry nad Benátkami z 10. prosince až doposud utržit jediný bod. Šňůra zápasů bez výhry se protáhla již na neuvěřitelných 24 utkání. Což Trhače řadí na poslední místo tabulky. I na předposlední ústecký Slovan v současné době ztrácí propastných 17 bodů.

Body potřebné jako sůl. Získá je Stadion?

Teď čekají oba příští soupeře už jen poslední dvě utkání. A zatímco u Kadaňských je jasné, že pro ně sezona po základní části skončí, Litoměřičtí bojují o play-off. Zápas tak bude hodně důležitý, protože hodně napoví, jestli kališníci potěší sebe i fanoušky vyřazovacími boji, nebo se jim brány první osmičky zavřou před nosem. Stadion má za sebou Frýdek jen o dva body a měl by naplno bodovat. Vítěství nad poslední Kadaní se tak stává povinností, pokud se Kalich Arena má naplnit diváky i po skončení základní části.

V posledním duelu se kališníci utkali s prostějovskými Jestřáby a byl to vyrovnaný a napínavý souboj, z něhož vyšli vítězně právě hráči Prostějova. Necelých 7 minut před koncem třetí třetiny za vyrovnaného stavu 2:2 totiž skóroval Jan Starý a přiklonil výhru na stranu Moravanů. Stejný hráč triumf o pár minut později potvrdil ještě další brankou do prázdné klece a Stadion si odvezl prohru 2:4.

Bilance vzájemných duelů proti Kadani je zatím letos pozitivní.

Kadaň nafasovala prohru číslo 24 v domácí aréně proti Třebíči, když padla výsledkem 3:8. A ačkoliv se jí výsledkově tolik nedaří, dokáže lépe postaveným soupeřům často zatopit. Stadion o tom ví své. V dresu Trhačů navíc nepůsobí žádní "nazdárci". Lukáš Klíma a Roman Chlouba zaznamenali shodně 13 branek, nejproduktivnější hráč týmu Jaroslav Kůs prozatím zapsal 40 kanadských bodů za 6 gólů a celých 34 asistencí. Z pohledu individualit tak Kadaň rozhodně má kde brát.

I Litoměřice ale mohou spoléhat na své střelce. Markus Korkiakoski už nastřádal 24 tref, jen o jeden zásah za ním je Martin Kadlec. Dobře si se 14 brankami vede i Daniel Voženílek. A právě na produktivitu by měli kališníci sázet. Kadaň totiž inkasovala už 282krát!

Pokud nemůžete podpořit kališníky přímo v Kalich Areně, pak můžete sledovat přímý přenos na webu HokejkaTV. Určitě fanděte, jde o hodně.