29. 11. 2008 | Michal Sabó

V neděli o body s Trutnovem i s novými posilami

Nedělní utkání Litoměřic s mužstvem Trutnova bude ve znamení duelu dvou týmů krčících u dna druholigového pelotonu. Východočeši letos hrají s jedním z nejmladších výběrů, ale i přesto pro ně není nesplnitelné dotáhnout se bodově na střed tabulky. Litoměřičtí naopak doufají v odpoutání se od šestnácté příčky, kterou zaujímají již několik týdnů.

V minulém utkání Stadion utrpěl dosud nejvyšší porážku v sezoně, avšak letos několikrát jeho hráči dokázali, že nepovedený zápas dokážou nahradit výhrou a kvalitním výkonem. V dalším utkáním by měly být připraveny i dvě posily do obrany i útoku. Z Berouna přijede vypomoci útočník Jan Besser a obranu vyztuží Vladimír Gýna, člen zadních řad Ústeckých Lvů.

Nováček z Trutnova letos podává celkem zdařilé výkony a prozatím splňuje tradiční cíl, který si mužstva v prvním roce stanovují, vyhnout se sestupovým příčkám. Východočeši jsou aktuálně v podobné formě jako Litoměřice. Z pěti posledních utkání čtyřikrát vyhráli a jediné zaváhání zaznamenali na ledě Kobry Praha.

Diváci budou moci sledovat jak se uvedou posily v obou mužstvech. Po emotivním duelu na domácím ledě s Benešovem čekají Trutnovští na posily z prvoligového Vrchlabí, jelikož vinou zranění nejspíše nezasáhnou do hry v Litoměřicích hráči Chytráček a Fajgl. Severočeši také využili spolupráci s tradičními partnery. Zda-li tato zkušenost přinese body jednomu či druhému mužstvu budou moci diváci sledovat 30.11. od 17,00.