6. 4. 2016 | Petra Pilbauerová

Turnaj o pohár starosty města Litoměřic

Šesťáci měli o víkendu opravdu napilno, neboť v Kalich Areně probíhal čtvrtý ročník Turnaje o pohár starosty města Litoměřic. Účastníků bylo dohromady deset a z tohoto důvodu se rozdělili do dvou skupin. Ve skupině A byly Litoměřice, Slavie, Berounští Medvědi, Mladá Boleslav a jihlavská Dukla. Do skupiny B se zařadil Děčín, Motor z Českých Budějovic, Mountfield HK, Sparta a Olomouc. Program byl tudíž nabitý a hrálo se celý víkend. Ze zlatých medailí se nakonec radovali Sparťané, když zvítězili 4:0 nad Litoměřicemi. Mladým kališníkům tak připadlo stříbro a krásné druhé místo. Jan Hartman navíc obdržel ocenění za nejlepšího obránce, které se sestávalo z diplomu, plakety a nové hokejky. Ceny předával předseda klubu Daniel Sadil.

Výsledné umístění týmů:

1. HC Sparta Praha

2. HC Stadion Litoměřice

3. Mountfield Hradec Králové

4. HC Slavia Praha

5. HC Motor České Budějovice

6. HC Dukla Jihlava

7. BK Mladá Boleslav

8. HC Děčín

9. HC Berounští Medvědi

10. HC Olomouc

Individuální ocenění:

Nejlepší brankář: David Jílek (HC Sparta Praha)

Nejlepší obránce: Jan Hartman (HC Stadion Litoměřice)

Nejlepší útočník: Andrej Vlach (HC Slavia Praha)

Nejlepší střelec turnaje: Matěj Přibyl (Mountfield HK)

Nejužitečnější hráč turnaje: Matěj Přibyl (Mountfield HK)

Sestavy:

HC Sparta Praha: Jílek (Potapov) – Filippov, Bruna, Hamršmíd, Němec, Šoustek, Hamara, Yatkin, Pírs, David, Čáp, Červenka, Čečetka, Šturma, Žmola, Menzel, Höll, Bečvařík, Jebousek.

HC Stadion Litoměřice: Chlouda (Kuhn) - Beran, Plos, Čech, Hamr D., Hamr A., Klaus, Král, Vostiňák, Kumšta, Maxa, Gregor, Hartman, Smrž, Novotný, Pešta.

Mountfield HK: Bárta (Kvaček) – Brožek, Jirásek, Kodym, Kudrnáč, Kulhánek, Novotný, Páv, Řehák, Sýkora, Přibyl, Panáček, Klíma.

HC Slavia Praha: Bezděk (Průcha) – Štancl, Vlček, Štich, Bednarčík, Kulinič, Pospíšil, Tichý, Tomek, Vlach, Kříženecký, Albrecht, Červeňák, Fridrich, Pova.

HC Motor České Budějovice: Heidinger – Bělohlav, Hromada, Novák, Cibulka, Placek, Kumpfmüller, Ondřich, Tauer, Kříž, Kotous, Kolář, Hůlka, Sochor, Petrásek.

HC Dukla Jihlava: Horák (Sigmund) – Číhal, Port, Hrbek, Vovsík, Matějíček, Augusta, Jungwirth, Báta, Kříž, Fábry, Peš, Kudrna, Machovský, Novák, Bačkovský.

BK Mladá Boleslav: Forst (Říha J.) – Říha V., Pavlík, Hradec, Řezáč, Musil, Kredba M., Stach, Vochvest, Veselý, Kredba J., Lorenc, Sladký, Šlogl, Gutsu.

HC Děčín: Petříček – Bartoň, Hájek, Kurel, Nowák, Vacek, Stárek, Postl, Ledem, Hruška, Vaněk, Holec, Jelínek, Bříza, Keleši, Stajčen, Janovský.

HC Berounští Medvědi: Chudáček (Sklenář) – Dragoun, Brotánek, Hašek, Hošek, Bartoš J., Scafari, Kratochvíl, Bartoš D., Fiala, Rynda, Vaníček, Skoupý, Valeš, Šapovaliv, Hořejší.

HC Olomouc: Špunar – Moša, Drábek, Sedláček, Polor, Haas, Padevět, Ševčík, Izák, Kočiřík, Navrátil, Szabó, Peškar, Přibík, Tlach, Berka, Přidal.