20. 8. 2020 | Martina Kramerová

Útočník Beran o Kadani: Prvních třicet minut bylo super. Pak se hra zhoršila

Stejně jako v úvodním duelu proti Slavii i v zápase s Kadaní řádila první lajna. A v ní Matěj Beran, který vsítil jednu branku a u další asistoval. Přestože Stadion urval vítězství 6:3, nebyl urostlý forvard s celkovým výkonem vůbec spokojený. Kališníci podle něj hráli dobře jen prvních třicet minut. „Začátek byl z naší strany super a utkání jsme dominovali. Pak se to zhoršilo. Další část byla ostudná,“ zhodnotil.

Stejně jak zakončil přípravný zápas se Slavií, tak odstartoval i bitvu proti Trhačům. Když na časomíře běžela teprve patnáctá minuta, přiťukl si Matěj Beran kotouč s Martinem Procházkou a následně vyšperkoval oku lahodící akci první lajny parádní trefou do kadaňské klece. „Zblokoval jsem střelu soupeře a Prochy mi přijel pomoct. Jeli jsme dva na jednoho, on mi to hezky dal a já už jen hledal místo, kam bych to trefil. A povedlo se to,“ popsal svůj přesný zásah.

Vytáhlý útočník svým gólem sice odšpuntoval kanonádu, která se zastavila na šesti trefách, s celkovým výkonem ale příliš spokojený nebyl. „První třicet minut bylo z naší strany super a v zápase jsme podle mě dominovali. Další část už byla horší a pro nás hodně ostudná. Vůbec nevím, co se stalo. Každý si začal na ledě dělat, co chtěl. Klidně jsme mohli dostat pět branek. Takové výpadky si nemůžeme dovolit, obzvlášť potom v sezoně,“ přiznal šestadvacetiletý útočník.

Právě ve druhé části hry Trhači zaznamenali tři góly a dostali se na dostřel pouhých dvou tref. Ani sám Beran ale nevěděl, čemu výpadek přisoudit. „Je možné, že jsme se nechali trochu ukolébat průběžným vedením 5:0. Těžko říct. Ale v hlavě by si to každý měl srovnat. Sice je to jen příprava, ale tohle by se nemělo stávat ani ve chvíli, kdy bychom vedli třeba i 10:0. Hokej se hraje na šedesát minut a my k tomu tak musíme přistupovat,“ uvedl zkušený hráč.

Přestože na výkonu Litoměřic našel spoustu chyb, nezapomněl ani chválit. Třeba fakt, že i když si Stadion musel odpykat řadu dvouminutových trestů, dokázal vsítit branku jak v přesilovce, tak v oslabení. „Z naší strany tam byly zbytečné chyby a zbytečné fauly, kterých se musíme vyvarovat. V sezoně by nás to totiž mohlo mrzet. Na druhou stranu je dobré, že se nám v početní výhodě i oslabení povedlo dát góly. Hráli jsme dobře a jednoduše do obrany, jak jsme chtěli hrát. Napadali jsme, byli silní na puku a vytvářeli jsme si šance. To, že jsme dali branky v přesilovce i oslabení, je pro nás určitě plus a můžeme na tom stavět,“ řekl o pozitivních aspektech hry.

Příští utkání kališníci sehrají až za týden, a tak mají dlouhou dobu na to, aby nedostatky vypilovali. Herní pauza však třeba právě Beranovi příliš nevyhovuje. „Čím víc se hraje zápasů, tím je to pro nás lepší. Asi každý hokejista má radši ostrá utkání než tréninky. Ale program je jasně daný a my aspoň pořádně potrénujeme a zapracujeme na těch věcech, které se nám proti Kadani nepovedly,“ uzavřela litoměřická pětadvacítka.