18. 12. 2010 | Jan Luňáček

V souboji nováčků opět zvítězily Litoměřice

Písek a Litoměřice. Mají k sobě hodně blízko. Potkávaly se jako soupeři ve 2. lize, teď jsou oba týmy o stupínek výše. Ale oba týmy jsou až u dna prvoligové tabulky. A jsou si opět blízko. Budou spolu hrát o udržení se v soutěži.V předposledním duelu základní části vybojovali borci z Litoměřic v Kalich Areně tři body a přidělali vrásky na čele svému soupeři. Stanou se Litoměřice osudem týmu z jihu Čech i v l. lize ?

Míka David – asistent trenéra IHC Komterm Písek

Dnešní utkání se hodnotí z mého pohledu velice těžko. Už před tímto zápasem jsme věděli, že hrajeme o šest bodů. První třetina byla z obou stran dost opatrná a tomu odpovídal i výsledek jedna ku jedné. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit s lepším výkonem, ale opět jsme prohrávali dva ku jedné. Pak jsme opět vyrovnali na dva dva a chtěli jsme hrát jednodužší hokej s tím, že budeme vyhazovat puky ven ze třetiny. Pak jsme se dostali pod tlak a během chvilky jsme prohrávali pět ku dvěma. V tu chvíli bylo po zápase. Chtěli jsme to ještě zkusit v poslední třetině, ale tam se nám podařilo výsledek jen kosmeticky upravit. Bohužel, za stavu pět ke dvěma se již zápas těžko otáčí.

Už před utkáním v Litoměřicích jste dost tým posílili. Jste spokojeni s výkonem těchto hráčů?

Určitě ano. Již nám pomohli při utkání v Písku. Dnes nám nebyl uvolněn Jakub Langhammer, který je výborným centrem, který umí puky rozehrát. Dnes, bohužel pro nás, hrát nemohl. Určitě jsou všichni posilou pro náš tým.

Pokud budete využívat těchto hráčů, budete určitě chtít postupovat v tabulce výše.

Určitě, bude to ale hrozně těžké. Nás teď zajímá jenom záchrana v soutěži.

Písek hraje poslední utkání v základní skupině s Kadaní. Věříte si na tento tým ?

Pro nás je důležité každé utkání, které se hraje doma. Určitě to bude těžké utkání, nás ale nemůže zajímat nic jiného než zisk tří bodů. Pokud chceme zůstat v 1. lize, musíme každý bod urvat.

Litoměřice jsou poslední roky pro Písek častým soupeřem. Potkávali jste je již ve 2. lize. Překvapil vás tento tým něčím?

Tým je úplně jiný. Já si ještě pamatuji jako hráč, kdy nás Litoměřice vyřadily v playoff, kdy jsme byli papírovým favoritem. Pamatuji si brankáře Martina Volkeho, který nás tenkrát vychytal. Dnes podal opět výborný výkon.Už jen z toho důvodu, že oba celky jsou v tabulce tam kde jsou , jsou pro nás nepříjemným soupeřem. I při zápase u nás v Písku jsme vedli do 58.minuty jedna ku nule a nakonec jsme prohráli na nájezdy. Dnes jsme se jim chtěli v tabulce přiblížit, ale bohužel se nám to nepodařilo.

Tvrzník Daniel – trenér HC Stadion Litoměřice

Pro nás to byl, stejně jako pro Písek hodně důležitý zápas. Já jsem rád, že jsme toto utkání zvládli. Nechtěli jsme hru příliš otvírat, ale hrát dobře ve středním pásmu, což se nám dnes poměrně dařilo. Konečně nám tam napadaly také nějaké branky. Vstřelili jsme pět branek, což je pro nás dobrý výkon. Nechtěli jsme hrát nějaký hodně líbivý hokej, ale hokej účelný. Až na pár chybiček jsme dnes s výkonem spokojený.

V Litoměřicích nastoupili také dva nový hráči. Zbyněk Sklenička a David Zíma. Jak do týmu zapadli ?

Myslím si, že oba sehráli dobré utkání. Zbyněk měl teď v Ústí herní výpadek a u nás určitě dostane ke hře dostatek času. David Zíma u nás absolvoval jeden trénink a Zbyněk Sklenička přišel dnes poprvé na rozbruslení. Samozřejmě je musíme do týmu trošku zapracovst. My jsme chtěli tým oživit a já si myslím, že oba dva budou pro nás platnými hráči.

Poslední utkání v základní části odehrajete v Olomouci. Ta si svoje utkání již předehrála. Nebude vám vadit, že může o den více odpočívat ?

Možná to pro ně bude výhoda. My ale hrajeme na čtyři útoky a já si myslím, že kluci mají ještě dostatek sil. Měli by to fyzicky zvládnout. Dnes jsme sice utkání na chvilku stáhli na tři útoky, ale po rychlém vedení jsme hráli opět na kompletní čtyři útoky.

Splňoval dnešní výkon domácích borců představy trenérů ?

Od zápasu v Ústí se náš výkon zvedl a myslím si, že od té doby předvádíme opět dobrý hokej. Se hrou jsme celkem spokojeni. Jenom jsme nedávali branky. I při zápasech venku často přestřílíme soupeře, máme šest tutovek, ale branky nevstřelíme. To se pak nedá vyhrávat. V koncovce jsme měli problém. Hokej je hra chyb, které se budou stále dělat. My jich teď začínáme dělat méně.

Hodně se zlepšila produktivita střelby obránců. Je to tak ?

To je tím, že jsme na začátku soutěže hráli třeba přesilovky hodně kolem brankoviště a obránci neměli tolik příležitostí střílet od modré. Ta tomto problému jsme zapracovali a nyní se již obránci ke střelbě dostanou častěji. Máme dost dobrých obránců, kteří od modré umí dobře vystřelit. Nemyslím si, že máme špatné obránce. Třeba Ondra Kříž patří vůbec k nejlepším v celé soutěži.. Potýkal se s nějakým zdravotním problémem. Teď se dává dohromady a na jeho výkonech je to znát. To samé Milan Vobořil nebo Matěj Stříteský. Prostě jim to tam nějaký čas nepadalo.

Jaký je váš program v následujících dnech ?

Po pondělním zápase v Olomouci půjdeme trénovat 25. a 26. prosince a 27. prosince se již opět hraje.