19. 8. 2019 | Filip Hulín

Ústí podruhé! Zopakuje Stadion pod Střekovem kanonádu?

Po prohře se Sokolovem čeká kališníky další přípravný duel. Tentokrát se fanoušci mohou těšit na další severočeské derby proti Ústí. Slovanu se zatím v přípravě příliš nedaří. V pěti zápasech doposud zaznamenal pouze jednu výhru. Stadion ze čtyř možností rovněž vyhrál jednou. A tým, který porazil, byli právě Ústečtí. Proto budou chtít kališníci výkon zopakovat. Na začátku srpna totiž tohoto soupeře rozstříleli osmi góly. Jak si povedou nyní na ledě pod Střekovem?

Přípravný zápas číslo 5! Kališníci v rámci série přátelských zápasů vyrazí už popáté na ledovou plochu, aby změřili síly s dalším soupeřem. Tentokrát to bude opět blízké Ústí, s nímž se Stadion utkal už zkraje srpna. A vedl si skvěle. Na rozdíl od Slovanu, jemuž se v přípravě zatím moc nedaří.

Ústí zatím odehrálo pět přípravných zápasů, z kterých vyšlo pouze jednou vítězně. Přípravu začalo v Kadani, kde vyhrálo 8:4. Trhači se sice dostali do vedení 4:2, ale hostující tým předvedl otočku a šesti góly skóre obrátil ve svůj prospěch. Pak už ale přišly pouze porážky. Nejprve na ledě Chomutova, jenž Slovan porazil 6:3. Poté Ústí zavítalo do Kalich Areny a Stadion slavil výhru 8:2.

Výsledek posledního duelu mezi Stadionem a Ústím.

O dva dny později se Ústečtí utkali s nováčkem ze Sokolova, jemuž nedokázali vstřelit ani gól a prohráli 0:4. Na domácí půdě Ústí přivítalo i tým Dresden Eislöwen, hrající druhou nejvyšší německou ligu, domácí dotahovali marně a s německým protivníkem padli 4:5.

Stadion si vedl jen o něco lépe. Přípravu odstartoval na začátku srpna s Litvínovem. Svého extraligového protivníka dlouho trápil, Verva ale v závěru vstřelila dva góly a vyhrála 4:2. Kališníci si spravili chuť v duelu se svým nejbližším protivníkem, právě s Ústím. Slovanu v první třetině nasázeli pět gólů a o vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto. Ústečtí nakonec tak schytali debakl 8:2.

Po týdenní přestávce pak Stadion zavítal na led Chomutova. Vyhrocené utkání, ve kterém hlavní sudí rozdali 58 trestných minut, opanovali Piráti. Ti si připsali těsnou výhru 3:2. Další zápas odehrály Litoměřice se Sokolovem, Baník utkání zvládl lépe a zvítězil 4:2.

Bilance hovoří pro Stadion. Ale pozor na Severu

I když se Litoměřicím v přípravě výsledkově tolik nedaří, někteří jednotlivci už ukazují formu. Zaskvěl se třeba Patrik Marcel, který celkem zaznamenal dvě branky a tři nahrávky. Mezi útočníky je produktivní Markus Korkiakoski, finský forvard má na svém kontě již čtyři přesné zásahy. Tři body zaznamenali také Martinové Štohanzl a Kadlec.

V táboře soupeře je nejproduktivnějším útočníkem v přípravě Jiří Severa, který zaznamenal čtyři branky a dvě nahrávky. Za ním jsou pětibodoví Jaroslav Roubík a Tomáš Vildumetz. Mezi obránci se daří Dominiku Málkovi (0+3) a Lukáši Zukalovi (1+2). V brance Ústí se střídají Martin Volke a David Stahl. Úspěšnější je zatím Stahl, jenž vychytal prozatím jedinou výhru v Kadani.

Jak si proti Ústí kališníci povedou tentokrát? Pro tým trenérů Bruka a Tvrzníka hovoří nejen vítězství z předchozího duelu, ale také úspěšná bilance z loňské sezony. Kališníci se s Ústím utkali celkem čtyřikrát a získali maximální počet bodů. První zápas Stadion ovládl 6:1, velký podíl na tom měl Daniel Voženílek, který vstřelil hattrick.

V 17. kole se týmy utkaly na ledě Slovanu a Litoměřice se dostaly do čtyřbrankového vedení. Ústečtí v poslední periodě dotahovali marně a prohráli 2:4. Ve druhém utkání na domácím ledě si Slovan rychle vypracoval dvoubrankový náskok, ale kališníci předvedli famózní obrat a zvítězili 6:2. V posledním vzájemném utkání si Litoměřičtí odvezli z Ústí další tři body za výhru 5:2.

Podaří se Stadionu pod Střekovem navázat na vítězný domácí zápas? Utkání na ledě Ústí začíná v úterních 17:00. Pokud nemůžete být přímo u toho, sledujte textový online přenos na webu www.onlajny.com.