8. 1. 2013 | Alexandr Stys

Středeční kolo nabídne divákům v Litoměřicích souboj Stadionu a Olomouce

Olomoučtí Kohouti opět zavítají na sever Čech. Druhý celek má formu, neustále dotírá na vedoucí Boleslav a na kluzištích soupeře umí domácí obrat o body. Mora patří k nejsilnějším týmům první ligy, ale Litoměřice už tohoto soupeře doma jednou překvapily. Litoměřice nebo Olomouc? O vítězi se rozhodne už zítra od 18:00.

Kohouti už několik sezón patří mezi přední celky druhé nejvyšší hokejové soutěže. Letošní sezóna je pro Olomouc opět velice dobrou a tým trenérů Fialy a Tomajka figuruje na druhé příčce, v těsném závěsu za vedoucí Boleslavi. Tedy v těsném, Mora na Bruslařský klub ztrácí momentálně pět bodů, ale ještě před porážkou s Mostem to byly body tři, což řeší jedno vítězství. Přestože Hanáci vedli po dvou třetinách nad Mostem už o tři branky, hosté utkání nezabalili a v posledním dějství úžasnou stíhací jízdou srovnali. Duel tak za nerozhodného stavu pokračoval nastavením, ve kterém Most dokonal obrat a na Hané zvítězil 6:5.

Stíhací jízdu za body vedou Kohouti především díky skvělé produktivitě Matěje Pekra, tento čtyřiadvacetiletý olomoucký forvard ve 38 utkáních stihl nasbírat 42 bodů za 23 branek a 19 nahrávek. Nejlepším nahrávačem týmu je Jiří Řípa, jeho přesný pas na spoluhráče skončil hned 23 brankami. Navíc Řípa sám přidal třináct gólů a s 30 kanadskými body mu patří druhá příčka v produktivitě Mory. Litoměřický odchovanec v dresu Olomouce a zároveň kapitán týmu Jakub Bartoň řídí defenzivní řady. Ve 33 utkáních Bartoň nasbíral 24 bodů (5G+19A). Krom Pekra májí Hanáci na soupisce i další mladou hvězdu. Je jím brankář Libor Kašík. Letos odchytal za Kohouty 25 zápasů s úspěšnosti zákroků přes 93%. Ani druhý brankář Olomouce však nemá špatné statistiky, Tomáš Halász si v 16 zápasech udržel průměr 1,9 branek na utkání a úspěšnosti zákroků blížící se k 94%.

Letošní bilance Litoměřic a Olomouce je vyrovnána. Ve dvou utkáních si po jedné výhře připsal každý tým, vždy ten domácí. V prvním utkání na ledě Kališníků šli do vedení hosté, ale díky třem rychlým brankám Stadion otočil vývoj ve svůj prospěch. Kohoutům se sice podařilo snížit na 3:2, ale domácí si pohlídali vítězství a vyhráli zaslouženě 5:2. Druhé utkání na Hané začalo úspěšně pro Litoměřice, ale domácím se podařilo vyrovnat do první přestávky. Druhou třetinu Kohouti vyhráli o jednu branku a po 40. minutách utkání jim náleželo vítězství 3:2. Stadion mohl ve třetí dvacetiminutovce jednogólové manko dohnat, ale to se Severočechům nepodařilo a Olomouc díky třem zásahům do sítě Petra Přikryla vyhrála na domácím kluzišti 6:2.