4. 3. 2019 | Martina Kramerová

V play-off poprvé doma! Stadion čeká čtvrtfinálová bitva číslo tři

Čtvrtfinálová série s Jihlavou se po dvou duelech na Vysočině stěhuje na sever Čech. Stadion přivítá svého soupeře poprvé doma. V úterý a ve středu změří síly s Duklou přímo na ledě Kalich Areny. Prozatím si kališníci vedou v play-off velice dobře. Úvodní duel sice ztratili a prohráli 2:5, v tom druhém však dominovali a po vítězství 4:1 vyrovnali partii proti Čachotskému a spol. na 1:1. Jak si povedou před domácími fanoušky?

Po úterním postupu do nejlepší osmičky, který Litoměřice vybojovaly na poslední chvíli v duelu s Kladnem, si fanoušci a ani hráči moc neoddychli. Hned v pátek byl na programu start čtvrtfinále. V něm byl Stadionu přisouzen nejtěžší možný soupeř – vítěz základní části Chance ligy z Jihlavy.

2+1
Kališníky prozatím bodově táhne Peter Jánský, který dal zatím dvě branky a na jednu přihrál.

Kališníci se tak vydali na Vysočinu, aby zabojovali o další vavříny. V pátečním utkání se jim sice herně celkem dařilo, pak ale doplatili na vlastní přesilovky a prohráli výsledkem 2:5. Gólově Jihlavě k triumfu dopomohli Zeman, Holý, Pekr a Dostálek. V dresu Litoměřic se trefili Merta a Jánský. Po zápase hosty mrzely právě domácí údery v oslabení, které byly klíčem k zisku prvního bodu.

„Ve hře pět na pět to bylo hodně vyrovnané. Dobře jsme bránili, přechody do útoku také nebyly vůbec špatné. Měli jsme dobrou střelbu. Jihlava nás nepřehrávala. Hrál se vyrovnaný hokej nahoru dolů. Pak bohužel přišla naše první přesilovka. Paradoxně nám tentokrát spíš ublížila, než pomohla. Každý, kdo zápas sledoval, ví, že jsme při početní výhodě dostali dva góly. A to nás položilo. Byly to klíčové momenty zápasu,“ hodnotil obránce Smetana.

Mužstvo trenérů Bruka a Tvrzníka se však ze svých chyb poučilo, hodilo porážku za hlavu a do sobotního duelu vyrazilo zcela neohroženě. Domácí se sice díky brance Skořepy dostali do vedení, pak už však úřadovali jen kališníci. Postupně se trefili Peter Jánský, Ondřej Smetana, Jiří Průžek a Daniel Voženílek a Litoměřice mohly oslavit vítězství 4:1. Navíc si dokázaly, že i proti velkému papírovému favoritovi mohou zvítězit.

Bojovnost, obětavost. To je cesta, shodují se hráči

„ V sobotu jsme ve druhé a třetí třetině hráli to, co chceme hrát. Byla tam obětavost, bojovnost, srdíčko. Ukázali jsme si cestu,“ chválil svůj tým útočník Jiří Průžek, k němuž se přidali i další hráči. Právě on prozatím patří v play-off k tahounům. Ve vyřazovací části si připsal jednu branku a dvě asistence. Bodově stejně na tom je i matador Peter Jánský, jenže vedle dvou tref zaznamenal jednu asistenci. Dobře si vedou i David Merta (1+1), Patrik Marcel (0+2), Markus Korkiakoski (0+2) a Martin Kadlec (0+2), kteří nasbírali po dvou kanadských bodech.

Takhle se kališníci radovali z jedné ze sobotních branek do sítě Jihlavy.

Na druhé straně vládne statistikám Adam Zeman, jenž ke dvěma přesným zásahům přidal jednu asistenci. Hned za něj se řadí Matěj Pekr a Jan Holý (oba 1+1). Právě ostrostřelec Pekr, velká zbraň jihlavské ofenzivy, ale do bitev v Kalich Areně nenaskočí. Za sobotní nedovolený zákrok na Aleše Pavlase putoval do sprch dřív a navíc za něj vyfasoval od disciplinární komise dvouzápasovou stopku.

„Hráč se dopustil evidentního seknutí do Protihráčovy pravé rukavice, přičemž, byť nelze prokázat, že by chtěl tímto jednáním docílit zranění Protihráče, dopustil se jednání činěného s plným vědomým možných následků, které by mohly být způsobeny v případě, kdy by došlo k zasažení Protihráčovy ruky," odůvodnila komise své rozhodnutí. Stadion se tak zbavil alespoň jednoho z možných nebezpečí.

Jak si Litoměřice v domácím dvojutkání povedou? Oba duely začínají v úterý i ve středu shodně v 18:00. Přímo na Stadionu by měla kališníky hnát dopředu parádní podpora fanoušků. Kdo nebude moct být přímo v Kalich Areně, může oba zápasy sledovat živě na Hokejka TV.