V Kanadě startuje MS U20. S hráči Litoměřic můžete být přímo u toho

Zveřejněno 26.12.2018 | Martina Kramerová
Dlouho očekávaná akce nejstarší mládežnické reprezentace je tady. Ve Vancouveru a Victorii startuje 43. mistrovství světa do dvaceti let. Za moře odcestovala s národním týmem i trojice litoměřických hráčů – obránci Michael Gaspar a David Kvasnička a útočník Jakub Pour, která zasáhne i do úvodního duelu proti Švýcarsku. O dění na šampionátu budou všichni tři kališníci fanouškům pravidelně podávat zprávy. Těšte se na zajímavý hokejový „deníček“.

Hokejisté do dvaceti let rozehrají v zámoří světový šampionát. Na prestižní akci se jako první utkají se Švýcarskem (26. 12. 22:00) a do bojů o titul zasáhne i trojice kališníků. Svými výkony si zasloužili nominaci obránci Michael Gaspar a David Kvasnička a útočník Jakub Pour.

Ti odletěli společně s týmem už v půlce prosince a od té doby se pilně připravují na nejdůležitější akci roku. V daleké Kanadě strávili i Štědrý večer. A jak probíhal? „Štědrý den začal tréninkem, který jsme měli na předměstí Vancouveru, po něm jsem se vrátili do Rogers Arény, kde proběhly pohovory s trenéry. Rozebírali jsme předchozí zápasy s Američany a Slovenskem,“ přiblížil sváteční den Michael Gaspar.

Večerní program naopak popsal Jakub Pour. „Večer jsme se s celým týmem sešli u štědrovečerní večeře. Při ní panovala skvělá atmosféra. K jídlu jsme měli lasagne a rybu. Potom jsme si rozdali dárky, které byly moc hezké a vtipné. Měli jsme to dokonce i s hudebním vystoupením. Mladší kluci totiž museli ukázat své pěvecké výkony a zazpívat nám. Celý večer jsme si skvěle užili, ale už pomalu směřujeme myšlenky k turnaji a těšíme se, až začne.“

Ostrý start velkolepé akce čeká reprezentanty na druhý svátek vánoční. Na Boží hod už tak pomalu chytali drobnou nervozitu a snažili se vypilovat poslední nedostatky, aby se na soupeře ze země helvétského kříže co nejlépe nachystali. „Dopoledne jsme měli poslední trénink před prvním zápasem, při němž proběhlo i týmové focení. Po obědě nám trenéři dali volno a sešli jsme se až večer, abychom si udělali předzápasovou poradu, protože hrajeme už od 13:00 místního času a dopoledne už by na ni nebyl čas. Jinak už se všichni moc těšíme, až to vypukne a doufáme, že hned na úvod uděláme co nejlepší výsledek,“ řekl David Kvasnička.

Do úvodního duelu Češi nastoupí jako papíroví favoriti. V letošní sezoně se se Švýcary utkali už dvakrát a pokaždé odcházeli z ledu jako vítězové (6:3 a 3:1). Povede se jim uzmout třetí a nejdůležitější triumf?

Na české zápasy se nezapomeňte dívat a fandit. A také pravidelně sledujte náš web. Hráči vám budou přibližovat dění za mořem každý den, kdy to bude možné.

Program MS (základní skupina)

Středa 26. prosince:

22:00 Česko – Švýcarsko

Sobota 29. prosince:

02:00 Česko – Rusko

Neděle 30. prosince:

02:00 Kanada – Česko

Pondělí 31. prosince:

22:00 Dánsko – Česko