10. 9. 2013 | Alexandr Stys

Start sezóny již zítra na ledě Mostu

Po sérii deseti přípravných utkání čeká na litoměřický Stadion první utkání základní části. Ve svém úvodním zápase změří síly s Mostem, který Kališníky přivítá již tuto středu od 17:30 na domácím ledě. V přípravě se oba celky potkaly dvakrát a v obou případech se z výhry radovaly Litoměřice. Pro Kališníky by to tedy mělo být jasně vyhrané střetnutí, ale jak utkání dopadne, se dozvíme ve středu večer.

Most sehrál letos osm přípravných utkání s bilancí jedné výhry a sedmi porážek. Oslabený tým oproti loňskému kádru se postupně utkal s týmy Litoměřic, Kadaně, Berouna, Drážďan a Litvínova. Jediné vítězství si Severočeši připsali v utkání proti berounským Medvědům 4:3. Nejvyšší porážka přišla od Stadionu, Most na domácím ledě podlehl Litoměřicím 2:6.

Utkání v Mostě zahájili hokejisté Litoměřic ve velkém tempu. Na soupeře vlétli a během první třetiny si vypracovali tříbrankový náskok. Postupně se do branky Gutseviche trefili Škop, Čermák a Doležal. Most snížil zásluhou Charouska v dvojité početní výhodě. Po druhé přestávce se za Stadion trefil Rubeš a vrátil svému týmu tříbrankový náskok. Domácím se podařilo vstřelit ještě jednu branku, ale poslední slovo měli opět litoměřičtí. Šestý a poslední gól Stadionu vsítil Tomáš Brém.

Druhé utkání proti Mostu sehráli hokejisté Stadionu Litoměřice v domácím prostředí. Do vedení dostal Stadion hned ve třetí minutě Dušan Žovinec a po něm se parádní trefou prezentoval Peter Jánský. Poté přišla řada vyloučení na domácí straně, ale hostující mužstvo nedokázalo využit ani jednu ze sedmi početních výhod. Snížit na 2:1 se podařilo Mostu těsně před druhou přestávkou. Koudela přesně trefil mezeru mezi Přikrylovými betony. Třetí a poslední zásah přidal na začátku třetí třetiny Martin Chabada a Litoměřice nakonec porazily Most 3:1.

V týmu Kamila Kašťaka nedošlo k žádným výrazným změnám oproti začátku přípravy a tak se dá očekávat, že Most bude i tenhle rok okupovat spodní část prvoligové tabulky. Ochuzený kádr by měli posílit další hráči z Litvínova, který s Mostem podepsal spolupráci a z prvoligového mužstva si udělal oficiální farmu. Především mladí litvínovští hokejisté, kteří se potřebují rozehrát a získat zkušenosti do budoucna nejspíš nastoupí v prvoligových zápasech za Most. Kromě litvínovského celku vedení Mostu navázalo novou spolupráci s mistrovským mužstvem HC Škoda Plzeň. Od tohoto tahu si Severočeši slibují hodně a očekávají, že pro tuto sezónu se nebude mužstvo pohybovat na chvostu tabulky, jako tomu bylo v předcházejících ročnících.

Sestava Mostu v minulém utkání proti Kadani:

Horák – Charousek K., Slavík, Čížek, Kasal, Drtil, Strejček – Tauš, Slavíček, Palaščák – Bojer, Smolka, Písařík – Nedrda, Zavřel, Andres – Sukharev, Koudela, Sedláček.