7. 1. 2020 | Martina Kramerová

V novém roce poprvé doma! Stadion hostí Porubu

Stadion se chystá na první domácí zápas nového kalendářního roku. Prozatím se představil na ledě Slavie a Vsetína. V roce 2020 zažije Kalich Arena premiéru proti Porubě. Té se v poslední době příliš nedaří a snaží se přetnout dlouhou sérii proher. Kališníci jsou v obdobné situaci, ve skupině o umístění pro play-off prozatím zvítězili pouze jednou. Který tým se odrazí k lepším výsledkům?

Údaje po 8. kole
skupiny o pořadí v play-off

5. místo (66 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (58 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (16+25)
Nejproduktivnější hráč
Jan Hudeček (10+17)
Markus Korkiakoski (17 gólů)
Nejlepší střelec
Tomáš Gřeš a Marek Špaček (oba 13 gólů)
Patrik Marcel (10+13)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Husák (7+19)
Adam Beran (92,72 %)
Šimon Zajíček (86,05 %)
Úspěšnost brankářů
Frederik Foltán (90,21 %)
Hynek Kůdela (89,08 %)
Vsetín - Litoměřice 4:3sn
Poslední utkání
Poruba - Přerov 1:2

Nový kalendářní rok zastihl kališníky v dobrém rozpoložení, když v Edenu porazili Slavii. Pak však padli na ledě Vsetína a přidali na šňůrku porážek další korálek. Ve středu budou chtít prozatímní bilanci roku 2020 přiklonit do kladné bilance. Do Kalich Areny dorazí Poruba, jež se postupně propadla až na 8. místo skupiny o pořadí v play-off.

Po startu druhé části sezony se Toraxu nejprve vedlo velice dobře, když bral ve třech zápasech tři triumfy. Srazil nejen Přerov, ale také Chomutov a Litoměřice. Ty si v minulém měření sil navíc odnesly debakl 1:9.

Tolik výher má na kontě Poruba ve skupině o umístění v play-off.

Zlaté časy však v Porubě minuly a od poslední výhry uplynulo už pět zápasů. V nich Torax marně hledal recept na soupeře a pokaždé padl. Bez úspěchu vzdoroval Slavii (2:5), Vsetínu (1:3), Havířovu (1:2), Motoru (1:2) i Přerovu (1:2). Postupně tak klesl až na 8. příčku průběžné tabulky.

Ani Stadionu se prozatím nedaří podle představ. Od poloviny prosince, kdy skončila základní část, vyhrál pouze jednou, když přetlačil pražskou Slavii 4:3. Třikrát získal bod za prohru po nájezdech nebo v prodloužení, a to dvakrát proti Vsetínu (3:4p a 3:4sn) a jednou proti Chomutovu (3:4p).

Jinak kališníci zapisovali jednu prohru za druhou. Nestačili na Přerov, Havířov a právě na Porubu. Výsledky šly na vrub především skládání kádru, který přišel kvůli přípravnému kempu a MS juniorů o několik stabilních hráčů. K tomu se přidala i zranění, a tak museli Litoměřičtí různě doplňovat sestavu. Přišli například Zygmunt, Jindra, Šiller, Váchal, Zajíček nebo Helt.

Voženílek vs. dvojka Gřeš a Špaček. Kdo vystřelí výhru?

Největším tahounem v honbě za body byl tradičně Daniel Voženílek, který pokračuje ve výkonech ze základní části. Celkově má na kontě už 41 kanadských bodů za 16 branek 25 asistencí. Ve skupině o umístění pro play-off se pyšní bilancí 3+4. Lepší čísla má jen Josef Jícha (1+7). V celkovém měřítku nasbíral hodně bodů také Markus Korkiakoski (17+14), jenž je zároveň nejlepším střelcem týmu. Na stejné metě je ještě Josef Jícha (9+22).

Stadion čeká bitva s týmem, kterému se stejně jako kališníkům v poslední době příliš nedaří.

V Porubě naopak spoléhají na Jana Hudečka. Ten je s deseti brankami a sedmnácti asistencemi vedoucím mužem týmových statistik. Většinu navíc zapsal až v posledních osmi duelech (4+3). Jen o jednu trefu méně, ale o nahrávku víc má Marek Sikora (9+18). Dusno před soupeřovou klecí umí udělat také duo střelců Tomáš Gřeš a Marek Špaček, kteří se dělí o první příčku mezi nejúspěšnějšími snajpry. Gřeš je s bilancí 13+13 zároveň třetí v týmovém bodování a o svou pozici se dělí s obráncem Patrikem Husákem (7+19).

Jak si proti sobě dva tápající soupeři povedou? Vzájemné utkání mezi Stadionem a Porubou začíná v Kalich Areně ve středečních 17:30. Pokud nemůžete být přímo u toho, koukněte na živý přenos na Hokejka TV nebo na textový onlajn na www.onlajny.com.