28. 12. 2018 | Martina Kramerová

Střípky z MS U20: Výhra nad Švýcary, procházka po městě a odpočinek

Kališnická trojice Jakub Pour, David Kvasnička a Michael Gaspar si ve středu v noci užila první vítězství na světovém šampionátu do dvaceti let, kde český národní tým porazil Švýcarsko 2:1 v prodloužení. A s fanoušky Stadionu se litoměřičtí hráči podělili o své dojmy. Ze zápasového i pozápasového dne. Jak hodnotili ostrý start? A jak si užili následující den?

V sestavě Stadionu se ještě pár dní neobjeví. Jakub Pour, David Kvasnička a Michael Gaspar totiž bojují s českou reprezentací U20 na světovém šampionátu v Kanadě o co nejlepší příčky. Prozatím za sebou mají první utkání, které dopadlo na výbornou. Češi otočili duel se Švýcarskem a zvítězili 2:1 v prodloužení. Rozhodující trefu navíc zaznamenal kališník David Kvasnička.

Ten po náročném utkání popsal, jak celý den i zápas vypadal. „Se Švýcary jsme hráli už od 13:00 místního času, a tak jsme ráno ani neabsolvovali rozbruslení, co bylo docela netradiční. Samotné utkání jsme začali aktivně, bohužel jsme neproměnili a šance a pak přišla zbytečná vyloučení. To se nám nemůže stávat. Soupeř přesilovku využil, my naopak tu svou ne. Skvěle zachytal gólman Dostál, který nás v mnoha momentech podržel. Když pak došlo za stavu 1:1 na prodloužení, měli jsme víc štěstí a urvali bod navíc na svou stranu,“ hodnotil šťastný střelec průběh počáteční bitvy.

A prozradil i to, jaký program měli reprezentanti po závěrečné siréně. „Po zápase jsme si dali oběd a rozešli se na pokoje, abychom mohli odpočívat a regenerovat, protože jsme byli opravdu dost unavení. Bylo to hodně náročné. Večer jsme si dali lehkou večeři a šli se projít do města, abychom to trochu vychodili,“ vyprávěl.

Následující den měli hráči zápasové volno a strávili ho nejen tréninkem a odpočinkem. „Ve volném dni jsme absolvovali trénink mimo Vancouver a po obědě dostali volno. Protože jsme dostali kupony do jednoho sportovního obchodu, šli jsme se tam podívat a vybrat si nějaké vybavení. Do večeře už jsme pak zůstali na hotelu, odpočívali a připravovali se na další zápas,“ popsal další část turnaje Jakub Pour.

Příští duel čeká českou dvacítku v noci z pátku na sobotu, kdy se utká s Ruskem. Zápas začíná ve dvě hodiny ráno našeho času.