11. 10. 2019 | Vít Trubička

Stadion vyráží na trip, utká se s Porubou a Frýdkem

Nelehký víkend mají před sebou litoměřičtí hokejisté. Před sebou mají hned dvě utkání v sobotu a v neděli. Jako první vyzvou druhý tým tabulky z Poruby, jehož táhne zejména zkušený Vladimír Svačina a který je doma dosud neporažená. Den na to se Stadion vydá do Frýdku, jehož už jednou v této sezoně porazil. Odvezou si kališníci z tohoto výjezdu šest bodů?

Litoměřice - Kadaň 4:2

Jako první má Stadion na programu utkání s Porubou. Ta vstoupila, obdobně jako v loňské sezoně, do soutěže slibně. Dlouhou dobu se držela na čelním místě tabulky. Momentálně je sice na místě druhém, avšak za českobudějovickým Motorem zaostává jen o skóre. Prvních sedm utkání nového ročníku zvládla Poruba bez ztráty bodu. To se změnilo až zápasem v pražském Edenu proti domácí Slavii. Sešívaným podlehla vysoko 2:6.

Radost Aleše Pavlase po loňské trefě v čase 59:46, kterou rozhodl utkání. Poruba se díky tomu definitivně poroučela z prvního místa.

Tím jakoby nastal zlom ve výsledcích ostravského týmu. Už nebyly tak jednoznačné jako v předchozí fázi. S jihlavskou Duklou vyhrál jen o jediný gól, boj s Českými Budějovicemi dospěl až do samostatných nájezdů, byť v nich měla Poruba více štěstí a brala druhý bod. Následně sice porazila Přerov 4:1, leč naposledy podlehla Chomutovu rozdílem pěti gólů. Přesto na domácí půdě drží Ostravští stále stoprocentní bilanci bez ztráty jediného bodu, ty ztráceli jen na kluzištích soupeřů.

Ofenzivu ostravského týmu táhne především dvojka Svačina – Husák. Oběma se daří především gólové nahrávky. Vladimír Svačina má zatím na svém kontě čtyři gólové trefy a hned čtrnáct asistencí. To exústecký Patrik Husák drží stejnou bilanci střeleckých zásahů, jen v počtu nahrávek o dvě zaostává. Tabulku střelců Poruby ale vede Tomáš Gřeš se šesti úspěšnými trefami.

Milan Mikulík (5+7)
Milan Mikulík a Rostislav Martynek (oba 5 gólů)
Ondřej Hrachovský (3+1)
Lukáš Daneček (92,74 %)
Nick Malík (92,58 %)
České Budějovice - Frýdek-Místek 3:2

Druhý soupeř z Frýdku má podobně náročný program jako litoměřický tým. Před vzájemným zápasem se ještě utká s Přerovem. Rysi zatím neporušili souslednost výher a proher. Pravidelně je střídají přesně po jednom zápasu. Řada zápasů Frýdku-Místku ale měla dlouhý průběh, hned čtyři z nich skončily po samostatných nájezdech, jeden pak po prodloužení. Díky tomu jsou rysi zatím na dvanáctém místě s patnácti body na kontě.

Napřahování Vojtěcha Střondaly v předchozím vzájemném souboji

Nejinak tomu bylo i v prvním utkání s Litoměřicemi, které se odehrálo v Kalich Areně. Byl to sice Frýdek, a konkrétně Dan Przybyla, jemuž se povedlo otevřít skóre. Po druhé třetině však byl stav 2:2 po trefách Daniela Voženílka a Přemysla Svobody na jedné straně a Kryštofa Stuchlíka na straně druhé. Utkání tak dospělo přes bezgólovou třetí třetinu a prodloužení až do samostatných nájezdů. Ty ve prospěch Stadionu rozhodl Markus Korkiakoski.

V produktivní fázi se rysům vyplácí zejména sázka na zkušenost. Nejproduktivnějším hráčem Slezanů je Milan Mikulík díky pěti gólům a sedmi asistencím. O gól i nahrávku méně má David Květoň, nastupující střídavě i za Třinec v Tipsport extralize. Třetí v této partě je Rostislav Martynek s pěti góly a čtyřmi asistencemi. V počtu gólových nahrávek ale ve Frýdku-Místku vede Štěpán Novotný. Na svém kontě jich má devět a doplnil je jednou úspěšnou trefou.

Zvládne Stadion obě utkání s šestibodovým ziskem? To se na kluzištích v ostravské RT Torax Areně a frýdecko-místecké Hale Polárce rozhodne souboji, z nichž první začíná již v sobotu od 17 hodin, druhý v neděli, také od 17 hodin. Přímý přenos z obou utkání bude k vidění na Hokejka TV. Textový přenos na Onlajny.com.