11. 12. 2020 | Martina Kramerová

Trenéři dvacítky zúžili kádr pro MS juniorů! V nominaci zůstává 11 kališníků

Trenér reprezentační dvacítky Karel Mlejnek společně se svými asistenty Davidem Brukem a Pavlem Trnkou zúžil kádr národního týmu do 20 let před odletem do Kanady na MS juniorů. V týmu zůstalo hned 11 kališníků - Šimon Kubíček, Daniel Poizl, Michael Krutil, David Vitouch, Pavel Novák, Michal Teplý, Jaromír Pytlík, Filip Koffer, Matěj Toman, Martin Lang a Filip Přikryl.

Reprezentace do dvaceti let za sebou má přípravný kemp před MS juniorů v Kanadě, který se konal ve Vyškově. Trenér Karel Mlejnek ještě před odletem na šampionát zúžil kádr na osmadvacet hokejistů. V národním týmů zůstalo jedenáct hráčů Stadionu - obránci Šimon Kubíček, Daniel Poizl a Michael Krutil a útočníci David Vitouch, Pavel Novák, Michal Teplý, Jaromír Pytlík, Filip Koffer, Matěj Toman, Martin Lang a Filip Přikryl.

O šanci zahrát si na světovém šampionátu naopak přišli obránci Jan Mlčák a Ondřej Baláž a útočník David Jindra.

Mladí reprezentanti vyrazí 13. prosince z Vídně směr Edmonton. V dějišti MS pak bude tým znovu zúžen. V sestavě zůstanou tři brankáři a dvaadvacet hokejistů do pole. O konečné sestavě se rozhodne po dvou přípravných zápasech – ty dvacítka odehraje s Finskem (21. 12.) a Německem (24. 12).

Do turnaje česká reprezentace vstoupí duelem proti Švédsku, který je na programu 26. prosince. Poté Češi vyzvou Rusko (28. 12.), US (29. 12.) a Rakousko (31. 12.). Všem kališníkům gratulujeme a přejeme jim, aby se vešli i do konečné nominace.

Nominace na kemp v Edmontonu

Brankáři: Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Jan Bednář (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Pařík (HC Benátky nad Jizerou).

Obránci: Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Jiří Suhrada (PSG Berani Zlín), Michael Krutil, Šimon Kubíček, Daniel Poizl (všichni HC Stadion Litoměřice), Martin Haš (HC Benátky nad Jizerou), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), David Jiříček (HC Plzeň), Radek Kučeřík (HC Zubr Přerov).

Útočníci: Adam Najman, Jakub Rychlovský (Bílí Tygři Liberec), Martin Lang, Matěj Toman, Filip Přikryl, Michal Teplý, Pavel Novák, Jaromír Pytlík, Filip Koffer, David Vitouch (HC Stadion Litoměřice), Ondřej Pšenička (Waterloo Black Hawks, USHL), Radek Mužík (Lulea HF, SWE), Jan Myšák (HC Verva Litvínov), Adam Raška, Martin Beránek (HC České Budějovice), Michal Gut (HC Baník Sokolov).