17. 6. 2011 | Jan Luňáček

V Litoměřicích se mi líbila hokejová atmosféra, vzpomíná Václav Drábek

První oficiálně představenou posilou litoměřického Stadionu před novou sezonou se stal zkušený obránce a matador prvoligových kluzišť Václav Drábek, který působil též v Třinci, Berouně, Ústí nad Labem nebo Mladé Boleslavi. Přáním vedení klubu i fanoušků určitě bude, aby se stal pilířem obrany a svými zkušenostmi platným borcem na tomto postu. Vyzpovídali jsme ho v posilovně litoměřického ZS.

Jste první letošní velkou posilou domácího Stadionu. Můžete nám přiblížit, kde jste v loňské sezoně působil?

Já jsem byl v loňské sezoně na hostování z Mladé Boleslavi v Benátkách nad Jizerou, kde jsem působil zhruba do listopadu. Odtud jsem odešel do Vrchlabí, kde jsem působil do konce sezony .

Vybavují se vám prvoligové boje proti litoměřickému Stadionu?

Samozřejmě. Litoměřice měly jako nováček 1. ligy slušnou návštěvnost. Vím, že v Litoměřicích diváci chodili hodně. A hlavně, když jsme tu hráli, tak zde nebyla komorní atmosféra, jaká bývá jinde. Tady diváci fandili, i když se domácím třeba nedařilo. Tyto zápasy byly kvalitní i co se týče hokeje. Myslím si, že tomu pomohla právě i ta divácká kulisa. V takém prostředí se hraje příjemně.

Jaká byla vaše cesta sem do Litoměřic?

Já už jsem byl v průběhu sezony v kontaktu s Danem Tvrzníkem. Hrávali jsme spolu a bydlím na Mělníku, tak to mám do Litoměřic zhruba 35 km po dálnici. Bavili jsme se s Danem o příští sezoně a nakonec jsme se domluvili na mém účinkování zde. Záleželo taky na Boleslavi, jak se s Danem domluví, ale vyšlo to. Jednání byla korektní.

S hokejem ve Vrchlabí to nakonec dopadlo špatně.

Je to škoda. Myslím si, že Vrchlabí pro prvoligový hokej udělalo hodně. Byl tam i příjemný zimní stadion, takový rodinný, i když tam byla někdy zima. Ale takový je život. Dopadlo to, jak to dopadlo. Je to škoda pro fanoušky, kteří tam chodili.

Znal jste před vaším příchodem některé hráče, kteří nastupovali v dresu Stadionu?

Ano, jasně. Hrál jsem s Láďou Slížkem v Berouně a v Ústí n. L. S Petrem Horčičkou jsem byl dokonce na vojně v Jindřichově Hradci. Některé mladé kluky znám ze svého působení v Ústí, takže jsem nešel úplně do neznámého prostředí.

Ještě jste na ledě sice nebyli, ale už vám trenéři naznačili, s kým byste mohl hrát v obranné dvojici?

To asi ještě nikoho ani nenapadlo. Já si myslím, že Dan i vedení ještě čeká, jak to eventuálně dopadne s dalšími posilami. O tom, s kým budu hrát, je ještě moc brzo hovořit.

Jak už jste v Litoměřicích dlouho?

Od začátku letní přípravy. Máte tady parádní zimní stadion. Zázemí pro 1. ligu úplně fantastický. To se u nás v republice málokde najde. Město je taky moc hezké. Takže zatím převažují kladné věci. A letní příprava je podobná těm ostatním, akorát je trochu delší. Jedenáct a půl týdne letní přípravy jsem ještě nezažil. Už se těšíme, až to skončí. Ale ono záleží i na tom, jak tým hraje dlouho soutěž. Například Ústí má snad letos přípravu jen sedm týdnů, ale oni končili oproti Litoměřicím dost pozdě.

Co bylo v rámci letní přípravy nejtěžší?

Ono se to nedá takhle konkretizovat. Každému jde něco jiného. Ale letní příprava je nesmírně důležitá pro další sezonu. Teď na konci nás čekají ještě nějaké testy. Trenéři mě zatím nešetří, stíhám zvládat všechno. Zdraví mě v ničem nelimituje, snad to vydrží.

Takže jste absolvoval i "vyjížďku" na kolech? V loňské sezoně byla atypická v tom, že se nám někteří borci ztratili :)

Až na pár výjimek, kdy jsme špatně odbočili, ale svou chybu si záhy uvědomili, dopadlo letos vše dobře. Pozdní návrat o několik hodin se letos nekonal.

Už vám bylo řečeno, kdy půjdete na led?

Samozřejmě, už víme rozpis přípravných zápasů. 18. července, po dovolených, máme sraz tady na zimáku. Koncem července už bychom se měli na led dostat. Ale může se ledacos změnit. Soutěž začíná poměrně brzo v září.

Co zmiňovaná dovolená? Plánujete cestu k moři?

Určitě si budeme potřebovat odpočinout všichni. Ale dovolená nebude zase až tak dlouhá. Určitě se pojedu někam odreagovat, ale nevydržím dlouho bez pohybu.

A co litoměřická hokejová parta?

Zatím dobrý, ale parta se ukáže vždycky až v těch těžkých chvilkách. Tady zůstalo jádro týmu a věřím tomu, že po první těžké sezoně v 1. lize bude ta druhá o něco lehčí. Kdyby se podařilo hrát střed tabulky, bylo by to dobré. Hezké byl bylo zahrát si play off, už jenom kvůli těm fanouškům tady. V Litoměřicích bych nějaký čas rád hrál, ale to nezáleží jenom na mně. Hlavně musí být spokojení trenéři. Ale musí sloužit zdraví a musím podávat dobré výkony, to je mi jasné.