30. 10. 2013 | David Jahoda

Tento výsledek nás srazil ještě více dolů, smutní Luděk Škop

O L O M O U C - Už pošesté za sebou museli hokejisté Litoměřic odjíždět ze zápasu se sklopenou hlavou. Ani v utkání na ledě Kohoutů z Olomouce se Stadionu nepodařilo ukořistit ani bod. Přitom hosté nezačali vůbec špatně. První třetinu drželi s favoritem vyrovnaný stav a díky brance Luďka Škopa potom dokonce vedli. Následně však přebrali otěže duelu Hanáci, kteří nadělili Kališníkům možná až nezaslouženě vysokou porážku. „Nesmí se to dít,“ kritizoval jediný úspěšný střelec Stadionu Luděk Škop.

S cílem přerušit nelichotivou sérii proher odjížděli Severočeši k utkání na Hané. Dvě třetiny dokázali svěřenci kouče Jiřího Doležala Kohoutům zdatně vzdorovat, ba se dokonce dostat do vedení. Třetí část se však nesla v duchu velkého zmaru hostujících hráčů, kteří po porážce 1:5 v Olomouci neberou body v šestém utkání v řadě.

„Myslím si, že konec zápasu jsme nějakým způsobem vypustili. To bylo z naší strany hodně špatné. Za výsledek určitě nejsme rádi, chtěli jsme se v Olomouci odpíchnout, protože poslední zápasy se nám vůbec nedaří. Tento výsledek nás srazil ještě více dolů,“ hodnotil střetnutí útočník Luděk Škop.

„Nesmí se to dít. Celý tým jsme se na to potom už trochu vykašlali. Gólman nás celou dobu držel a my jsme ho v závěru nechali na holičkách,“ pochválil spolehlivého brankáře Petra Přikryla, který čelil celkem 49 střelám z hokejek Kohoutů.

Přitom se zápas pro Stadion nevyvíjel špatně. Bezgólová první třetina dávala hostům dobré vyhlídky. Ty byly navíc umocněny brankou Luďka Škopa, jenž ve 30. minutě otevřel brankový účet střetnutí. Brankář Mory Tomáš Halász nenačasoval své vyjetí, čehož mladý forvard Litoměřic využil.

„Dá se říct, že jsme tak trochu oba zaváhali. Puk mi ujel, vypadalo to, že se brankář rozhodne vystartovat. Nakonec to však neudělal a ve chvíli, kdy se snažil kotouč vypíchnout, šel ramenem dolů a mně stačilo hodit puk nahoru,“ popisoval Luděk Škop svou druhou trefu v ligovém ročníku.

Proč nedokázal celek ze severu Čech udržet nastolené tempo i nadále? „V druhé části zápasu se projevila naše nedisciplinovanost, kdy jsme měli hodně vyloučených. S tím máme celou sezónu problémy, musíme se toho vyvarovat,“ všiml si hlavního problému muž s číslem 93 na zádech.

Toho, co by se mělo ve hře momentálně jedenáctého mužstva změnit, je ale ještě daleko víc. A to si uvědomuje i dvacetiletý hokejista. „Musíme zvýšit důraz, být disciplinovaní a hlavně musíme využívat šance. Příležitosti si dokážeme vytvořit, ale branky nedáváme,“ konstatoval.

I když není nálada v kabině zrovna nejveselejší, snaží se Litoměřičtí vzájemně podporovat. „Hodně v kabině mluvíme, snažíme se navzájem psychicky zvednout. Ale je to těžké, když se od nás před sezónou čekaly lepší výsledky. Dařilo se nám to naplňovat na začátku soutěže, kdy jsme se drželi v tabulce nahoře. Tato série proher nás ale dost srazila. Musíme být trpěliví a dřít,“ uzavřel.

Úvodní foto ze zdroje www.hcsparta.cz