30. 11. 2008 | Jan Luňáček

Tolik branek jsme dali jen jednou, říká asistent trenéra Jiří Svoboda

Důležité a vysoké vítězství nad soupeřem z Trutnova kaučoval ze střídačky asistent trenéra Jiří Svoboda. Litoměřičtí si připsali tři body a jejich hra na domácím ledě snese opět ta nejpřísnější měřítka.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Spokojenost. Hrozně nám pomohl obránce Láďa Gýna, který hrál veškeré přesilovky, i v oslabení. Má perfektní rozehrávku na gól, a to je potřeba.

Pomohlo také to, že trenér Daniel Tvrzník mohl hrát na svém místě v útoku?

Samozřejmě. Když získáte kvalitního obránce je dobré, že můžete použít v útoku dalšího kvalitního hráče. To je pak vidět. Dan byl platným útočníkem.

Je šest vstřelených branek v dnešním zápase obrazem toho, že se zlepšila útočná síla týmu?

Já bych to tak nepřeceňoval. Některé vstřelené branky byly i dílem štěstí a možná i jejich gólman neměl dnes dobrý den. Tolik vstřelených branek jsme v letošné sezóně dali jen jednou. Snad protrhnem střeleckou smůlu a budeme tolik branek dávat častěji.

Teď vás čekají Řisuty, které jsou v tabulce před litoměřickým týmem. Můžou fanoušci počítat s tím, že je po středě přeskočíte?

Počítat, počítat... Budeme se snažit hrát hodně zezadu, protože tam to bude o něčem jiném než tady doma. Venku se nám tradičně nedaří, tak to snad prolomíme. Chtěli bychom body přivézt.