29. 9. 2020 | Martina Kramerová

Stadion vyzve Vsetín! Natáhne doma vítěznou šňůru?

Po sobotní výhře nad Kladnem a odložené bitvě s přerovskými Zubry se Stadion opět představí na domácím ledě. Tentokrát v Kalich Areně vyzve Vsetín, který se postupně vyšplhal na 4. místo tabulky. Kališníci jsou prozatím na 8. příčce a na Valachy ztrácí tři body. Mají ale zápas k dobru. Jak si Litoměřičtí proti soupeři, který měl být jejich protivníkem ve čtvrtfinále play-off loňské sezony, povedou?

Údaje po 6. kole

8. místo (8 bodů)
Postavení v tabulce
4. místo (11 bodů)
Skóre
Matěj Beran (3+4)
Nejproduktivnější hráč
Antonín Pechanec (3+4)
Matěj Beran a Patrik Miškář (oba 3 góly)
Nejlepší střelec
Antonín Pechanec (3 góly)
Šimon Kubíček (1+3)
Nejproduktivnější obránce
Michal Hryciow (2+1)
Tomáš Král (85,71 %)
Adam Beran (86,36 %)
Úspěšnost brankářů
David Gába (94,44 %)
Jan Strmeň (92,31 %)
Jakub Málek (90,48)
Litoměřice – Kladno 3:2p
Poslední utkání
Vsetín – Havířov 4:2

Parádní bitva se vším všudy i vítěznou tečkou. Takový byl sobotní duel v Kalich Areně, kde kališníci po velkém dramatu porazili favorita z Kladna. Výhru s Rytíři už ale hodili za hlavu a zaměřili koncentraci na další důležité utkání. Pod Radobýl totiž přijede Vsetín. Tým, kterému měli Litoměřičtí čelit v loňském čtvrtfinále play-off. Kvůli epidemii koronaviru však byla sezona předčasně ukončena a na vzájemné měření sil ve vyřazovacích bojích už nedošlo.

Oba týmy se tak po půlroce konečně potkají. Tentokrát ale za jiných okolností – v rámci 7. kola nového ročníku Chance ligy. Z pozice mírného favorita do zápasu půjde Vsetín, který se po výhře proti Havířovu vyhoupl na čtvrtou příčku tabulky. Osmé Litoměřice na něj ale ztrácí pouhé tři body a mají utkání k dobru.

Valaši načali sezonu vítězstvím proti šumperským Drakům, které rozstříleli šesti góly. Pak sice překvapivě padli s Kolínem (0:3), následně si však spravili chuť a získali dva body v bitvě s Kladnem (4:3p). Poté přišla prohra v Přerově (1:3) následovaná dvěma triumfy se shodnými výsledky. Kadaň i Havířov Vsetínští porazili 4:2.

Stadion začal obdobně, když urval výhru proti Třebíči (4:3p). Ze Sokolova kališníci odjeli s výpraskem 12:5, pak si ale udobřili fanoušky domácím triumfem proti Šumperku (5:3). V Ústí sice poté prohráli v prodloužení 4:5, naposledy si ale vyšlápli na Kladno (3:2p) a na vítězné vlně se chtějí udržet i v dalším duelu.

Z pohledu statistik si hráči obou týmu vedou obdobně. Zatímco kanadské bodování Vsetína vede Antonín Pechanec se sedmi body za tři branky a čtyři asistence, v Litoměřicích vládne týmové tabulce Matěj Beran, jenž má zcela stejnou bilanci 3+4. Oba hokejisté jsou navíc nejlepšími střelci svých celků. Stejný počet branek ale prozatím nasázel i Patrik Miškář. Na kališnické straně platí za nejproduktivnějšího obránce Šimon Kubíček s jednou trefou a třemi asistencemi. Ve Vsetíně má nejvíc bodů bek Michal Hryciow s dvěma góly a jednou nahrávkou.

Bilance z loňska? Negativní. Vylepší ji kališníci?

V loňské sezoně se týmy potkaly celkem šestkrát – dvakrát v základní části a čtyřikrát ve skupině o pozici v play-off. V základní části měli svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka vyrovnanou bilanci – s Valachy jednou prohráli (2:4) a jednou vyhráli (2:1). Poté však přišly čtyři porážky – jedna v prodloužení, jedna po nájezdech a dvě v základní hrací době.

Kališníci tak mají soupeři z loňské sezony co oplácet. Podaří se jim Vsetín udolat? Zápas začíná na ledě Kalich Areny v tradičních 17:30. Prosíme fanoušky, aby striktně dodržovali nastavená bezpečnostní opatření, která provázela i předešlá utkání. Děkujeme za pochopení.