18. 8. 2020 | Filip Hulín

Střelec Jánský: Byl to odmakaný zápas! Celkově super výkon

Stadion v úvodním přípravném utkání na novou sezonu Chance ligy zvítězil nad pražskou Slavií. Do střelecké listiny se zapsal i Peter Jánský, který otevřel gólový účet zápasu skvělou individuální akcí. ,,Byl jsem tam sám, tak jsem zkusil obehrát jednoho beka, jestli se to nějak otevře, což se nakonec stalo. Měl jsem v plánu to dát brankáři mezi betony, což naštěstí vyšlo,“ popsal svůj gól litoměřický forvard.

V prvním přípravném utkání jste porazili pražskou Slavii. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Byl to dobrý zápas. Na to, že jsme hráli po šesti měsících, jsme hráli hodně dobře. Měli jsme sílu, makali jsme, a proto jsme vyhráli.

Myslíš, že bylo znát, že měli Pražané za sebou už jeden zápas a vy jste nastupovali teprve do prvního?

Nemyslím si. My jsme se soustředili pouze sami na sebe, byl to od nás odmakaný zápas, celkově super výkon.

V dnešním zápase jsi nastoupil s Markem Berkou a Filipem Kofferem. Jak se ti líbila spolupráce v lajně?

Jsou to mladí kluci, byl to první zápas, všichni se zatím rozkoukáváme, takže zatím to hodnotím pozitivně.

1+1
Takovou bilanci zaznamenal v úvodní přípravném utkání Peter Jánský.

V 17. minutě jsi otevřel gólový účet zápasu. Jak bys svůj gól popsal?

Byl jsem tam sám, tak jsem zkusil obehrát jednoho beka, jestli se to nějak otevře, což se nakonec stalo. Měl jsem v plánu to dát brankáři mezi betony, což naštěstí vyšlo.

V minulých týdnech se vám zrušilo několik přípravným utkání. Jak ses těšil na zápas po téměř půlroce?

Celý tým se moc těšil. Na to, že to byl první zápas, jsme hráli skvěle.

Na čem si myslíš, že je do dalších bojů potřeba zapracovat a co si naopak odnést?

Trenéři nám ukážou video, a tam se dozvíme všechny naše chyby.

Jaký je týmový cíl pro nadcházející sezonu Chance ligy?

Náš cíl je hrát v horní polovině tabulky, nejlépe v první šestce. Nikdo neví, co bude, jestli se sezona dohraje, nebo ne.