24. 9. 2019 | Vít Trubička

Stadion vyzve Motor, uštědří mu první domácí prohru?

Po jednom domácím zápase míří Stadion opět na venkovní půdu. A nečeká na něj jednoduché utkání, soupeřem mu totiž bude českobudějovický Motor, v současnosti hájící druhé místo tabulky Chance ligy a doma dosud neporažený. Jedinou prohru Jihočeši zaznamenali v Benátkách nad Jizerou a ještě po samostatných nájezdech.

Údaje po
6. kole

2. místo (16 bodů)
postavení v tabulce
7. místo (10 bodů)
skóre
Jan Veselý (9+1)
nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (1+4)
Martin Štohanzl (1+4)
Vojtěch Střondala (2+3)
Martin Kadlec (2+3)
Jan Veselý (9 gólů)
nejlepší střelec
Vojtěch Střondala (2 góly)
Peter Jánský (2 góly)
Kristian Kangas (2 góly)
Martin Kadlec (2 góly)
Karel Plášil (2+7)
nejproduktivnější obránce
Radim Šalda (1+2)
Milan Klouček (92,23 %)
Jan Strmeň (91,49 %)
úspěšnost brankářů
Tomáš Král (94,39 %)
Jan Škorpík (89,39 %)
Jihlava - České Budějovice 2:3
poslední utkání
Litoměřice - Sokolov 5:3

Sedmé kolo odehrají kališníci proti ambicióznímu Motoru z Českých Budějovic. Jihočeši si jdou ve velkém stylu za postupem do Tipsport extraligy. Tomu odpovídá i množství posil, které Václav Prospal do svého kádru přivedl. Letku Doležal, Veselý, Kloz a Novák si určitě pamatují litoměřičtí fanoušci a právě Jan Veselý je v současnosti jednou z největších opor českobudějovického celku. Na svém kontě má po šesti odehraných kolech hned devět vstřelených branek a jednu asistenci. Patří mu tak druhé místo v tabulce produktivity Chance ligy, před ním je už jen zkušený Vladimír Svačina z Poruby.

Tolik bodů sbírá Jan Veselý průměrně na zápas v této sezoně

Obranné řady Motoru z velkých jmen posílil Jakub Suchánek, který se do Budějovic vrátil po dvou letech v Jihlavě. Do útoku přibyli již zmínění Jan Veselý a Jan Kloz, kromě nich i Matouš Venkrbec a Vít Christov. Jihočechům v útočné fázi také určitě pomůže udržení Václava Karabáčka. Gólmanskou dvojici s Janem Strmeňem utvořil Milan Klouček, také dříve působící v Litoměřicích.

Výsledkově se Českobudějovickým daří. Na domácím ledě neztratili ještě ani bod, na venkovních kluzištích pouhé dva v Benátkách nad Jizerou. Motor v domovské Budvar aréně zatím přivítal Třebíč, Ústí nad Labem a Slavii. S oběma Slaviemi byl výsledek o něco vyrovnanější, tu Horáckou porazil Motor 3:2, pražskou 4:2. Střelecky si ale Jihočeši vychutnali ústecký Slovan. Ústečtí gólmani Stahl a Hamalčík museli postupně lovit ze své branky devět kotoučů, kdežto Jan Strmeň inkasoval jen jednou.

Radost Jihočechů v utkání s Ústím nad Labem

Sérii venkovních střetnutí zahájil Motor na ledě severočeské Kadaně. A partnerský klub pražské Sparty vyřídili ve velkém stylu konečným výsledkem 7:1. O něco vyrovnanější byl souboj Českých Budějovic s Benátkami nad Jizerou, kterým jako jediným dosud podlehly 4:5 po samostatných nájezdech. Poslední zápas zatím Jihočeši odehráli na Horáckém zimním stadionu proti domácí Jihlavě. V něm si Motor získal vedení 3:0 po trefách Šimánka, Nováka a Karabáčka. Přesto se ještě musel strachovat o výsledek. Dukle se totiž podařilo snížit v 52. a 53. minutě zásluhou Jiránka a Zemana na konečných 3:2 pro jihočeský tým.

Tři výhry, tři prohry, tak zní dosavadní bilance Stadionu

Litoměřickému týmu se daří držet nad postupovou osmou příčkou. V současnosti mu patří sedmé místo. Stejný počet deseti bodů má ovšem i Vsetín, jehož na šestou pozici v tabulce vyneslo lepší skóre. Na oba týmy se ale zespodu dotahují Dukla Jihlava a Slavia Praha, dva týmy s devíti body na kontě a minimálně v prvním případě tlačící se na čelo tabulky.

Sezonu zahájil Stadion čtyřgólovou demolicí Benátek nad Jizerou, v níž navíc udržel čisté konto. Další dva střety dospěly do samostatných nájezdů. Proti Frýdku-Místku byli Litoměřičtí šťastnějším týmem, na ledě sešívaných se štěstí obrátilo zejména na gólmana Slavie Michajlova, který za sebe nepustil ani jednu z litoměřických penalt.

Následovalo nepříliš povedené domácí střetnutí s Havířovem, po němž kališníci předvedli sympatický výkon v Jihlavě. Po tuhém boji ale nakonec podlehli celku z Vysočiny 1:2 v samostatných nájezdech. Vyrovnaný zápas byl k vidění i v doposud posledním kole, kdy Stadion přivítal na své půdě nováčka Chance ligy ze Sokolova. Vytrvalou přestřelku strhl Stadion na svou stranu až ve třetí třetině a zvítězil tak 5:3.

Vojtěch Střondala v boji proti Frýdku-Místku

V tabulce litoměřické produktivity se nejvíce daří čtyřem hráčům – Vojtěchu Střondalovi, Danielu Voženílkovi, Martinu Kadlecovi a Martinu Štohanzlovi. Všichni tito mají na svém kontě pět kanadských bodů. I pozice nejlepšího střelce patří několika hráčům. Se dvěma góly na kontě se o ní dělí Vojtěch Střondala, Kristian Kangas, Peter Jánský a Martin Kadlec.

Povede se Stadionu navázat na poslední výhru se Sokolovem a být prvním celkem této sezony, který obere Motor o body na jeho ledě? To se ukáže od 17:30, kdy bude v Budvar aréně vhozeno úvodní buly utkání. Přímý přenos bude k vidění na Hokejka TV, textový přenos na Onlajny.com