20. 1. 2019 | Martina Kramerová

Třebíč? Ubojované utkání. Ale výhru jsme si zasloužili, myslí si střelec Eret

Zatímco jeho spoluhráč z lajny vsítil úvodní gól zápasu, on naopak navyšoval vedení. Útočník Petr Eret zaskočil Třebíč pohotovou střelou z první, která ve 32. minutě skončila za Jekelovými zády a vylepšila tak kališnické šance na vítězství. Sen o dalším triumfu se nakonec stal skutečností a právě mladý forvard se mohl radovat jak ze své branky, tak i ze zisku tří bodů. „Bylo to náročné utkání. A od nás dost ubojované. Ale myslím, že tři body jsme si zasloužili,“ uvažoval střelec jedné z branek.

Stadion sice nezačal proti Třebíči vůbec špatně, dlouho však nemohl prolomit střeleckou smůlu, a tak se na první gólový zásah čekalo až do 30. minuty. V ní zaúčinkovala chemie mezi trojicí Sklenář-Eret-Jirásek a prvně jmenovaný rozjásal Kalich Arenu.

„První třetinu nám trochu vázla koncovka. Šance jsme měli dobré, ale chybělo trošku víc štěstí a důrazu do brány,“ zhodnotil kališník se čtyřicítkou na zádech.

Ten se pár desítek vteřin po úvodní trefě výtečně zapojil do kombinace své lajny, kterou zakončil pomyslnou třešničkou na dortu – rychlou střelou z levého kruhu a litoměřickým gólem číslo dvě. „Zavřel jsem oči a vypálil Naštěstí to tam spadlo,“ řekl o svém zásahu Eret.

A právě v této části duelu se podle mladého forvarda výsledek zlomil na stranu Stadionu. „ První gól byl hodně důležitý a hned vzápětí jsme dali druhý, takže jsme odskočili do dvoubrankového vedení a naopak dlouho neinkasovali. Pro vývoj zápasu to bylo klíčové.“

Horácká Slavia v závěru ještě kousala, když neustále dotahovala skóre a dvě minuty před sirénou snížila na 2:3, s Klozovým úderem do prázdné klece se ale veškeré naděje mužstva z Vysočiny rozplynuly a kališníci mohli slavit.

Chceme sbírat body a uhrát play-off, hlásí Eret

Přesto se domácí krapet báli, přiznal i Eret. „ V závěru jsme se trošku strachovali. Ale kluci, co konec odehráli, makali a zvládli to velice dobře. Trenér nám říkal, ať to dáváme jednoduše ze třetiny a my ještě navíc stihli dát gól do prázdné brány,“ popisoval poslední minuty a vteřiny.

Celkově byl hodně spokojený. „Bylo to od nás dost ubojované utkání. Jelikož jsme hráli na tři lajny, bylo to hodně náročné. Ale myslím, že jsme si tři body zasloužili a po právu vyhráli,“ zmínil i fakt, že Litoměřice hrály pouze na tři útočné formace, což nebylo vůbec jednoduché.

„Bylo to sice náročné, ale pro většinu kluků je to spíš výhoda, protože je člověk víc v tempu a nevychladne,“ přidal i druhý úhel pohledu. Stadion i tak dokázal zvítězit a drží se na páté příčce tabulky.

„Teď se nám daří, za což jsme rádi. Na pořadí ale tolik nekoukáme. Jdeme zápas od zápasu, chceme sbírat body a dostat se do play-off, což je hlavním cílem. Příští zápas máme na Motoru. Tam to bude taky těžké. Ale když budeme hrát stejně jako doposud, mohli bychom tam nějaký bod urvat. Pokud se nám to povede, budou ty body hodně cenné. Uděláme pro to všechno,“ uzavřel Eret.